Yağ yakmak için 10 altın kural

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve cenksen tarafından 13 Aralık 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
 1. cenksen
  Offline

  cenksen Üye

  Katılım:
  15 Ekim 2012
  Mesajlar:
  70
  Beğenileri:
  13
  Ödül Puanları:
  0
  Yer:
  İstanbul
  Hedefleri olan bir vucut geliştirmeci olarak siz büyük olasılıkla uzmanların söylediğini yapıyorsunuz.Aldığınız kaloriyi azaltıp egzersiz yapıyorsunuz.Yani böylece yağ yakıp kas yapmayı planlıyorsunuz.

  Fakat hala yağ yakamıyorsanız yağ yakımı için çok önemli bir faktörü unutuyorsunuz.
  METABOLİZMA
  Gün içinde yaptığınız beslenme ,egzersiz ve yaşam tarzı seçimlerinin metabolizmanız üzerinde devasa bir etkisi olduğunu biliyormuydunuz.

  Yani gün içinde yaptığınız yanlış seçimlerin metabolizmanızı yavaşlatıp sizi hedefinizden uzaklaştırdığını biliyorsunuz.
  İşte size metabolizmanızı nasıl hızlandıracağınızı anlatacağım.

  [SIZE=3][COLOR=Red][COLOR=Black][COLOR=Red]1.[/COLOR][SIZE=3]Aç kalmayın!Aç kalmanız ve çok a[SIZE=3]z kalori almanız vucudunuza yapabileceğiniz en köt[SIZE=3]ü şey.Aç kalırsanız yağdan çok[SIZE=3] kas yakıcağını[SIZE=3]za [/SIZE]emin o[SIZE=3]labilirsiniz.
  [SIZE=3][COLOR=Red][COLOR=Black][COLOR=Red]2.[/COLOR][SIZE=3]3 büyük öğün yerine 6[SIZE=3]-8 küçü[SIZE=3]k öğün tercih edin.[SIZE=3]Her öğünde Protein,Sebze[SIZE=3] ve meyve [SIZE=3]yemelisiniz[SIZE=3].[SIZE=3]Kilo[SIZE=3] vermek istediğiniz için çok fazla karbonhidrat almayın.
  [SIZE=3][COLOR=Red][COLOR=Black][COLOR=Red]3.[/COLOR]Kahvaltı[SIZE=3] yapın[SIZE=3]! Kahvaltı metabolizma i[SIZE=3]çin günün en önemli öğünüdür.Protein al[SIZE=3]ın ye[SIZE=3]şi[SIZE=3]l çay için ve ze[SIZE=3]ngin fibe[SIZE=3]r içerikli meyveler tercih edin.
  [SIZE=3][COLOR=Red][COLOR=Black][COLOR=Red]4.[/COLOR]Sağlıklı yağlar[SIZE=3]ı tercih edin balık[SIZE=3],zeytin [SIZE=3]yağ,nohut.[SIZE=3]Öğün araların[SIZE=3]da badem gibi sağlıklı yağlar içeren yiyecekleri[SIZE=3][SIZE=3]tercih edin.
  [SIZE=3][COLOR=Red]5[SIZE=3][COLOR=Black][COLOR=Red].[/COLOR]Sağlıklı[SIZE=3] ve Kaliteli yiyecekler ile beslenin! Böylece kan şe[SIZE=3]kerini[SIZE=3]zi,insülin ve enerji seviyenizi kontrol altında tutup kilo almaktan kaçının.
  [SIZE=3][COLOR=Red][COLOR=Black][COLOR=Red]6.[/COLOR][SIZE=3]Günlük Protein ih[SIZE=3]tiyacınızı [SIZE=3]hesaplayın ve her gün yeteri kadar protein alın.
  [SIZE=3][COLOR=Red][COLOR=Black][COLOR=Red]7.[/COLOR][SIZE=3]Alkol almayın alkol içinde çok kalori barındırır testestoron seviyesini düşürür.[SIZE=3]Ve bunu hiç bir[SIZE=3] vücut geliştirmeci istemez.
  [SIZE=3][COLOR=Red][COLOR=Black][COLOR=Red]8.[/COLOR]Yeşil çay ve su için [SIZE=3]bunlar met[SIZE=3]abolizma için en önemli 2 içecek metabolizmanızın yavaşlamasını engellerler.
  [SIZE=3][COLOR=Red][SIZE=3][COLOR=Black][COLOR=Red]9.[/COLOR]Erkenden uyuyun ve en az 8 saat uyuyu[SIZE=3]n saat 23.00 da çoktan
  [SIZE=3]yat[SIZE=3]mış olun[SIZE=3].[SIZE=3]Büyüme hormonunu en çok çalılştığı gece saatleri[SIZE=3]nde
  [SIZE=3]uykuda olun.
  [SIZE=3][COLOR=Red][COLOR=Black][COLOR=Red]10.[/COLOR][SIZE=3]Antr[SIZE=3]enman düzeninizi bozmayın ve kardiyoları aksatmayın.

