Yağsız kas kütlesi hedefli beslenme programım.

Konusu 'Beslenme Günlüğü' forumundadır ve BodyBro tarafından 16 Kasım 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 10 üye.
  1. BodyBro

BodyBro Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    K.K.T.C
    Beslenme Günlüğüm.
    • Uyanır uyanmaz(6:00)

• Kahvaltı(6:10)

• 6 yumurta(4 beyaz 2 tam)dan oluşan omlet yağsız tuzsuz seramik tavada.
      • 2 hindi göğsü fümesi.
      • 100gr yulaf ezmesi + %0.1 yağlı süt.
      • 1 greyfurt

• Ara öğün-1(9:55)

• Ara öğün-2(11:30)

• 1 Yeşil elma
      • 1 Bardak nescafe

• Öğlen Yemeği(1:00)

• 320gr light ton balığı
      • Esmer bulgur lapası veya esmer makarna(tuzsuz yagsız)
      • Yeşillik salatası(tuzsuz az zeytin yaglı)
      • Yağsız yoğurt

• Ara öğün-3(2:30)

• 160gr light ton balığı

• Salondan 30dakika önce(3:00)

• Salondan hemen önce(3:30)

• Salondan hemen sonra(5:00)

• 1 adet Muz veya 10 adet meyveli jelibon.

• Akşam Yemeği(19:00)

• 320gr Tavuk göğsü veya Biftek veya Ton balığı
      • Yeşillik salatası(tuzsuz az zeytin yağlı)
      • Haşlanmış brokoli
      • Light yoğurt

• Ara öğün-4(20:00)

• 1 porsyon meyve.

• Uyumadan önce(22:00)

• 250gr yağsız yoğurt
      • Yarım muz
    Öncelikle eğer programımı okuyup buraya kadar geldiyseniz size çok teşekkür ederim birde değerlendirip iyi kötü bir yorum atarsanız memnun kalırım.Kendim hakkımda kısaca bilgi vereyim 110 kiloda başladığım bu spora şuanda 76 kilo olarak devam ediyorum yaşım 17 boyum 1.80 bu güne kadar hep yağ yakım,definasyon benzeri bir program takip ettim artık bulk türevi bir programa girmek istiyorum,1 ay evel isaret parmagım kırıldı 16 gün öncede alçıdan çıktı.Başladığımda ağırlıklarda 5kglık bir düşüş yaşadım,şuan tamamen toparladım.Bunların üstüne eklemek istedigim birsey de var bulundugum yerin A2 futbol takımında futbolda oynuyorum haftada 2 bazen 3 antemanlarım ve 1 gün de maçım var.Evet aklıma gelen kısımlar böyle,herkese iyi aksamlar.

Son düzenleme: 16 Kasım 2013
  2. BodyBro

BodyBro Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    K.K.T.C
    Sabah 1-2 avuç tuzsuz işlenmemiş badem ve ceviz yiyorum onu yazmayı unutmuşum.

3. StormBlast

StormBlast Üye

Beğenileri:
    1.087
    Ödül Puanları:
    103
    Bir şey söylemek bana düşmez lakin kendini supplementlere bu kadar cok bağlamış olman supplement ( ekbesin) endüstrisinin işini nasil iyi yaptiginin en büyük kanıtıdır.

Ahmt_Kykci, berke05, sthammer ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  4. ktemur

ktemur Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Bencede bu kadar supplement kullanılması biraz gereksiz gibi geldi...

5. BodyBro

BodyBro Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    K.K.T.C
    Görüşlerinize saygım sonsuz fakat bu sporda ilerde ciddi düşündüğüm için ve maddi durumum yeterli olduğu için eksiklerimi tamamlamak adına kullanmak gereklidir diye düşünüyorum,yorumlarınız için teşekkürler.

6. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Yanlış düşünüyorsun. Böbreklerini seviyorsan çok bol su iç.

Uzun uzun hesaplayamadım, günlük kaç kalori alıyorsun?

7. sthammer

sthammer Guest

hevesini kırmış gibi olmayalım BodyBro öncelikle..
    suplementler harici 300-350 gr protein var gibi görünüyor ve sanırım takviyelerle 500 gr ı bulur..
    çok fazla, vücudunun sentezleyemeyeceği miktarda protein ve aşırı takviye var, anadrol ü görünce oxymethalon sandım bu arada :) bu fitness dergilerindeki günlük 3-4 gr protein alımı tavsiyelerine aldanmamak gerek ki sen o sınırları da aşmışsın, rambo16 nın suplement tezgahı makalesini okumanı tavsiye ederim..
    kreatin bir kere günlük 5 gr ı geçmemeli yani 2 çay kaşığı şeklinde ikiye bölsen kafi, 3 tatlı kaşığı çok fazla, günde 15 litre su içersin benden söylemesi ve boşa gidecektir, sırf kreatin için bu yorumum diğerlerinden bahsetmiyorum.. ki diğer takviyelerin içinde de kreatin vs. var mı bilmiyorum..

StormBlast ve kerem191 bunu beğendi.
  8. BodyBro

BodyBro Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    K.K.T.C
    Kalori,protein,karbonhidrat,yağ sayımını henüz yapamadım,boş bir zamanımda hepsini hesaplayıp buraya yazacağım.Bu program benim uzun zamandır uyguladığım ve faydasını gördüğüm bir program şükür olsun ki sağlığımda da bir problem yok yeteri kadarda su tüketiyorum.Ama tahminimce bir yerde yanlıslık yaptınız o kadar fazla protein ağırlıklı besin tükettiğimi zannetmiyorum,ek besinler hariç herkesin tükettiği gibi sabah öğle akşam hayvansal ve bitkisel protein alıyorum 350gr biraz imkansız gibi geldi bana hesapladıktan sonra buraya yazacağım,yorumlarınız için teşekkür ederim,kreatin günde 3 çay kaşığı alıyorum bir yanlıslık yapmısım özür dilerim.

9. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Şu anda sorun olmaması, bu kadar çok yabancı maddenin ve proteinin ilerleyen yıllarda sorun çıkartabileceği gerçeğini değiştirmiyor ama sen bilirsin, senin canın sonuçta. Ayrıntılı bakmamıştım, şimdi baktım her gün ton balığı yiyormuşsun. O yediğin ton balıkları civa içeriyor, bunu da kısıtlaman sağlığın açısından iyi olur. Bu kadar ton, civa zehirlenmesi riskini de getirir yanında.

PeNa bunu beğendi.
  10. sthammer

sthammer Guest

sırf etlerden 200 gr
    et dışında da 70-80 gr, bazılarında gramaj vermemişsin akşama doğru
    3 servis protein 70 gr, aminolar da 40-50 olsa yine 400 gramı buluyor..
    bu kadar takviye uzun vadede iç organların için iyi değil.. ton balığında cıva faktörü var yine.. takviye proteinin günlük protein alımının %25 ini geçmemesini tavsiye ederim..

PeNa bunu beğendi.
  11. BodyBro

BodyBro Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    K.K.T.C
    İlginiz için tekrar tekrar teşekkür ederim;
    Ton balığı konusu uzun zamandır benimde aklımı kurcalıyor,malum öğrenci olduğumuz için öğlen ton balığı diğer ürünlere göre pratik geliyor.Bunu değiştirmek için çabalayacağım başka bir tavsiyeniz varsa seve seve dinlerim.Haftada 3 antreman 1 maç olmak üzere futbol oynadığımıda göz ardı etmemek lazım kas kaybı olmaması açısından proteine bolca ihtiyacım var.Ek besinleri ilk defa bu 1 ay içerisinde kullanacağım elimdekiler bittiği anda takviyeleri düşürüp öyle devam edeceğim.Blgilerinizi benimle paylaşmayı tercih ettiğiniz için teşekkür ederim elinize sağlık.

sthammer bunu beğendi.
  12. PeNa

PeNa Üye

Beğenileri:
    667
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Elektronik
    Yer:
    İstanbul
    Ne kadar protein aldığınız kadar ne kadarını sentezleyebildiğinizde önemlidir .
    Günlük aldığınız proten miktarı size yağ olarak geri geliecektir.
    Kullandığınız creatine miktarı fazla (X-plode içinde komplex creatine var fazla yüklenmeyin )
    Hammer ve Doxux gerekli yazıları yazmışlar fazla bir şey eklemeye gerek yok ,sizde sağlığınız için gerekli uyarıları dikkate alın .

sthammer bunu beğendi.
  13. BodyBro

BodyBro Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    K.K.T.C
    Gün içerisinde çok hareketli olduğumdan dolayı aldığım protein miktarını fazla bulmuyorum.İnanın bana araba veya taşıt kullanmıyorum spor salonuma yürüyerek gidip geliyorum,haftada 3 gün 2 saatlik futbol antremanında efor sarf ediyorum.Creatin için günde 3 çay kaşığı alıyorum bu haftadan sonra 2 çay kaşığına düşüreceğim.Ton balığı hala aklımda haftada 2 öğüne düşürüp onun yerine biftek ve tavuk göğsü tüketmeyi planlıyorum.

14. BodyBro

BodyBro Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    K.K.T.C
    Herşey çok güzel gidiyor ilk haftam olsa bile beklediğim etkilerden fazlasını aldım,gerek psikolojik gerek fiziksel olarak.Bu günden itibaren sabah kahvaltıma %95 fıstıktan oluşan fıstık ezmesini de ekliyorum her sabah 1 tatlı kaşığı tüketeceğim.

15. exsisman

exsisman forum Kurdu

Beğenileri:
    774
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Almanya
    yukarda arkadaslar yazmis zaten fazla protein var. Onun harcinda karbo alimi az

BodyBro bunu beğendi.
  16. BodyBro

BodyBro Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    K.K.T.C
  17. Unal34

Unal34 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Programda eksik ya da fazla birşey olduğunu sezmiştim yorumlarıda okuyunca daha net anlaşılıyor , fazladan vücudun kaldırmayacağı en azından ılerıde sorunlar yarabıltecegı mıktarda protein bulunuyor . biraz daha düşürülebilirse kendi açından iyi olabilir emeğe saygı yınede teşekkürler

18. Barbaroz

Barbaroz Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    karboyu az alırsak nasıl bi zarar olur bende olabildiğince karbo almamaya çalışıyorum

19. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    Bu yazdigin beslenme programi tam,kür lük bi beslenme plani olmus:) gerci o kiloyla kürde yapsan bukadar proteini sentezleyebilmen cok zor.
    Hesap etmedim de bende merak ettim kac kalori bunlarin hepsi acaba?
    Hedeflerinde basarilar dilerim.

20. snrgndr

snrgndr Üye

Beğenileri:
    69
    Ödül Puanları:
    38
    Dostum ben de hevesini kırmak istemiyorum ama fazla değil "AŞIRI" protein alımı yapıyorsun. Sabah kalktığında protein almak tabiki iyi ama sen aşırı yüklenmişsin öğünlerde. Sağlık sektöründeyim , okuduğum makaleler ve bölümde bir öğünde 35 gr'dan fazla protein almak böbreklere aşırı zararlı olmasını geçtim bir işine de yaramayacak. Yağ olarak depolanacak vücudunda , yani senin spor stratejine ve mantalitene de ters düşecek. Ara öğünde aldığın ton balığını çıkarma , günlük protein alınımını sabah ve antrenman sonrasında tabiki ihmal etme ama yayarak yapmaya çalış genele biraz. Karbonhidrat konusunda bir şey diyemeyeceğim , hesabını yapmadım proteini görünce. Suplement kullanımına da karşı değilim , aşırıya kaçmadıkça iyi. O kısmı da senin bileceğin iş ama doğrusunu istersen sabah uyanır uyanmaz ve sonrasında aldığın proteini de görecek olursak gereksizlikler var. Bence biraz kırparak belki birazda kh ekleyerek güzel bir program çıkarabilirsin. Ben güzel şeyler çıkaracağına inanıyorum , başarılar diliyorum.
    Son olarak eğer bu programı aynen uygularsan 2-3 yıl içerisinde nefroloji servislerinde gezmeye başlarsın , her şeyden önce sağlık..

Sayfayı Paylaş