Yağları yakmak istedim küçüldüm.

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve thekinger tarafından 5 Mayıs 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. thekinger

thekinger Üye

Beğenileri:
    79
    Ödül Puanları:
    38
    Herkese merhaba.
    Birtakım rahatsızlıklarım nedeniyle tahliller v.s yaptırdığım için 6 aydır suplement kullanmıyorum ve bundan sonrada kullanmayacağım. Tamamen doğal beslenmeye döndüm. Elbette ki aynı verimi alamıyorum. Protein ağırlıklı beslenmeye devam ediyorum. Şeker sıfır. Karbonhidrat gerektiği kadar alıyorum. Bazen h.sonları kendimi şımartıyorum. Zaten ya birinin doğum günü oluyor ya ev ziyaretleri oluyor pasta börek rakı şarap falan derken biraz kaçırıyorum kantarın topuzunu.
    Ama esasen niyetim (bir süre ağırlık çalışamadığım için sadece kardiyoya devam ettim) hazır kardiyovasküler tempoyu artımışken ve kondisyonu toparlamışken bu şekilde devam edip yağ yakımını hızlandırmak ve metabolizmayı ateşlemek istedim. Bazen günde çift isman yaptım. Sabahları 50 dk tempolu yürüyüş ve koşu, akşamları 30-45 dk; bisiklet, yürüyüş bandı ve eliptik karması ile kardiyo arada ise 1 saat ağırlık idmanı. Ağırlıkları düşürmedim ama artırmadımda. Yani kendimi limitte değilde son sette zorlanacak ağırlıklara göre ayarladım.
    Bunu yoğun olarak 1 aydır yapıyorum ve 5 kg verdim. Gönek ve göğüsteki yağlarda ciddi oranda azama oldu hatta göbeğin en alt sarkan deri kısmının katlanma izi bile gitti :) Kalan sarkık yağlı deri yumuşacık oldu. Bu tempoyu sürdürürsem sanırım yaza kadar abdominellerin en üstündeki görünür hale gelebilir yada dümdüz bir karnım olur.
    Bunlar güzel gelişmeler ancak kaslarımda küçüldü maalesef. Güçte düşüş yok ancak hacimde azalma var. Özellikle kollarımda.
    Tabiki sadece kardiyo ile değil aldığım ve yaktığım kalori hesabının etkisi büyük oldu. 2 bin kalorinin altında kalmaya özen gösterdim.
    Benim yaşım 39 ve artık benden bir Van Damme vücudu çıkmasını beklemiyorum. Adelelerim dağ gibi olsun gibi beklentimde kalmadı. Herşeyin başının sağlık olduğunu iyi anladım. Bu nedenle fit kalmak için bu sporu yapmaya devam edeceğim. Giydiğim yakışsın, hantal olmayım, hızlı ve genç kalayım ve en önemlisi sağlığım yerinde olsun diye çabalıyorum. Zayıfladıkça daha genç duruyorum zaten hatta yüzün kaşık kadar kaldı diyenler var. Maalesef ektomorf yapıya sahip olduğum için özelliklede yüzümden çok zayflıyorum. Elimden geldiğince kasları diri ve iri tutmaya çalışacağım. Evet belki van damme olmaz benden ama bir tom cruse olabilirim :) Bişeyleri başarmak çok önemli ve güzel.
    Vakit ayırıp okuduğunuz için çok teşekkürler. Herkese sağlıklı ve mutlu sporlar dilerim.

zafer_zaferoglu bunu beğendi.
  2. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Güöte azalma olmadığına göre ciddi bir kas kaybı yoktur. Yağlar gittiği için hacimde azalma normal. Bunun dışında aldığınız karbonhidrat miktarı, muhtemelen tuz miktarı da azaldığı için vücudunuz su atmıştır. Aynen devam edin, hiç bozmayın. Yağlar gidip de definasyon belli olmaya başlayınca görsel algınızda da değişim olacak ve şu andakinden daha hacimsiz olmanıza rağmen daha iri görüneceksiniz. Mesela 37-38 cm define bir kol 40 cm yağlı bir koldan daha büyük görünür.

tnakresss ve thekinger bunu beğendi.
  3. Boşnakoğlu

Boşnakoğlu Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    Günlük kalori ihtiyacınızdan en fazla 400 kalori azaltarak ve karbonhidratı az alarak ( tam kesilmiycek) ve protein miktarını düzenli alarak kas kaybetmeden yagsız bir vücuda ulaşabilirsiniz

fiko444 ve thekinger bunu beğendi.
  4. thekinger

thekinger Üye

Beğenileri:
    79
    Ödül Puanları:
    38
    Araştırmalarıma göre bazal metabolizma hızım; 1765 miş. mevcut kilomu korumak için almam gereken kalori miktarı 2730 imiş. Eğer haftada 1 kilo vermek istersem 1636 kalori almam yeterliymiş (bu rakam bazalın altında kalıyor ve bence anlamlı değil). Zaten 1200 kaloriden fazla farkın iyi olmadığı düşünülüyor. Ancak bu şekilde beslenirken de %55karbonhidrat, %30 Yağ, %15 protein alınması gerektiği ifade ediliyor. Bu şekilde kasları korumak mümkün mü? Şöyle yapsam mesela; karbonhidrat: %40, Yağ %30, Protein %30 yıkım fazlamı olur?

5. Boşnakoğlu

Boşnakoğlu Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    Kilonu korumak için alman gereken kalori 2730 ise sen 2200 veya 2300 kalorilik bi diyet uygulucaksın ki bu kadar ufak şeyleri kafana takma VÜCUT GELİŞTİRMENİN 10 KURALI KİTABINDAKİ MADDE ÇOK KAFAYA TAKMAMAKTIR.

6. hüseyincandemiray

hüseyincandemiray Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    özelgüvenlik
    Yer:
    seferşhşsar
    bende 2 ay önce fitnese başladım ilk başda agırlık çalışıyodum kilo kaybetmedimi gördüm kardiyo agırlık verdim 104 98 düştüm suan 2 ay içinde kaslarımın dusmesi için ne önerirsiniz

Sayfayı Paylaş