Yağlarımı minimize edip kas gelişimini sağlamak için beslenmem uygunmudur?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve shutcan tarafından 17 Nisan 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. shutcan

shutcan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Konuyu daha önceden yanlış yere açmışım kusura bakmayın.Şimdi doğru açıyorum.

Merhaba arkadaşlar.Aranıza yeni katıldım diyebilirim.Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.Ben dönem dönem bb ile uğraştım.Fakat üniversite döneminde aşırı kilo aldım 103 kg kadar oldum.5 aylık dilim içerisinde 82 kgd üştüm.şu anki kilom 83.Boyum 1.82. Yağ yakımı olunca alt yapıda az biraz çıktı ortaya.Sürekli yazları kendimi bildim bileli adlış ve kürek çektiğim için.Üst tarafım kol ve kanatlarım iyi diyebiliriz.Biliyorum hatta bende karşıyım ilk 3 ay supplement kullanımına fakat göbeğimde yağlanma var.Ve malesef bölgesel zayıflama yok.4gün ağırlık çalışıyorum her ağırlık idmaından önce 30 dk HİİT Kardio yapıorum.Diyette olduğum dan dolayı kas kaybı olmasın diye sabah 1 ölçek whey.spordan önce bir ölçel whey,spordan sonra bir ölçek whey alıorum.Ayrıca spordan 15 dk önce karnitin kullanıyorum(etkisi tartışılır)
    Beslenme programım şöyle:

Sabah;
    1 ölçek whey
    2 Tam yumurta
    2 yumurta beyazı
    ekmek yok
    beyaqz peynir
    bunlar olmassa(kepek ekmeğine beyaz peynirli tost)

Öğlen;
    Az çorba
    az bulgur pilavı
    salata
    ton balığı

Akşam
    200 gr et yada tavuk
    salata
    yoğurt

Ara öğünlerde
    elma üzüm muz fındık vb

Beslenmem kilo almamam ve yağ yakımı için uygunmudur? yada kısmalımıyım biraz daha tecrübelerinizden faydalanmak istiyoryum.Yıkımı engellemek için glutamin ve bcaa kullanabilirmiyim.Elimde birde gaspari amino max 8000 var hiç kullanılmadı.Ne Yapmamı önerirsiniz Yediklerimi azaltmam uygun olurmu??

Biraz uzun oldu şimdiden yardımlarınız için teşekkürler.

2. shutcan

shutcan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    yadım edebilecek arkadaş yokmu banaweightlifterweightlifter

3. kokore23

kokore23 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Ara öğünlerde meyve pek kullanmamaya dıkkat et çünkü basit şeker içerir bunlar heleki kara üzüm buda demektir ani insülün yükselmesi buda = yağların depolanması ve
    yumurta sarılarındada büyük oranda yağ vardır.
    Son olarak lor peynirini öneririm.

4. shutcan

shutcan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Teşekkür ederim öncelikle.Peki bi sorumd aha olucak bu programda kas gelişimi devam eder dimi kas kaybı olmaz sanırım??

5. trail_blazerr

trail_blazerr Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    ara öğünlerde meyve kullanımı güzel bir tercih arkadaşa katılmıyorum...meyvelerden aldığınız şeker kesinlikle ani insülin yükselmesine ve yağ depolanmasına sebebiyet vermez basit şekerler dediğiniz durumu yapar o yüzden ara öğünlerde özellklede antrenmandan önceki ara öğünlerde elma kuru üzün vb. yiyecekleri tüketirsen daha yararlı olucaktır

6. kokore23

kokore23 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Basit şeker dediğimiz şekerin diğer adı meyve şekeridir.
    Yani meyvelerde yüksek oranda vardır buda insülün yükselmesine sebep olur hatta kas yapmaya çalışanlar antreman sonrası üzüm suyu içerler kara üzüm. En çok basit şekere sahip olan yani fruktuz(mono sakkarit) olan meyvedir.

