Yağ yakmak ve kilo vermek istiyorum Fotoğraflı

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve chanceisgood tarafından 19 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. chanceisgood

chanceisgood Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Merhaba arkadaşlar

http://p1308.hizliresim.com/1d/l/rn1zf.jpg
    http://n1308.hizliresim.com/1d/l/rn20p.jpg

Vücut bu 1.92 103 kiloyum. Göğüs bölgemden hiç şikayetim yoktu.Fakat baya kilo aldığımdan dolayıda şikayetim arttı bel çevrem çok kalın diyet + kardiyo yaparak 6 kilo verdim. Fakat kas kaybından korkuyorum

Bu yüzden protein tozu aldım iyi yapmışmıyım?

Kardiyo günleri içmiyorum ağırlık çalıştığım zaman içiyorum

Ve yağ yakıcı arıyorum yağ yakıcıyı antremandan önce protein tozunuda antremandan sonramı içsem iyi olur ?

önerebileceğiniz bir marka veya tavsiye varsa beklerim teşekkürler

Ve birde Protein tozunu bu haldeyken kullanmam sorun olurmu yoksa beklemelimiyim vücudum yerine oturana kadar

Son düzenleme: 19 Ağustos 2013
  2. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    Protein Tozu bu asamada senin icin gereksiz,parani cöpe atmissin ama madem almissin bitene kadar kullan.
    Yag yakicilarin cok büyük etkileri yoktur,yani diyetini yapar,kardionu agirlik antremanini yaparsan ve bu aldigin yag yakiciya bünyen olumlu tepki gösterirse sadece %10 faydasini görürsün oda sansin varsa ve disiplinli olursan.
    Senin amacinda en önemli olan diyetindir fakat en önemli konu hakkinda hic bir bilgi mevcut degil su sorulara cevap aramani öneririm.
    bazal kalori ihtiyacim ne kadar?
    Ben kac kalori aliyorum
    Bu aldigim kalorilerin besin degerleri karbonhidrat,protein ve yag olarak ne kadar?
    Gün icersinde bu degerleri hangi besinlerden karsiliyorum?
    Bu sorularin cevaplarini bulduktan sonra nasil bir yol uygulaman gerektigine karar vermen
    nasil beslenmen gerektigi
    Neler yemen gerektigi
    Kac kalori alman gerektigi
    Bunlara ilave nasil bir antremmanla kombine edebilecegini
    kararlastiir diyetine baslarsin.bunlari bilir yazarsin kafana takilanlarida burda hep beraber cözmeye calisiriz.
    Kolay Gelsin!

3. chanceisgood

chanceisgood Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    http://j1308.hizliresim.com/1d/c/rcth3.jpg

Diyetim bu harfiyen uyuyorum buna

Sabahtan aç karnına kardiyo yapmak istiyorum fakat kafam gerçekten çok karıştı

Sabah kalkar kalkmaz kahve içiyorum.10 dakika sonra l carnitin duh

Ondan sonra cardiyo antremanımı yapmaya salona gidiyorum

Akşam 6 gibide ağırlık antremanıma gidiyorum acaba yanlışmı yapıyorum antremanım bittikten sonra protein tozumu içiyorum

4. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    Tam hesap edemedim ama sanki diyetinde az protein aliyorsun gibi geldi,vakit bulunca gözden geciricem bi düzenleme yapariz.

5. batuhan1988

batuhan1988 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Bana cok fazla karbonhidrat aliyosun gibime geldi. Ayrica Benkci nin dedigi gibi proteini az aliyorsun. Ara ogun yapman guzel bisey metabolizmani hizlandirir.

Sabah kardiyosu guzel bisey ve bunu kahve atri l carnetine ile desteklemen cok daha iyi olmus. Bu sekilde aksam antrenmanina dinlenmis bisekilde girersin. Anlamadigim bisey kardionu kahvaltidan once mi sonra mi yapiyorsun. Sana tavsiyem kahvaltidan sonra kardionu yapman hemde yediklerini de yakmis olursun.

6. chanceisgood

chanceisgood Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    saat 9.30 da koşuyorum. salon açılır açılmaz

Yemeğimi 8.30da en geç yiyiyorum. Saat 9.00 da l carnitinimi içiyorum

Listemde ufak tefek hatalar var profosyenelce yapmadım kendim yaptım bilgilerimle eklettiklerim oldu neler eksik neleri değişmem lazım

7. batuhan1988

batuhan1988 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Yag yakmak istiyorsan sana bi diyet ornegi. Saglamdir ama mantigini kavrarsan kendine uygun olanini yapabilirsin.

Bodybuilding.com - 12 Week Daily Trainer With Kris Gethin - Nutrition Plan!

Dikkat edersen adam karb protein seklinde gitmis her ogunde. Sadece aksam karb almamis. Karbonhidrat olarak, pilav makarna veya haslanmis patates. Protein, balik, yagsiz dana eti yumurta aki veya tavuk gogusu. Brokoli de lifli karb olarak geciyor yani salata gurubu. Bu eksik olursa sadece proteinle kas yapman zor.

8. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    Eger Kardionu sabah yapiyorsan kahvalti öncesi yapman mantiklidir,kahvalti sonrasi yap yediklerinide yakarsin gibi bir mantik yoktur.O kahvaltida yedigimiz besinlere vücudumuzun ihtiyaci var.
    Sabah yapilan kardio da vücut enerji olarak cok daha cabuk yag yakmaya baslar cünki vücutta yakabilecegi KH miktari cok azdir.KH yoksa yag yakmaya baslicaktir.Amacimiz yag yakmak olduguna göre yediklerimizi yakmanin bir manasi yoktur.kardioyu yaptiktan sonrada vücudu besleyici güzel kaliteli besinlerle beslemek kas yikiminin önüne gecmektir.böylece yedigimiz herseyi vücudumuz yag olarak depolamak yerine anlik o an ihtiyaci olacagi icin zaten kullanicak,yag olarak depolamiycaktir.

9. batuhan1988

batuhan1988 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    O zaman sizin mantiginiza gore biz sadece proteinle beslenelim. Basil olsa yag almiyoruz karbonhidrat almiyoruz ve vucuttada karbon hidrat dusuk sonrada biz yag yakicaz oyle mi? O zaman agirlik calisirken de yemek yemeden gidelim kaslar vucuttaki yagi kullanarak agirlik kaldirsin. Hemde daha iyi, bi yagda sekerin 3 kati enerji var degil mi? Ac karnina cikarsa kas yakabilir. Bu ihtimalide unutmayalim. Hemde kanda seker orani dusukken bas donmesi yapabilir. Saglik acisindan tehlikelidir. Isterseniz arastirin...

Bu arada yazdigim sey yanlis. Kahvalti yaparsa metabolizmasini calistirmaya baslar. Hizli metabolizma daha iyi yag yakar. Ayrica kahvaltida alacagi karbla vucudu hemen yag yapmaz karb vucudun 1. Enerji kaynagidir sadece kaslar kullanmaz, vucudun bazal metabolizmasida enerji kaynaginin buyuk bi bolumunu burdan karsilar. En onemlisi beyin sekerle calisir. Bakin ben bosa konusmuyorum. Programini uyguladigim unlu vucutcu Kris Gethin, 12 hafta boyunca hergun videosunu izledim(bu bir yag yakma ve ayni zamanda kas yapma programidir.). Adam birgun olsun sabah kahvalti yapmiyayim yoksa yag depolarim demedi. Kimi zaman kardiosunu sabah kahvaltidan sonra yapti, kimi zamanda antrenmandan once yapti. Antrenman sonrasi zaten hep yapiyor onu soylemiyorum bile. Ama hicbizaman kahvaltidan once kardioya ciktigini soylemedi.

10. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU

11. chanceisgood

chanceisgood Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Ve bi aralar jinokomastiden korkuyordum fakat yağ oranımın +%30 bel çevreminde +120 olduğunu öğrendiğimde bu problem tamamen kafamdan kalktı ''aşırı yağlanma''

103 kilodan 100 kiloya düştüm fakat hala kararsızım yemeden mi kardiyo yapmalıyım yediktwn sonramı

12. batuhan1988

batuhan1988 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0

13. Berkovicc

Berkovicc Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Sabah kahvaltıdan once kardiyo en iyisidir.Uykunun ardından sabah kalktıgında insulin seviyesi cok dusuktur, yani vucut yag yakmaya daha egilimlidir.Yemekten sonra insulin seviyesi yukselir buda yag yakımını yavaslatır.Ama yemekten once kardiyo yapacaksan katabolizmayı engellemek icin amino asit ya da bcaa almalısın.Ayrıca protein tozu her halikarda isine yarar.Yag ve seker oranı oldukca dusuk oldugu icin sadece protein alırsın ve kaslarını korursun.Agırlık antrenmanı yaptıgın icin kasların da gelisir ve daha fazla kas daha yuksek metabolizma demektir bu da uzun vadede daha fazla yag yakımını yanında getirir.Beslenmendeki karbonhidratı dusurmeni tavsiye ederim cunku karb vucudun birincil enerji kaynagıdır ve sen vucuduna devamlı karb verirsen vucut hep onu yakar ve asıl istedigin seyi yanı yag yakmayı sekteye ugratırsın

Sayfayı Paylaş