yaşım 15 olmasına rağmen boyum 1.50 yardım edin ): ):

Konusu 'Kişisel Bakım' forumundadır ve q7 tarafından 23 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 57 üye.
  1. q7

q7 Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba abilerim..
    yaşım 15 boyum 1.50 ): 50 kiloyum boyum bir türlü uzamıyor. doktora gittim uzamaman için hiç bir neden yok dedi ve 3 tane iğne verdi. 2 sini oldum 1 tane kaldı onuda 1 hafta sonra olacağım ama hala hiç bir değişiklik yok. ): ): dışarı çıkmaya korkuyorum biri kaç yaşındasın dediğinde utanıyorum söylemeye.. boy uzatan hareketleri yaptım, ilaç vb aldım, ama boyum uzamadı. en sonunda boyum uzamıosa body ye gidiyim istedim iyi bir vücudum olsun die, ama uzayacaksa da hiç uzamamasından korktum. ): dumbell çalışıyodum onuda bıraktım. lütfen bana yardım edin abilerim, ne yapmalıyım? ):

MERT ZENBİL, mr.perfect, Azi ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  2. Pain

Pain Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    0
    Genetik ile ilgili olabilir belki ailen çok mu kısa ?

Bence biraz sabret çünkü bende 14-15 yaşlarında birden uzamıştım belki sende bu kış birden uzarsın..thums:

Tanetr ve q7 bunu beğendi.
  3. q7

q7 Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    0
    babam 1.69 annem 1.58 abim 20 yaşında 1.70 dayım yok abin gibi olursun diyorlar ama abim benım yasımdayken 1.60 dı ve uzuyordu...

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 00:19 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 00:17 ----------

boyumun uzaması için ne yemeliyim, ne tür hareketler yapmalıyım lütfen yardım edin. ):

4. acer

acer Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    öncelikle yogur ve sütü hiç affetme bol bol tüket:) sebze yemekleri ye salata aynı şekilde bol bol marul ye.özetle kalsiyum al bol bol.spor olarak vucut agırlıgınla çalış barfiks çek şınav çek mekik çek bunları sitede çeşitleriyle birlikte mevcut.imkanın varsa yüz.konuyu kafanada takma yolun açık daha 15 yaşındasın bazıları bir anda boy atar bir yazda 5-6cm uzayan insanlar tanıyorum ben.genetik birşey.sen hayatına bak hiç üzülüp sıkılmaya değmez.18-19una geldiğinde boyun inan 1.50in üstünde hemde seni mutlu etcek kadar üstünde olur.ayrıca şunuda unutma kimimiz kilolu kimimiz zayıf oluruz;kimimiz uzun kimimiz kısa;kimimiz esmer kimimiz sarışın..... Öncelikle kendin olarak mutlu ol..

q7 bunu beğendi.
  5. Trapez~

Trapez~ Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
  6. qKn

qKn Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ogrenci
    Yer:
    Kocaeli
    Bence sabret ben geçen yaz çok fazla uzamamıştım arkadaşlar boyuma gelmişti body de 4 cm uzattım oda yoğun olarak aldığım proteinlerden olsa gerek hala da uzuyor boyum

q7 bunu beğendi.
  7. kab1zat

kab1zat Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    benimde yaşım 15 ama boyum 1.84 :):):)

8. q7

q7 Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    0
    aferin kabızat sana benden yıldızlı pekiyi

9. ŞiŞman

ŞiŞman Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    bende 14 yaşında 155 civarıydım simdi 16yım 180 oldum genetikle alakalı bakarsının 17 yasında uzarsın ergenlik bazılarında 21 e kadar gidiyor..

q7 bunu beğendi.
  10. pashacan

pashacan Üye

Beğenileri:
    352
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    istanbul - bakırköy
    canım kardesim sonuc ne olursa olsun anlıyorum seni ama öncelikle kendini bu kadar yıpratma ve bu nedenden dolayı hayattan soyutlama
    arkadaslarında dediği gibi boyunun nereye kadar uzayacağının ve ne kadar uzayacağının tüm sınırları sende gizli abine babana annene endeksleme cok fazla
    20 yasımdan sonra 4 cm kadar boyum uzadı benim ..

sana tavsiyem imkanın varsa spor salonuna git ama vücuduna baskı yapacak ağırlık calısmaları yapma
    vücudunu esnetmeye yönelik bi kac hareket var bunları uygula bol bol
    örnek olarak; barfixe asılı haldeyken hocan iki ayağının arasına cok ağır olmamak kaydıyla dumbellar koyacak sen sıkıstıracaksın bunları ve vücudun daha fazla esneyecek gibi bi kac esnetme hareketleri var.
    beslenmene cok dikkat et
    yaşın daha çok ama çok ufak önünde gelişimin açık olacağı bi 10 yıl kadar süre var

bu arada son olarak güzel türkcemizden bi atasözü yazmak isterim
    devede uzun ama eşşek önden gider bu sözde yukarıda bende 15 im ama 187 im yazan gence gelsin

mr.perfect, muti5757, ---RamSes--- ve diğer 17 kişi bunu beğendi.
  11. Berkthagar

