Yağ yakmak için diyet listem..

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve PowerLife tarafından 20 Mayıs 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. PowerLife

PowerLife Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    İstanbul
    Merhabalar

Benim amacım cardio ile ağırlık çalısmalarını birlikte yürüterek yağ yakıp kas kütlesini arttırmak.Diyet listem aşağıdaki gibidir.Listedeki yanlışlar veya eksikler nelerdir.Şimdiden teşekkürler..

Sabah kalkınca 2 bardak su

Kahvaltı:10 dk sonra lor peyniri yağsız süt domates ve 2 yumurta beyazı

ara öğün:yağsız yoğurt 2 kaşık

öğlen:tavuk göğsü veya ızgara köfte domates yağsız yoğurt

ara öğün:1 bardak süt ve badem

akşam:çorba tavuk göğsü veya ton balığı

yatmadan önce 2 bardak su içiyorum yine.1 bardak yağsız süt

cardio programım:

20 dk bisiklet

10 dk twist(beldeki yağlar için)

ağırlık calısıyorum

ağırlık çalışması bittikten sonra

3x30 mekik sehpada veya yerde

10 dk twist tekrar

ve en son 30 dk koşu bandı 7 km hızla.
    bench_Obench_O

2. marrythenight

marrythenight Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    öğünler güzel fakat ara öğünleri çıkarmalısın her öğünün arası 5 saat olmalı

3. PowerLife

PowerLife Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    İstanbul
    Ama forumda sorduğumda ara öğün olmadan metabolizma yavaşlıyormus o yüzden ara öğünlere protein ağırlıklı besinler koydum.. yorumun için teşkkürler

4. marrythenight

marrythenight Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    hep öyle deniyor fakat metabolimanın yavaşlaması ancak 48 saat sonra olur ara öğün yaparsanız insülin salgılamış ve yağlanmış olursunuz

dishiwelet ve heldic bunu beğendi.
  5. carmelo114

carmelo114 Üye

Beğenileri:
    269
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bornova/İzmir
    İşte bir karataycı daha :) Hedef yağ yakımı olduğunda KARATAY mükemmel ama hedef kas kazanımı olunca en az 6 öğün şart! bench_O

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 20:17 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 20:03 ----------

Kahvaltında 1 yumurtayı tam yemeni tavsiye ederim(vitaminler, elzem yağlar sarıda) yanına birkaç beyaz daha ekleyebilirsin
    Domatesin yanına yeşillik biber salatalık ekleyebilirsin bunlar seni hem tok tutar hem kalorileri ve GI değerleri düşüktür
    Öğle yemeğin biraz hafif geldi bana 1 tabak sebze yemeği veya mercimek gibi gıdalar tüketebilirsin
    Ve en önemlisi akşam yemeğinden sonra hiçbirşey tüketme yatağa aç gir ve gece yatmadan önce süt içme(büyüme hormonu.leptin hormonu gibi yağ yakımı için hayati olan hormonların salgısını azaltır)
    Antreman programında bir seyi doğru yapıyosun ağırlık antremanından sonra kardiyo yapmak daha etkili bir yağ yakma yolludur istersen antreman öncesi bisiklet süresini kısa tutup çıkışta cardiyo yapabilirsin böylece gücünü ağırlık antremanına saklamıs olursun
    DİP NOT: Twist belini sıkılaştırır ama bölgesel yağ yakamassın KARDİYO senin kurtarıcın olucak thums:
    Kolay gelsin

6. PowerLife

PowerLife Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    İstanbul
    carmelo114 kardeşim öncelikle önerilerin için saol.dediğin gibi bisikleti 10 dk ısınmak için yapıcam.. ağırlık antremanım bittiği zaman cardio yapıcam ve kahvaltıya yulaf ezmesi eklicem.sence ben bu yolla yağları yakıp kas kütlesini arttırabilirmiyim proteini yüksek tutmaya çalışıyorum.

Daha önce forumda gezerken gece süt içmem söylendi çünkü vücut gece uyurken gelişir o yüzden protein olarak süt içmelisin dendi.ne yapmalım bu konuda .. şimdiden teşekkür ederim..

7. Dynamo

Dynamo Üye

Beğenileri:
    1.714
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    marrythenight dediğin ara öğün kaldırma olayı karatay beslenmesinde var. Konu sahibi kcal düşürerek yağ yakmayı tercih etmiş. Kcal düşürerek yapılan diyetlerde insülin direnci kırılmaz ara öğünler sebebiyle.

Ara öğünü kaldırmak için karatay usulu beslenmek gerekir. Kcal düşürerek kilo vermek içinse öğün sayısı arttırılarak her öğünde az yiyerek kilo verilir.

Konuya gelince sabah yediğin yumurtalar tam olsun ve öğünlerine salata ekle. Ama yağ kaybedip aynı zamanda kas kazanmak zor bir iştir... Bu beslenmeyle de bu kolay değil. Sen kas miktarını korumayı hedefle..

Son düzenleme: 20 Mayıs 2012
    dishiwelet bunu beğendi.
  8. pozitronn

pozitronn Üye

Beğenileri:
    1.739
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    inşaat mühendisi
    Yer:
    Adana
    yatmadan önce 1 bardak süt içtiğini söylemişsin.1 su bardağı süt 250 ml.100 ml sütte 3 gram protein var.sütten alacağın 7.5 gram proteinin kaç gramını metabolize edeceksin bir düşün.7.5 gram fazla protein için insülin salgılayacaksın.bu insülin growth hormonu inhibe edecek ve boşuna kürek çekmiş olacaksın...