7. umut1319

umut1319 Üye

Beğenileri:
    39
    Ödül Puanları:
    38
    kardeşim basit şekerle meyve şekeri çok farklı şeyler meyve şekeri insülini ani yükseltir demişsinya iyice bi araştırda ondan sonra söyle insülini glisemik indeks değerleri belirler kana karışma süresi yani örneğin elmanın glisemik indeksi 38 dir veya şeftalinin 37 erik,kayısı,armut tarzı meyvelerin glisemik indeksleri çok düşüktür ve kana yavaş karışırlar antrenmandan sonra üzüm suyu içmenin sebebi boşalan glikojen depolarını doldurma amaçlıdır yani toparlanıp bir sonraki antrenmana halsiz bi şekilde çıkmamak içindir yani basit şeker olup çabuk kana karıştığı için olsaydı antrenmandan sonra direk küp şeker,bal,pekmez,karpuz suyu falan uçurur o zaman milleti ama amaç o değilki zaten ha gelelim yağlanmaya her şeyin fazlası vücutda yağ olarak depolanır senin dediğin lor peyniri proteindir sen proteinide gereğinden fazla alınca depolanmıcağınımı sanıyosun :)

8. Buchdich

Buchdich Üye

Beğenileri:
    108
    Ödül Puanları:
    43
    Su meyvelerden ne cok korkuyosunuz herkes seker gozuyle bakiyor ancak cogu meyve kalsiyum mineral vitamin deposu yanlis mi biliyorum

umut1319 bunu beğendi.
  9. Namelessa

Namelessa Üye

Beğenileri:
    186
    Ödül Puanları:
    53
    Bunların gelişememe sebebi bu işte dostum onu yemem bunu yemem sanki 90 yıllık sporcular 3 ay halter kaldırmış bir şeyler öğrenmişler ben sert konuşurum gerçek konuşurum
    Sen glisemik indeks ayarı yapma her şeye bazı şeylerın faydalarına bakacaksın Bize yıllarca beyaz pirinç pilavını yeyin dediler yedik son araştırmalarda Glikoza yakın çıktı hayla da yiyorum ölmedim işin sırrını şurada ararım ee ben diyetteyim yağlarda fazla azalma yok derim ki hmm beyaz pirinçten olabilir ama gidişat iyiyse gerek yok boşverin siz abicim siz doğal kesme şeker tüketmeyin gündüz vakitleri erik,şeftali,kayısı,kiraz abartmadan yeyin genç adamısınız düşünmeyin bu kadar bazı şeyleri neymiş glikojen boşalıyor :D ben 2 saat idman yapıyorum boşaldığını hissediyorum sadece bitmiyor bak hissediyorum sersemlemeye başlıyorsun adam 1 saat takıla takıla idman yapıyor sonra neymiş meyve suyu iç glikojen boşaldı o kadar kolay olsaydı o işler ölme eşeğim ölme insülin düşmüş sen şeker alıp zıplatıyorsun yağ yakımın duruyor ee ögrenecelksiniz ama kitap ağzından değil deneye deneye yanıla yanıla

Buchdich bunu beğendi.
  10. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    dostum eger amacın yag yakmak ıse ara öğün yememelısın, sureklı ınsulunu yukseltıp duruyorsun ara ogun yıyerek, 3 ana ogun yemen yeterlı ama doyana kadar yıyeceksın proteın agırlık olsun, kuruyemişi kahvaltıda tuket daha ıyı olur, 3-4 saat sonra ınsılın dıser ve yag yakma hormonu salgılanır aynı zamanda buyume hormonu. yanı sen sık sık yedıkce ınsılın yukselır ve onun zıttı olan yag yakma hormonu duser sen ınsılınu dusurmelısın kı yag yakma hormonu yukselsın terazı gıbıdır bu.

genel olarak pogram ıyı, her oglen ton balıgı yenmez kendını oyle şartlamışsan yanlış, oglen ıstedıgın et turunu ye gramla olmaz bu iş, gunluk proteın ıhtıyacına gore belırle. ayrıca yumurtayı tam tuket yumurta kılo aldırmaz karacıgerede zarar vermez 4 yumurta ben yıllardır sabah 4 5 tam yummurta tuketırım. hatta canan hoca 10 yumurta yıyın demıstı yanlıs hatırlamıyorsam :D yumurta sarısı faydalıdır. faydalı yag kılo aldırmaz, yagsız beslenme kılo yapar bu kanıtlanmıs bırsey faydalı yagları ye korkma gecen haberlerde amerıka yag yemedıgı ıcın kılo alıyor yazmıslardı tereyagı yemedıklerı ıcın.

Sayfayı Paylaş