Berkthagar Üye

Beğenileri:
    282
    Ödül Puanları:
    0
    en hızlı boy atacağın döneme yeni girmişsin,endişelenecek birşey yok.rahatına bak,nasıl olsa zorla çekip uzatamazsın kendini. doktorun dediği gibi bir problemin yoksa rahat 160 olursun,yukarı da gider yani alt sınır yani bu.ortaokulda çok kısayken sonradan uzayan tanıdıklarım var.

q7 bunu beğendi.
  12. Eqo

Eqo Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    0
    Genelde boy uzaması %90 genetikseldir.. Tabi bu senin kısa olacağın anlamına gelmez. Boyu 1.70 olupta 1 yıl içerisinde 1.85 boya ulaşan arkadaşlarım var. Ayrıca benim annemin boyu 1.57 .. Babamın boyu 1.75.. benim ise 1.84 yani anlatmak istediğim önündeki zamana bak ve herzaman ki gibi beslen. Uzayacağın varsa emin ol uzarsın..

13. ParZ

ParZ Üye

Beğenileri:
    869
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Süt,Et,Protein.........vs. Genetik olarak fazla uzamayabilirsin

14. angel_f!re

angel_f!re Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    38
    kardeşim özel bi soru olmazsa ergenliğe ne zaman girdin?
    Genelde boy uzaması ergenliğe girildikten itibaren 1-1.5 sene içinde patlama yapar.

q7 bunu beğendi.
  15. prayer

prayer Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    bundan spnra en iyi ihtimal 160 olursun oda bi ihtimal bana kalırsa 158 cm yi geçemessin çünkü hem ailen kısa hem de büyüme hormonların pek te iyi çalışmıyor gibi ama bu dünyanın sonu değil buna alışıp kendinle barışmak en iyi yöntem olacaktır eli kolu olmadan doğan insanlar hiç yaşamasın o zaman

muho444 bunu beğendi.
  16. DewiL

DewiL Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    pardon ama sen doktomusun??? nerden biliosun 1.60 olacağını + arkadaş 15 yaşında olduğunu söyledi 18 değil daha ergenliği bile bitmemiş

kardeşim sen böyle yorumlara bakma bile boyun ne kadar uzar kimse bilemez daha yaşında küçük ergenliğinde devam ediyor daha uzuycaksın elbet ama kimse ne akdar olacağını bilemez sabret + basketbol oyna ip atla balfiks çek protein tüket :)

mr.perfect, muho444 ve q7 bunu beğendi.
  17. prayer

prayer Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    0

1. protein boy uzatmaz kalsiyumla karıştırdın sanırım
    2. balık baştan kokar ; wilt chamberlain daha 11 yaşında 1.80 di bi insan 15 yaşında boyunun yüzde doksan beşine ulaşır ( çok nadir özellikle basketbolcularda istisnalar olabilir )
    3. basketbol boy uzatmaz basketbolcular zaten uzundur ama spor her zaman iyidir basket oynarsa onun için iyi olacaktır elbet
    4. bana kalırsa kendiyle barışması en iyi yöntemdir

18. divana

divana Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    barfiks çek ve bol süt iç.

19. TeKiller

TeKiller Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    0
    1- Boyun kısa ve uzaması gerekiyor, boy uzaması belirli bir dönemdir, kaçırırsan telafisi yoktur. İhmal etme daha sonra kafanı bir yerlere vurursun.
    2- Vücut Geliştirme yerine 19 yaşına gelene kadar ip atlaman tarafımdan tavsiye olunur; boyun 21den sonra uzamaz ama hayatının her döneminde vücudunu şekile sokabilir yani kas yapabilirsin.
    3- Akşam 6dan sonra yemek yok, aç karnına uyuman şart. Büyüme hormonunu tetikler.
    4- Destek beslenme ürünü olarak %100 doğal olan L-arginine ve L-ornithine olmalısın. Sitenin ürünler bölümünde bulursun.
    5- Yatarken aç karnına alacağın Bu iki Aminoasitin yanında c vitamini ekleyeceksin.
    6- Sabah odana güneş ışığı girmeyecek, mümkünse güneşliklerin siyah renkte olsun, bu da büyüme hormonu salgılanmasını tetikleyen doğal bir yoldur.
    7- Sabah kahvaltısında ya da 17:00da yediğin akşam yemeğinde kalsiyum içerikli besinlerden uzak duracaksın. Kalsiyumu sadece ve sadece 13:00 ’da alacaksın.
    8- Kesinlikle ve kesinlikle süt içmeyeceksin. Süt içerisindeki şekerin (galaktoz) büyüme hormonu salgısını engellediği BİLİMSEL olarak kanıtlanmıştır.

Allah’tan sağlık şifa ve afiyetler dilerim

----------------- Op.Dr.Ali Hatay -----------------------

Not:Alıntıdır .

tevhid61 ve HARD&HEAVY bunu beğendi.
  20. prayer

prayer Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    0

bu doktor da iyi saçmalamış :D boyu bi kenara bırak süt içerdiği kalsiyum dolayısıyla kemikleri güçlendirir...belliki sitesindeki ürünleri pazarlamaya çalışıyor :)

Sayfayı Paylaş