Metal_aslan bunu beğendi.
  9. PowerLife

PowerLife Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    İstanbul
    pozitronn yorumun için teşekkürler.söylediklerinizi dikkate alarak yatarken süt içmeyi listemden çıkarıyorum sadece yarım lt. su içicem.Bu programla yağ yakıp kas kütlesini arttırabilirmiyim cevabını alamadım.hepinize teşekkür ederim..

10. pozitronn

pozitronn Üye

Beğenileri:
    1.739
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    inşaat mühendisi
    Yer:
    Adana
    diyette amaç kas kaybetmemek olmalıdır.Sen olan kaslarını koru , diyetten sonra tekrar hacim için çalışırsın.

11. PowerLife

PowerLife Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    İstanbul
    hocam dediğini yapıcam ve kas kütlemi kaybetmemek için ağırlıkta çalışıcam bu diyet programım ve cardio programımla yağ yakımı gerçekleşirmi_? Yağ yakıcı olarak hydroxycut advanced almayı düşünüyorum sizin fikriniz ne bu ürün hakkında_?

12. Dynamo

Dynamo Üye

Beğenileri:
    1.714
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Hydroxycut kullanmadım ama kullananlardan güzel tepkiler aldığını biliyorum.
    Fakat ilk önce yaptığın diyeti ve antrenman programını 1-2 hafta bozmadan uygula daha sonrasında yağ yakıcı kullanmaya başla. Çoğu kişi diyetin ilk haftasını çok zor geçirir ama geçirenlerde devam ettirir. Bunu dene kendinde sonra kullan ;)

13. carmelo114

carmelo114 Üye

Beğenileri:
    269
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bornova/İzmir
    Bu görüşe katılıyorum gece yatağa aç gir.Yağ yakıcı konusunda birsey diyemiycem cünkü boy,kilo yaş ve antreman düzeyini bilmiyorum L- Karnitin ve CLA gibi gıda takviyeleri kullanabilirsin. Fakat hydroxycut başarılı bir ürün termojenik yağ yakıcı ama benim kişisel tercihim L karnitin ve CLA olurdu.

14. PowerLife

PowerLife Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    İstanbul
    L carnitin forumda çok tartışıldı işe yaramadığı konusunda.Ama yine arıştırmalıyım galiba bu carnitin olayını teşekkür ederim carmelo114 ..thums:

15. oguzaltindal

oguzaltindal Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Finans
    Yer:
    İst
    hydroxycut ı bende kullandım. amaç kas eritmeden yağ yakmaktı ve başardım. 1 ay içerisinde yağ oranı 6.5 ten 4.5 'e düştü şimdilik ara verdim. kilom 71 de sabit kas kütlesi de %2.3 arttı. bel 79 cm.
    Ürünün kullanım süresi 1 ay bol su ile tüketilmesi gerekiyor böbrekleri çok yoruyor bu nedenle 1 ay kullanımı var. ikinci bir nedeni de vücut alıştığından dolayı şaşırtma amaçlı. 2 hafta ara verip dilersen 1 ay daha kullanabilirsin. güzel bir cardio programı ve doğru beslenme ile çokta güzel hem kilo verirsin hem de yağ yakarsın. ilk hafta biraz sıkıntı çekebilirsin. en önemlisi de uyku. uyutmuyor çünkü :) alıştıktan sonra o problem de ortadan kalkıyor.
    doz miktarına gelince ilk 3 gün sabah kahvaltısından yarım saat önce 1 adet idman günlerinde idmandan hemen önce 1 tablet. idman yapmadığın günlerde ise yine sabah kahvaltısından yarım saat önce ve akşam yemeğinden yarım saat önce. 3. günden sonra 2 tablete çıkarıp 5 gün de bu şekilde gidersin. eğer ağır gelmez ise önerilen maksimum doz miktarı 3 tablettir 5. günden sonra da 3 sabah 3 akşam alabilirsin. yatmadan en az 6 saat önce alman gerekli bir de aynı şekilde sabah ve akşam olayında 6-7 saat ara ile alman gerekli. bol su tüketmen şart. ben 2-3 litreden aşağıya inmedim.

16. AkrepHan

AkrepHan Yeni Üye

Beğenileri:
    288
    Ödül Puanları:
    0
    Sütün içindeki laktozun insülini yükseltme seviyesi yani GI sı 46 dır. Growth hormonu salınımını ciddi bi biçimde etkileyeceğini düşünmemek lazım (bir bardak için) ayrıca kazein whey gibi hızlı kana karışmadığı için süt gece boyu vücudu besler ama yağsız süt yerine günlük süt alırsan laktozu sindirip emilimi hızlandıran maddeler azda olsa varlığını korduğu için Gh yi pek etkilemez 3 gram deniliyor küçümseniyor sütün proteini ama whey ve kazein arasındaki farkı anlamak gerekir.Ve de gece metabolizma hızı düştüğü için öyle çok fazla bi proteine ihtiyaç kalmaz yavaş metabolizmayı bir bardak sütle besleyebilirsin gece boyunca.

Çokça sefer söyledim tekrar söylerim sütü her konuda yazmamdan rahatsız olunmasın lütfen alakasız yerlere yazmıyorum.

onun dışında sabah yediğin 2 TAM yumurta nın yağlanma yapacağını düşünme. sarısında yağ oranı fazla fakat besin değeri açısından oldukça zengin yumurta sarısı o nedenle sabah 2 tane ye.

başarılar

Sayfayı Paylaş