  [IMG]http://4.bp.blogspot.com/-5b4x8mcYIJ0/UKO1x9JV8qI/AAAAAAAAAQk/H9huRsSAtbM/s1600/how-to-get-six-pack-abs.jpg[/IMG]

  [COLOR=Red]
  KAYNAK
  [COLOR=Black][SIZE=3]http://forum.bodybuilding.com/showthread.php?t=3115361
  [/SIZE][/COLOR][/COLOR][/SIZE][/SIZE][/COLOR][/COLOR][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/COLOR][/SIZE][/COLOR][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/COLOR][/COLOR][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/COLOR][/COLOR][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/COLOR][/COLOR][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/COLOR][/SIZE][/COLOR][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/COLOR][/COLOR][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/COLOR][/COLOR][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/COLOR][/COLOR][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/COLOR][/COLOR][/SIZE]

  [SIZE=3][COLOR=Red][COLOR=Black][SIZE=3][SIZE=3][SIZE=3][SIZE=3][SIZE=3][SIZE=3][COLOR=Red][COLOR=Black][SIZE=3][SIZE=3][SIZE=3][SIZE=3][SIZE=3][SIZE=3][SIZE=3][SIZE=3][SIZE=3][SIZE=3][COLOR=Red][COLOR=Black][SIZE=3][SIZE=3][SIZE=3][SIZE=3][SIZE=3][SIZE=3][SIZE=3][SIZE=3][SIZE=3][COLOR=Red][COLOR=Black][SIZE=3][SIZE=3][SIZE=3][SIZE=3][SIZE=3][SIZE=3][SIZE=3][SIZE=3][COLOR=Red][SIZE=3][COLOR=Black][SIZE=3][SIZE=3][SIZE=3][SIZE=3][COLOR=Red][COLOR=Black][SIZE=3][SIZE=3][SIZE=3][SIZE=3][COLOR=Red][COLOR=Black][SIZE=3][SIZE=3][SIZE=3][SIZE=3][COLOR=Red][COLOR=Black][SIZE=3][SIZE=3][SIZE=3][COLOR=Red][SIZE=3][COLOR=Black][SIZE=3][SIZE=3][SIZE=3][SIZE=3][SIZE=3][SIZE=3][SIZE=3][SIZE=3][COLOR=Red][COLOR=Black][SIZE=3][SIZE=3][COLOR=Red][COLOR=Black][SIZE=3] [URL]http://www.turbulencetraining.com[/URL]
  [SIZE=3]Tercume:cenks[SIZE=3]en[/SIZE][/SIZE]
  [/SIZE][/COLOR][/COLOR]


  [/SIZE][/SIZE][/COLOR][/COLOR][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/COLOR][/SIZE][/COLOR][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/COLOR][/COLOR][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/COLOR][/COLOR][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/COLOR][/COLOR][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/COLOR][/SIZE][/COLOR][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/COLOR][/COLOR][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/COLOR][/COLOR][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/COLOR][/COLOR][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/COLOR][/COLOR][/SIZE]
   
  SiR_Arawn bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş