yağlı karın/cardio

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve arazi tarafından 15 Ocak 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. arazi

arazi Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    arkadaşlar selamlar,

ben vücut geliştirmeye yeni başladım. bugün itibariyle ikinci kez antremanımı yaptım. yazıldığım salon başlangıç olarak genel vücut yani tüm kasları çalıştıran bi program verdi. şimdilik onu uyguluyorum. sormak istediğim. ben ne kilolu, kilo vermeye çalışan biriyim, de de zayıf aşırı kilo alması gereken biriyim. 30 yaşındayım, 1.90 boy 80 kilo ağırlığım var. kollar bacaklar zayıf sayılabilecek biriyken göbekde, karın yanlarında ve göğüslerde aşırı yağlanma var. sanırım zamanında tükettiğim aşırı biradan.

görevli arkadaşa sorduğumda, doğrudur cardio yaparsan kas kütlesi artışı zor olur dedi. ama yapabilirsen cardio ve ağırlık antremanı gününü ayır bu şekilde daha iyi sonuç alabilirsin dedi. ben de örneğin p.tesi/çarş/cuma ağırlık çalışmayı aradaki günlerde de ortalama 45 dakika normal tempoda koşmayı planlıyorum. tabi yanında özenli bi diyet. sizce uygun mudur? tavsiyeleriniz var mıdır?

crazy5800 bunu beğendi.
  2. mert1997

mert1997 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Abi ben 17 yaşındayım vücüdumuz aynı :D bende güzel şöyle bi yorum bekliyorum hala alamadım...

3. Halili İbrahim

Halili İbrahim Üye

Beğenileri:
    62
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci Uni
    Yer:
    Gaziantep
    sizin istediğin 1 ayda yağları yakıp 1 ayda kas yapmak 2 ayda iş olsun bitsin istiorsunuz
    3 ay boyunca cardiyoya kitlenin derim Aynı zamanda hafif ağırlıkla yavaş tempoda mesela göğüs günü 5 - 10 - 15 ve 20 şer kilogramda 4 set göğüs girebilirsiniz maksat 3 ay boyunca cardiyoya ağırlık vererek vücududa hamlıktan kurtarmış olmak bunların yanında yağ yakarken kaslarınızın yanmaması için ek takviye supplament bcaa glutamin gibi destekler alabilirsiniz
    ama gerçekten verimli bir yağ yakma ve kütle artışı hacim istiorsanız önce yağları tam anlamı ile yakıp daha sonra kas kütlesine başlamanızı tavsiye ederim imzamda benm açmış olduğum konum var yağ yakımı ile iligili 100 günde 23 kilo vermiş biri olarak önce yağ yakımına önem verin derim ama anlamadığım şu 1 90 boy için 80 kilo çok ideal bi kilo oluşan yağların %80 lik kısmı biradan kaynaklıdır ...

arazi bunu beğendi.
  4. arazi

arazi Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    hocam cevap için teşekkürler. mesajımın hangi kısmından öle acele bi sonuç istediğimi çıkardın anlayamadım. tam tersine hiç acelesi olmayan bi insanım. bu yaşa kadar yiyip içip yatmış bundan sonra hayatımın geri kalanında düzenli spor ve sıkı bi diyet yapamaya karar vermiş bi insanım. tek derdim sağlam bi yol tespit edip o yolda sürekli devam etmek. yanlış yollara girmemek. amacım budur.

mert1997 bunu beğendi.
  5. obensaltan

obensaltan Üye

Beğenileri:
    208
    Ödül Puanları:
    53
    1 sene sonunda ağırlık idmanı yaparak 80-85 kilo aralığında olursan gayet ideal olur zaten, yani sağlık için haftada 1 veya ısınma amaçlı hafif koşular dışında kardioya abanmana gerek yok bence (uzun vadeli düşünüyorsan tabi, eğer amacın bu yaza yağsız girmek ise iş değişir)
    sonuçta kilon normal, çabuk toparlanacak bir vücut.

arazi bunu beğendi.
  6. mert1997

mert1997 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Abi bilgililerini okudum tebrik ederim çok iyi olmuş. Size şimdi bi sorum olucak Konuyu acan abiyle ben , protein tozumu yoksa yağ yakıcı mı kullancaz?

