Yağların üstünü kaplayan kaslar

Konusu 'Kadınlara Özel - Fitness ve Antrenman' forumundadır ve andrea77 tarafından 22 Mart 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. andrea77

andrea77 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar merhaba;
    Öncelikle amacım yağ yakmak ve vücut şeklimi topalarmak. Cardio ve diyete başladım ve yakın zamanda pilates ve yogaya başlamayı düşünüyorum. ancak bir arkadaşıma doktoru ilk başta yoga ve pilatesi yasaklamış neden olarak da yoga ve pilatesin kaslarını uzatıp, güçlendireceğini dolayısıyla alttaki yağ tabakasının yakılamayacağını göstermiş. sizce bu ne kadar doğru?

daydreamer bunu beğendi.
  2. colkurduu

colkurduu Üye

Beğenileri:
    136
    Ödül Puanları:
    53
    yag kasın ustunde olur altında olmaz
    ben katılmıyorum bu denılene ama söle bişey var karnınız cok kaslı olursa yag oranınzda göbektekı yağlarda fazla olursa kas yagı iter göbek biraz daha buyur karını zayıflatmak kası ortyaa cıkarmak için yag oranı dusurulmek gerek

daydreamer bunu beğendi.
  3. serdar2

serdar2 Üye

Beğenileri:
    532
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Purchase
    Yer:
    Avusturya
    Kas dokusu altinda da yag bulunur , Yaglar sadece kaslarin uzerinde olmaz.

Does fat form above or under the muscle

burda da okuyabilirsiniz. Ama sorua gelicek olursak, yag ister kasin altinda olsun ister ustunde olsun, vucut genetik olarak hangi yagi ne zaman , ne sekilde enerji kaynagi olarak kullanicagina kendi karar verir. Ve bu genetiktir.
    Bunun icin vucut sekilleri vardir. Bazilarinin gogus bolgesi bazilarinin basen bazilarinin karin bolgesi daha yagli ve genistir.

Onun icin dogru incelmenin kurali : agirlik calismasi+ kardiyo(kalp ritm calismasi)
    ve duzgun beslenmedir. Tekrarliyorum yememek degildir.

daydreamer bunu beğendi.
  4. Raito

Raito Üye

Beğenileri:
    131
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Istanbul
    Bana çok saçma geldi. İlk defa duyuyorum böyle bir şeyi bu doktorlar enteresan insanlar :)

Sayfayı Paylaş