Yağlarimi nasil yakarim

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve erdoberk tarafından 3 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. erdoberk

erdoberk Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Ben 16 yasindayim
    Kilo:90
    Boy:178
    Size sorum neler yaparak ve neler yiyerek ozellikle göğüs kismindaki yaglardan kurtulurum ?

2. nazim.gunduz

nazim.gunduz Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    Bilgisayar Müh.
    Yer:
    İstanbul
    Merhaba,

Öncelikle kan tahlillerini yaptırmanı öneriyorum.Herhangi bir kronik rahatsızlığın var mı öğrenmelisin.
    Senin yaşlarında aynı problem bende'de vardı herhangi bir supplament almanı bu yaşta tavsiye etmem.
    Spor salonuna gidip hocalarımızdan destek alabilirsin fakat spor salonu için yeterli bütcem yok öğrenciyim kendi çapımda yapmak istiyorum der isen.
    Bölgesel olarak (sadece görüş yağlarım erisin ) bir yağ eritme biçiminin olduğuna inanmıyorum.
    Sabırlı olman ve yeme alışkanlığı değiştirmen gerekiyor Spor salonunda olmasa bile park ve bahçelerde ilk günlerde düzenli olarak 15-30 dk arası hızlı yürümeni daha sonra 30-45 dk yürümeni tavsiye ederim. 1 aylık hızlı yürümenin sonucunu gözle görülür şekilde ( Boğazını tutarsan ) alacağına söz verebilirim.
    Sadece amacın kilolarından kurtulmak ise bu şekilde sadece koşu ile hem vucudun direncini yükseltir hem de istediğin sonuca ulaşabilirsin.(evet koşu ilk başlarda eğlenceli fakat sonra sıkıcı oluyor müzik ile koşmanı tavsiye ederim)

1 aylık hızlı yürümeyi daha sonra hafif tempolu koşu ile destekleyebilirsin.(Göğüs bölgende herhangi bir kasıntı ağrı olması durumunda tempoyu düşür ama sakın direk durma yürüyerek devam et nefesini dengele. )

az yağlı ve az karbonhidrat lı yiyecekler tüketmeye dikkat etmelisin.Kızarmadan kesinlikle uzak durmalısın.Bol bol beyaz et (yağsız ) tüketmende fayda var.Uyku düzenin kesinlikle iyi olmalı.Bol su içmeli ve ter ile atmalısın.İmkanın var ise basit dumbell set alıp evde kol göğüs çalışabilirsin bu çalışma yağ yakımını hızlandırır.

Kendim için söylüyorum spor'a yatkın bir anotomiye sahip değilim 17 yaşında 96 kilo idim.Sadece hızlı yürüme ve hafif tempolu koşu ile 4 ayda 20 kilo verdim.Beslenme alışkanlığımı sil baştan değiştirdim.

Ve unutmadan herşeyden önce inanmalısın.Hayal ettiğin kilo kaç ise zorlandığında aklına o gelmeli kendini motive etmelisin.

Hocalarımız daha iyi bir program çizebilir fakat kendi üzerimde edindiğim tecrübe ile bunları söyleyebilirim.

Şimdiden başarılar diliyorum sana.

3. shaq

shaq MOD Yönetici Moderator

Beğenileri:
    1.688
    Ödül Puanları:
    123
    Değerli üyemiz;
    Konu başlığınız kilitlenmiştir.

Kilitlenme sebebi ;

* Günlükler bölümüne açtığınız başlık günlük niteliğinde değil soru niteliğindedir.10.07.2011 tarihinde yapılan duyuru gereği günlükler bölümüne açılan soru başlıkları artık doğru bölüme taşınmamakta ve içeriğine bakılmaksızın kilitlenmektedir. (ayrıca bkz : Forum Kuralları Madde-26)

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız!
    Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş