yağlanma sorunumu çözemiyorum

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve orhaaan tarafından 19 Şubat 2014 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. orhaaan

orhaaan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    boy : 171
    kilo : 76-77

selamlar arkadaşlar yaklaşık 6 aydır body yapıyorum haftada 4 gün çalışıyorum son 2 haftadır protein tozu(golld standard) ve amino asit universial 3001 markaları da internet üzerinden aldım bu sitede ki değerli arkadaşlarında önerileri ile fotoğraflarımı da koyacağım kas gelişimim sanki iyi gibi bende tam bilmiyorum ama nitekim yağlardan dolayı pek belli olmuyor çizgiler falan sorun şu arkadaşlar ben çok iyi besleniyorum antrenman günleri 5 6 yumurta tavuk varsa kırmızı et bunlarla beraber protein tozu ve amino asit alıyorum şeker pek tüketmiyorum ekmekte hep esmer unlu eklmekler kepek tam bugday vs ben neden kilo veremiyorum hatta üstüne birde kilo alıyorum eğer yardımcı olursanız çok sevinirim artı olarakta ben pek body terimlerinden anlamıyorum yani bu amino türleri antrenman türleri falan biraz anlıycam tarzda yazarsanız çok sevinirim şimdiden teşekkürler açtığım ilk konu eğer yanlış yere açıyorsam çok özür dilerim.
    DSC_0018.jpg
    DSC_0020.jpg
    DSC_0021.jpg

2. RabbitHole

RabbitHole Üye

Beğenileri:
    242
    Ödül Puanları:
    53
    "Şeker pek tüketmiyorum" diyosun ya... senin tükettiğin azcık şeker bile insülini altüst edip yağ yakımını durdurur... Basit Şeker i hayatından çıkarmassan kilo vermen imkansız gibi bir şey... şekerin miktarı ne kadar yediğin vs vs önemli deil. önemli olan senin kanındaki insülin değerin... bu birincisi...

ikincisi haftada 4 gün ne sporu yapıyorsun. Bunun içinde en az 45 dakika kardiyo varmı ? yemekten ne kadar sonra antreman yapıyorsun ?
    Sana tavsiyem şudur....
    Basit şeker, Trans Yağ bunları hiç bir öğünde alma... Ekmeğin türü ne olursa olsun sadece kahvaltıda al... Ekmeğin her türlüsü karbonhidrattır...
    Bir gün fitness Bir gün kardiyo yap... Kardiyo günleri aç karnına yapman faydana olur....
    sindirim enzimlerinin artık çalışmadığı akşam 7-8 den sonra kalorili şeyler yeme... (meyve dahil)
    meyve dahil diyorum Örneğin Bir elma yediğinde 3 küp şeker yemiş olursun...

bu dediklerimi yaparsan ilk ay 5 kilo atarsın...

3. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Rabbithole'un söylediği herşeyi unut. Günlük 1800-2000 arası kaloriyi geçme, 140 gr protein olsun içinde. Bu iki kurala uyduğun sürece istediğini ye, istediğin zaman ye. Sorunun çözüldü, kolay gelsin.

Yağ yakımı kadar kolay bir şeyin nasıl olup da bu kadar kafa karışıklığına sebep olduğunu anlayamıyorum.

4. orhaaan

orhaaan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    hocam öncelikle cvp için tşk ederim. şekeri tamamen çıkarıyorum hayatımdan günde bir çay içiyorum oda şekerli onuda şekersiz içeceğim sabahları 2 dilim kadar esmer ekmek tüketeceğim ondan sonra yok umarım yaza kadar bu yağlardan kurtulurum. haftada 4 gün gidiyorum 2 gün gögüs ön kol 1 gün omuz arka kol sırt .. bir günde sadece bacak için gidiyorum. kardiyo pek yapmıyorum açıkcası bazen kaptırıp 1 saat bisiklet yapıyorum oda haftada bir ancak diğer günler sadece ağırlık. hocam bir de bana omuz ve sırt ve arka kol programı yazarmısınız gelişime uygun olarak yada siz bana haftalık bir program önerin çünkü çalıştıım salonda hoca yok var da sadece var yani sallayan yok bende kendim yaptıgım programı yapıorum eğer bana uygun bir program yazarsanız çok sevinirim.
    --- Mesaj birleştirildi, 19 Şubat 2014 ---
    hocam iyi diyorsunuz da ben nasıl hesap edeceğim kaç kalori aldımı açıkcası o kadar hakim değilim mesela bir tabak bezelye yedim makarna yedim ben bunu nasıl hesap edeyim . dediniz gibi kolay bir şey ama siz gibi işi bilen anlayan insanlar için kolay :)

5. ciko nat

ciko nat Üye

Beğenileri:
    418
    Ödül Puanları:
    73
    kan şekerını zıplatıyorsun..kepek ekmekte sekere donusuyor, normal ekmekde, fark yok.pırıncde yulafda.2 yol önereceğim sana.

1. karbonhitratı tamamen kes, yesıllık tuketebılırsın hatta onuda kes lif tabletı al veya kuruyemısde yesıllıkten gelen lıflerle ıdare et.yağı 60-70 gr de tut. ve her ogun proteın yag al.2-3 ogunde lıf e agırlık ver. böyle dene.

2. ıster 1 tane seker ye, ıster 2.seker sekerdir ve kana hemen karısıp ınsulın salgılanır..sana onerım mıktarlarıda ıyı ayarla mesela 100 gr pırınc 3-4 kasık ve herkes 1 tabagı 100 gr sanır..o yuzen mıktarlara dıkkat. bıde sekerı kestım demeyın, tum karbonhıtratlar sekere donusur buna sebzelerde dahill! sadece komplex karbonhıtratla matebolık etkı yapar ve enerjı ıcın bırebırdır..

antenmanına gelırsek, sabah aç karnıan kosu yap 40 dk normal.. aksamda agırlı kcalıs.. bölede olur tabı agırlı ksnra proteınını al tozunu jelıbon veya muzla sana kalms..20-30 dk bekle tbı yag yakıcılarındıa unutma dal spora..mesela gogus calıstn snra cardıo vucut gogus yaglarını dha hızlı kullanır. mantık bu.

6. Burak Can

Burak Can Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    28
    Çay kahve için stevia bitkisinden üretilen tatlandırıcılar var.Bildiğin aspartamlardan falan değil.Tamamen bir bitki yaprağından üretiliyor ve şekerle alakası yok.O yaprağın şeker tadı veren aromasından kaynaklanan bir tadı var ve ben kullanıyorum.Eczacı arkadaşımda önerdi.Sıfır şeker sıfır aspartam tamamen ağaç yaprağı.

Resimlerinden gördüğüm kadarıyla bütün erkeklerde olan bel halkası sıkıntısından dertlisin sende :) Ben forumu okuduğumda bel kemeri için CLA yı herkesin önerdiğini duydum satın da aldım.Bence CLA ile ilgili başlıkları bir araştır.

7. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    Senin ve benim gibi siskomorf lar icin yag yakimi gercekten problem olabiliyor,fakat bu olayi doxux un dedigi gibi cokda komplike bir durummus gibi görme,yeterli protein alarak ihtiyacindan az kalori alman yeticektir,senin icin o sifir noktasini bulmaktir önemli olan(ne kilo alip nede kilo verdigin kalori miktari) sifir noktasini bulduktan sonra ki bunuda deneme yanilma yoluyla bir süre sonra bulabilirsin ordan diyetin boyunca kalori inis cikislari yaparak kilo vermeni yeterli protein alarak ayarlarsin.

8. Nahiddd

Nahiddd Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaslar
    bedenim de her sey normal sadece gobeyim var saat 7-8 gibi antremana gidiyorum ve antremandan donuncede fazla yiyorum bunda mi gobeyim cikti ve ne yemeliyim antremandan donduyumde bir de haftada 3 kez 45 dakika kosmaya baslasam iyimi olur sizce?

9. RabbitHole

RabbitHole Üye

Beğenileri:
    242
    Ödül Puanları:
    53
    Yağ yakma konusunda imzamdaki linki okuyabilirsin dostum...
    sana gram üzerinden çok bilmişlik yapanların dediğini herşeyi unut demeyeceğim.
    unutma... unutma ki büyük resimde doğru ve yanlışı ayırt edebilmeyi öğrenebilesin...

Nahiddd bunu beğendi.
  10. shaq

shaq MOD Yönetici Moderator

Beğenileri:
    1.688
    Ödül Puanları:
    123
    Değerli üyemiz;
    Konu başlığınız kilitlenmiştir.

Kilitlenme sebebi ;

* Günlükler bölümüne açtığınız başlık günlük niteliğinde değil soru niteliğindedir.10.07.2011 tarihinde yapılan duyuru gereği günlükler bölümüne açılan soru başlıkları artık doğru bölüme taşınmamakta ve içeriğine bakılmaksızın kilitlenmektedir. (ayrıca bkz : Forum Kuralları Madde-26)

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız!
    Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş