Yağ Yakmak ve İncelmek Nasıl Olur?

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve masteer tarafından 25 Nisan 2006 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 164 üye.
  1. masteer

masteer Özel Üye

Beğenileri:
    1.095
    Ödül Puanları:
    103
    Arastırmalar gosterıyor kı sureklı az ve aynı sevıyede kalorı almaktansa genelde kontrollu kalorı alırken bazı gunler yuksek kalorı almak kılo vermek ve bagısıklık sıstemının cokmemesı ıcın daha faydalı o yuzden haftada bır gun hersey serbest sıstemını ben uyguluyorum , dıger gunlerde kesınlıkle dıyet yapmadıgım sadece sert antrenmana karsılık bır mıktar az kalorı aldıgım ıcın pantolon bedenım kuculuyor ve keskın goruntu saglayabılıyorum.

Rpac bunu beğendi.
  2. silverstar

silverstar Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ticaret
    Aslında söyleyeceğim işin çok sonraki safhası olsa da (kilosu fazla olup vermek isteyenler için) genel anlamda diyetimize ve sporumuza her zaman özen göstermemiz gerekiyor. Fazla kiloyu vermek görüntüde de olsa aslında sağlık öncelikli maksat olmalı.Düşünce yapısı anlamında tabi. Sevmeyenimiz yoktur pizzayı,kebebı şöyle bol yağlı iskenderi ve vs..ama işte,günlük yediğimiz de sıkıntı yaratıyor.Rejimdi, şu kadar zaman HIIT,şu kadar set,şu kalori hesabı yoksa strese sokuyor insanı bir süre sonra..Maksat kliyu attıktan sonra da koruyabilmek onu. Daha sonra geliyor istediğimiz gibi vücudu şekillendirmek.

Bir de tabi,genel olarak, biraz tembel bir milletiz.Hareketi,sporu sevmiyoruz. Hiç unutmam,çinli birisiyle konuşurken söylediğini, demişti ki; siz Türkleri anlamıyorum. Evde tüm gün oturarak vücut dinlenir sanıyorsunuz, demişti. Adam 30 senedir hemen her gün işe gitmeden önce sanahları 1 saat yüzermiş. 50 küsur yaşında,valla imrendim. Yerinde oturamıyordu kendisi ve devamlı fiziksel olarakta aktif. Vücut çalıştıkça daha dinç kalır demişti. Doğru... bakıyorum da şu japonlara falan kadını adamı 70 80 yaşında bir yerleri gezeyim göreyim diye dağ bayır yürüyorlar.Biz de tam tersi,45ten sonra hatta çok daha gençler bile öldüm bittim yoruldum havasında.

Başta mantalitemizi değiştirmemiz gerekiyor sanırım.
    saygılar

göbekliyim, kornman887, dishiwelet ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  3. chmin21

chmin21 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar bende bir soru sorucam yeri bura olmıya bilir ama hiçbir yere yazamıyoruz doğru yerden soru soralım !!!

arkadaşlar ben 3 aydır Body yapıyorum ve bölgesel çalışmaya başladım yağ yakıcı ya ve proteine ihtiyacım olacak ama kesinlikle! ilaç istemiyorum doğal yağ yakıcı olarak neler kulana bilirim ben bir kac yerde su içmemiz gerektiğini duydum ama günde kaç litre ? ben çalışma sırasında 1 lt su içiyorum sizce doğal yağ yakıcı olarak neler kullanılmalı ? ve birde protein konusu var doğal yolla nasıl bir protein karışımı yaparım? ben şuan 2 bıldırcın yumurtası (çiğ ve sarısıyla birlikte) 500 ml yarım yağlı süt birazda (bir tatlı kaşığı kadar) kakao sosu karıştırıyorum bunu spordan hemen sonra soyunma odasında içiyorum bunlar yeterli olur mu? yoksa siz neler önerirsiniz ben ilaç kullanmam kesinlikle doğal olsun lütfen özelikle yağ yakıcı konusunda yardımcı olursanız sevinirim iyi forumlar saolun

4. hataylı31

hataylı31 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    slm ben 180 boyundayım 73 kiloyum daha önce 84 kiloydum 1 senedir yediklerime dikkat etmede günde 5 km koştum bu kiloya geldim 3 aydırda body e başladım üstüm fena degil karın kaslarımda var ama üstü yag kaplı bu kiloda olmama ragmen bel kemigi 88 cm karın 78 cm gögüs 97 kol 33 omuz 117 cm bel kemiginde yag kalmasını istemiyorum yani karın kaslarının ortaya çıkmasını istiyorum ama üstünde gelişmesini istiyorum ne yapmalıyım?yrdmcı olrmusunuz

5. ÇTN

ÇTN Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    13
    süper teşekkürler master

6. superclasss

superclasss Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    öncelikle herkese merhaba forumu bir süredir takip etmeme rağmen yeni üye oldum. ben sırtımdaki ağrılardan dolayı 1.5sene bu spora vücudum çok iyi bir hal almaya başlamışken ara vermek zorunda kaldm ve hala ağrılarım tamamen geçmedi. bu ara bir fizik tedavi ve masaj tedavisi görücem o yüzden ağırlık çalışmalarına başlamadım. boyum 1.79 ve 79 kiloyum bu süre zarfında düzenli olarak spor yapmadıım için karın bölgemde yağlanma oluştu gerçi bir kısmı da deri çünkü 107 kilodan düştüm bu kilolara 5sene kadar önce. şu an sadece cardio yapıorm. spor salonumdaki hocam 6-6.5 hızında yürü sonra da bisiklet yap dedi ama pek ilgilenmiyor açıkçası.

multipower l-carnitine kullanarak 45dk 6.5 hızda yürüyüş yapıorm 10dkda 1, 10.5hızında 1.5dk koşuyorum arkasından da yarım saat bisiklet yapıyorum. baan önerebileceğiniz en iyi cardio programı nedir yağ yakımı için? interval koşu tarzı şeyler okudum ama tam olarak idrak edemedim konuyu. bilgilerinizle yardımcı olabilirseniz çok sevinicem. tekrar belirtmek istedim 1ay boyunca ağırlık antrenmanı yapamıcam yalnız cardio yapabililorm. şimdiden teşekkürler

7. VastaLorde

VastaLorde Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Selam beyler ben yaklaşık 6 aydır boddy yapıyorum ve 6 aydır yediklerime dikkat ediyorum.Artık eve kola-cips-çikolata vs.. şeyleri sokmuyorum.Aslında amacım sağlıklı beslenmek ve şu lanet olası alt karın kaslarını çıkarmak kafa_ 6 aydır iyi kilo verdim.boy 1.72 ve 6 ay önce 73 kiloydum şimdi 66 kiloya düştüm kollarda , göğüste , omuzlarda sadece kas kaldı ama şu alt karın bölgemde hala biraz yağ var onları eritemiyorum duh haftanın 6 günü antremanlardan sonra mide-karın çalışıyorum karnım demir gibi hatta üstteki 4 tane pack ler ortaya çıktı ama hala alttakiler cacık durumda :D tecrübeli birinin tavsiyelerine ihtiyacım var.. Teşekkürler şimdiden

8. Cons

Cons Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meraba.Anteramandan önce amino asit , protein tozu , güç arttırıcı v.b ürünler kullanırsak yağ yakım biraz daha zorlaşır mı veya bu ürünleri kullanmadan daha etkili yağ yakımı mı olur

9. Miyawww

Miyawww Yeni Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0

evet hic kardiyo yapmadan yapilabilir ama daha uzun zaman alicaktir

10. unalhus

unalhus Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhabalar, foruma yeni katıldım, 40 yaşındayım, ocak ayı gibi 95 kilo iken biraz diyet ve kendimce uyguladığım bir program ile şimdi 85 kilo oldum. Ancak forumu okuyunca, özellikle Masterin yazılarını, yanlış birşeyler yapıyormuşum gibi geldi. İlk 2 ay yürüme bandında 1 saat orta tempoda elimde 5 er kioluk dambıllarla sırasıyla 6x15 biceps, 6X15 triceps 3X15 önkol, 3X15 military press, 3X15 yana açma, vs gibi dambılla yapılabilecek tüm hareketleri yürüme ritmine uydurarak yaptım. Şu sıralar aynı çalışmayı 45 dk da kesip bu sefer 10 ar kiloluk dambıllarla aynı hareketleri ve ilaveten bench press ve yana açma hareketlerini 8-10 tekrar arası 3 er set yapıyorum. Haftada 3 gün aynı programı uyguluyorum. Eskisine göre baya fit görünüyorum. Acaba bu şekilde devam etmeli miyim, yoksa yürümeyi bırakıp sadece ağırlık yapsam kiloları geri alır mıyım? Diyet olarak da nerdeyse 0 karbonhidrat , sabahları 2 yumurtalı tereyağında omlet, b.peynir ceviz hiç ekmek yok, 4 saat sonra genelde 4-5 parça hindi,tavuk ya da et ızgara bol limonlu salata, arada 1 paket fındık akşam da engeç 8 gibi 1 tabak tencere yemeği ve salata yiyorum.Master hocam sizden de yorum rica ediyorum. Teşekkürler..

11. sunakemal

sunakemal Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Emeğine sağlık üstad çok iyi bir şekilde anlatmışsın

12. halil_kalafato

halil_kalafato Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    MUHASEBE
    Yer:
    İSTANBUL
    En sorunlu bölgeden biri alt karın kaslarıdır. Beslenmeye dikkat ediyorsan reverse sıt up lyıng knee up( yatarak bacakları karna çekme ) ve hangıng leg raise knee up (paralelde çakı) bu hareketleri sürekli yaparak ve kardiyo programıyla destekleyerek istediğin sonuca ulaşabilirsin. Set sayısı olarak bir hedef koyma yapamayacak hale gelinceye kadar çalış. İlk harekette bacaklarına aşağıya doğru iten biri olursa gerilim artar ve daha iyi sonuç alırsın. İyi çalışmalar.

13. zekico

zekico Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    18
    Evet yaklasık 2 saatimi aldı su baslıktakı yazıları okumak ve acayip bir şekilde aydınlandıgımı hissediyorum. Öncelikle masteer olmak üzere yardımcı olan herkese teşekkür ediyorum.

189 Boyunda 115 kiloydum. 3.5 ay önce ciddi olarak bodybuildinge basladım. Ama diyet yapmıyordum oyle düzgünce. 1 hafta önce bir anda tak etti diete başladım. Gunluk karbonhidrat alımımı dusurmeyi amaçladım bu diyette. Ekmek hiç yememeye başladım. Çok iştahlı biriydim fakat midem küçüldüğü için artık tabagımda yemek bırakmaya basladım ve 4 gunde 3 kilo gibi bir ağırlık kaybettim. Sonra bir hastalık girdi araya 3 günde hiç kilo kaybı yasamadım.Hergün düzenlı olarak 2-3 litre suyumu içiyorum.

Antremanlarım şöyle: Haftada 4 gün Agırlık, 2 gün yuksek gerilimli interval. Ve diyete başladıgımdan beri agırlıkları kaldıramaz oldum altından kalkamaz oldum. Bunu hastalıga bağladım ama burayı okuyunca anladımkı gunluk karb alımımı azalttıgım içinmiş. Whey protein, yağ yakıcı ve cla kullanıyorum.

Bana önerileriniz nelerdir ? mesela ara öğünlerde bir ölçek whey ve yarım elma yesem nasıl olur ?

cecinar bunu beğendi.
  14. ayrancilarnet

ayrancilarnet Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Master hocam şunu sormak istiyorum size;
    Spora başlayalı yaklaşık 2 yıl oluyor ilk başladığımda biraz kiloluydum zaman geçtikçe yağlardan kurtuldum fakat hala karın bölgesinde çok az var 6. kasları göremiyorum bunun için öneriniz nedir ? Birde ayakta poz verdiğimde çok iyi duruyor vücut fakat oturduğumda normal insanın karın bölgesi bir kez katlanıyorsa benim ki ufak ufak 5 kez katlanıyor

15. eskemjenk

eskemjenk Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    beyler 16 yaşındayım 174 boy ve kilomda 64 45 gündür düzenli sporla biraz inceldim ama göbeğim küçülme olmadı ama göğüslerimde oldu acil yardım edin 3 hatfa sonra tekne turu var kızlar falan gelcek acil yardım edin şimdien teşekkürler bana güzel bi beslenme programı yollarmısınıız ?

16. FtgO

FtgO Üye

Beğenileri:
    62
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Eskişehir
    Ketojen diyet yap, bir yağ yakıcı al. Body yapma, düzenli kardiyo yap.

17. yasind

yasind Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    ankara
    master verdiğin bilgiler için teşekürler bir çok soruma cevap buldum şimdi benim 2 sorum olcak
    1. anladığım kadarıyla antren programımda düşük tekrar yüksek ağırlık çalışcaz 1000 kalori yakıyorsak gün içinde 900 kalori alcaz bu kolorilerin çoğu protein ağırlıklı olcak bir yandan kaslarimizdan yenmeyecek ve yağlarımız eriyecek bir yandan da kas hacmi artışı devam etcek
    2.interval bir kardiyo yaparak daha cok yağ yakabilecez demişsin bu kardiyo yu antrenman günlerinde yapabilirmiyiz yoksa dinlenme gününde mi yapmamız lazım.yada her gün yapılabilirmi
    bu sorularımı cevaplarsanız kafamdaki tüm soru işaretleri çözülcek şimdiden tşkürler...

18. bullshit

bullshit Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    benim de merak ettiğim konulardan birisi şu ki ;
    İnterval antrenmanı idmandan önce mi yapmalı sonra mı yağ yakımında etkili fakat minimum kas yıkımı olması için ?

19. massacrewin

massacrewin Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Maksimum yağ yakımı için yapılması gereken şeyler neler ?

20. mrzess

mrzess Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Cardio + düzenli beslenme + düzenli uyku

Sayfayı Paylaş