yağlar tamamen gitmeden karın çalışmak mı çalışmamak mı?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve dhardhar tarafından 23 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. dhardhar

dhardhar Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar benim boyum 1.82 kilom 89 yağ oranım 16.3

yaşım 32

haftada en az 3 gün fitness antremanı 3 ayrı program halinde ve sonların 30 dk kardiyo yaparak çalışıyorum.

Ancak hiç karın hareketi yapmıyorum. Aklıma takılan bir konudur bu ve sizin görüşlerinizi merak ettim.

yağ oranım olan 16.3 ün büyük bölümü karın bölümünde. eski yüzücü olduğum ve zamanında bıraktığım için iyi kilo almıştım ancak buraya kadar verebilmişliğim var.

Neyse sorum şu şekilde: kardiyo ile iyice yağı azaltıp mı karın çalışmalıyım? yoksa şu an çalışmaya hemen mi başlamalı mıyım? Birkaç yerde rastlamıştım karındaki yağlar kardiyo ile erimeden yapılan karın çalışmaları karın bölgesinin görüntüsünü iyice kötüleştirdiğini belirtiyorlardı. Kollrı nasıl çalışıyorsak karın da çalışınca kaslar kalınlaştığı için şişiyor e üzerinde de kolda olmadığı gibi bir yağ kütlesi olunca kubbe gibi çıkıyor ve kötü bir görüntü sergiliyor. Ne zaman karın çalışmaya başlasam bu görüntüyü görüyorum ve bırakıyorum çalışmayı.

KArdiyoyu zaten yapıyorum ve genel yağ azalımı uzun vadede gerçekleşiyor buraya kadar tamam o konuda bir sorun yok ama belki de düşüncem hatalı karın çalışmayı daha da yoğunlaştırıp biraz sabredip yağ yakımını karın çalışarak mı hızlandırıyoruz.

Bilmem sorunumu anlatabildim mi dostlar?

ozzii bunu beğendi.
  2. mcan09

mcan09 Yeni Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    VG :)
    Yer:
    Aydın
    Yağ oranını %10 a düşürdükten sonra çalış abi.%16da çalışsan bile belli olmaz

dhardhar bunu beğendi.
  3. dhardhar

dhardhar Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    Belli olmaz haklısın da merak ettiğim karın çalışma oradaki yağ yakımını hızlandırır mı?

örneğin 1000 er 3 adet farklı abs hareketini her antreman yapsam karın kubbe gibi çıkacak ama oranın düzleşmesi daha mı hızlı oluır acaba?

4. Destiny

Destiny Üye

Beğenileri:
    69
    Ödül Puanları:
    38
    Karın kasları merkezi bir kastır.Karın kasının kuvvetli olması diğer kasların gelişiminide etkilemektedir. Karın çalışmalısın.!!!

5. kralmert1997

kralmert1997 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Benim karın kaslarımın sağ ve sol tarafı eşit doğrultuda durmuyor fakat kısmen belli oluyor ben çalışsam herhangi bir sorun olurmu

6. Destiny

Destiny Üye

Beğenileri:
    69
    Ödül Puanları:
    38
    Çalışmaya devam :)

7. kralmert1997

kralmert1997 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18

Anladığım kadarıyla çalışmam doğru :D teşekkürler

8. Supernatural984

Supernatural984 Üye

Beğenileri:
    147
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    MArmaris
    Karın çalışmayı bırakmamanda fayda var, zira karın inceldiğinde makine gibi görünmek istiyorsan devam edersin ama öyle 3*1000 falan hepsi yalan dolan. Şeytan ayrıntıda gizlidir diyerekten " karnın inceldiğinde " :)) yazdım. İşin zor kısmı burası. Meyvelerden tamamen uzak durmak, akşam 8 den sonra yememek, şeker mi ? hamur işi mi o ne ? Açıkçası diyet spordan daha ağır geliyor.

Yani cevap, evet mekik çekmek gerekir ama abartmamak kaydı ile ( günde 5 bin mekik çekseniz bile olan omurganıza olur. Yazıktır günahtır. Fıtık olmayın. ) Normal setlerde yedire yedire, eksantrik + konsantrik çalışarak gerginlik vermeniz yeterli olacaktır. Zaten mide kasları kırmızı kaslardan oluşmuyor muydu ?

dhardhar bunu beğendi.
  9. ozzii

ozzii Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    teknisyen
    Yer:
    kktc
    Karın calışma

Akadaşım karın calış yag yakımı kasın ısınmasıyla oluyor sen karın yaglarını diyet ve karın çalışarak eritebilirsin

dhardhar bunu beğendi.
  10. dhardhar

dhardhar Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    teşekkür ederim bilgilendirmeleriniz için sağolun.+

Sayfayı Paylaş