7. sosunaverenso

sosunaverenso Üye

Beğenileri:
    72
    Ödül Puanları:
    38
    Yağ yakarken kas geliştirmek cok cok zor, yağ yakarken kas korumak zordur ve bazı önlemlen alman gerekir, yani abicim bence hazır kas yapmamısken avantaja cevir kardioya odaklan.. Kilolarını verdikden sonra gerçek fitnessa gercek anlamda vucudunu geliştirmeye basla.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

arazi bunu beğendi.
  8. arazi

arazi Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    peki cardio ve vücut geliştirme antremanlarını eş zamanlı yapsak, kasların erimemesi için de protein takviyesi yapsak mantıklı olur mu? (forumda diğer başlıklarda yeni başlayanların protein takviyesi yapmasına gerek yok denmiş)

9. sosunaverenso

sosunaverenso Üye

Beğenileri:
    72
    Ödül Puanları:
    38
    Dogru demissin de abi hangi kasi korucan ? :) bu gune kadar korudun mu ? Simdi vucudunu yaglardan koru ve yak hepsini ha hep kosmam dersen evet agirlik antrenmanida kalori yakar :D

arazi bunu beğendi.
  10. arazi

arazi Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    yani kastım şuydu, yeni başladık ve gün aşırı gidip kendi çapımızda bi ağırlık basıyoruz. amacımız kas gelişimi. fakat üzerine cardio yapınca kasların gelişmesi sekteye uğruyo anladığım kadarıyla.vücut yağlarla birlikte kasları da yakıyo. işte bunu engeller mi acaba yeni başlayan birinin yapacağı protein takviyesi. kastım buydu :)

11. sosunaverenso

sosunaverenso Üye

Beğenileri:
    72
    Ödül Puanları:
    38
    Vucut once karbonhidratlari sonra yaglari en son kaslari yakar, 3 saat falan antrenmn yapman lazim kaz yakmak icin :)

arazi bunu beğendi.
  12. HitHotDoe

HitHotDoe Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    kardeşim ben 4. aya yeni girdim kardiyoyla aynı anca ağırlık çalışıyorum çok fazla yağım vardı bel 95 felandı kilo 78 3 ay içinde bel 82 kilo 68 e düştü ve yağ felan kalmadı göbekte çok az var ayrıca kas kaybı olarak sadece 2cm pazuda düşüş oldu 3 ay boyunca 27 den 35 e çıkardım pazuyu omuzda 5 cm göğüste 2 cm gelişme oldu haftada 4 gün pazartesi , salı - perşembe , cuma git salona ilk 10 dk ısın abdominal çalış ağırlık çalış bittikten sonra 20 -30 dk da kardiyo yap düzene sokarsın

arazi bunu beğendi.
  13. arazi

arazi Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    eyvallah hocam. beslenmede nelere dikkat ettin bu dönemde kısaca bahseder misin?

bir de iki gün üst üste gitmek ağır gelmedi mi? ilk etapta bölgesel değil de tüm vücudu çalıştırırken bir gün arayla gitmek lazım diye okumuştum..

14. HitHotDoe

HitHotDoe Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    kardeşim bence motivasyon istek ve azim olduğu sürece hiç birşey ağır gelmez yeme konusunda tavsiyeler ise rutin şeyler sabah kahvaltını yapacaksın düzenli şekilde proteinini alacaksın ara öğün olarak badem gibi kuruyemişleri tercih et onlardan gelen yağlar sayesinde kardiyoda yağ yakımı daha ön planda olur antremana gitmeden 1.5 - 2 saat önce bulgur pilavı makarna gibi şeyler yersin hem daha enerjik olursun kan şekerin felanda düşmez antremandan sonra eve döner dönmez düşük karbonhidratlı kalorisiz bol protein içeren şeyler yersin kas yıkımı olmaması için benim bildiklerim bu şekilde

arazi bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş