Yağ yakma ve beslenme

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve amandeyim tarafından 14 Aralık 2008 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. amandeyim

amandeyim Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    18
    7 haftadır düzenli olrak salonda spor yapıyorum.Bundan önce yaz döneminde 2 ay kadar cok düzensiz olarak yine salonda spor yapmıştım.
    Haziran ayında kilom 97.5 ti ve şuan 82 kiloyum.97.5 ten 86 ya kadar yememe icmeme cok dikkat etmeden geldim ama 86-82 arası baya uğraştırdı.Son 3 hafta hep 83 ve 81 arasındayım.Klio verme konusunda tıkandığım için salondaki hocam bana l-carnitin tavsiye etti.3 gündür carnitinm kullanıyorum(sıvı).Bunun yanında beslenmemide düzene koymak istiyorum ama sorunum tam bu noktrada başlıyor.
    Haftada 4 gün çalışıyorum.Salona sabah aç karınla gidip dönüştede kahvaltıda 1i tam 3 ü sadece beyazı olmak üzere 4 yumurta,3-4 dilimde kepek ekmeği ile 1 dilim peynir tüketiyorum.Bu saat 11:30 a denkgeliyor.Birdahaki öğünümde saat 5:30-6:00 arasında oluyor.Bu öğünde de evede ne hazılranmışsa onu yiyorum.Bunun dışında canım bişey isterse akşam mevsim meyvelerinden faydalanıyorum.
    2 aydır kola,cips,kızartma ve dışardan besin tüketimine son verdim ve kilo vererek gerçek anlmada sağlıklı bir vücuda sahip olmak istiyorum.
    2008 kışı boyunca ne bulursa tüketen ve öğün kavramı bilmeyen bir vücudu birden 2 öğün periyoduna sokunca başlarda güzel kilo verdim ama belkide hzılı olan metabolizmam bu şekide beslenmeye alıştı ve yavaşladı.2 öğün beslenmenin sağlıklı olmadığını ve yediklerimde çok dikkatli seçmediği düşünürek sizlerden istediğim bana beslneme konusunda yol göstermeniz.
    Bu arada yazmayı unutmuşum boyum 1.89 ve amacım şuan mevcut kaslarımı muhafaza ederek zayıflamay devam etmek bu amaca uygun olarak günlük protein ihtiyacım ve tütketmem gereken besinler nelerdir?

2. galois91

galois91 Üye

Beğenileri:
    187
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Akademisyen
    Yer:
    Eskişehir
    Öncelikle karbonhidrat alımını arttır. Sabah 11:30 a kadar boş mideyle dolaşma elbette kilo verdirecektir ama kütleden kaybediyorsundur. Düzenli ve az az yemeye çalış. Elbette abur cubur ya da gereğinden fazla kalori alma ama alman gereken miktarı da ihmal etmemelisin.

3. amandeyim

amandeyim Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    18
    bende böyle düşünyorum ama bu vucuda neyden nekadar lazım onu bilmiyorum

4. BodyBuilder.Turk

BodyBuilder.Turk Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    gunluk alman gereken protein degeri kilo x2 seklinde olmalı.tabi aynı zmanda sporunuda aksatma eger vücud proteini yakamazsa o protein sana kilo olarak geri donecektir.

forumu biraz arastırmanı öneririm.arama butonunu kullanarak istedigin cevapları bulabilirsin.

5. donteatme41

donteatme41 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    karbonhidratı bol tut kilonun iki katı protein al ve koşu yap
    kolay gelsin

6. amandeyim

amandeyim Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    18
    karbonhidrat olarak balı tavsiye edermisiniz evde bi dünya bal var :D yiyen yok birbirimize bakıoz :D ama tatlı oluduğu için uzak duruyorum
    karbonhidrat için tüketmem doğrumudur sizce

7. aneximandros

aneximandros Özel Üye

Beğenileri:
    2.154
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Teorik Kimya
    Yer:
    USA
    Forumda yag yakimi beslenme ile ilgili onlarca baslik varken yeni baslik acmaniz biraz gereksiz olmus. Lutfen forumda arama yapiniz. Yine de sorulariniza kisaca cevap vereyim. Uzun muddete yayilmis saglikli bir zayiflama icin oncelikle karbonhidrat yag alimini azaltip proteini arttirin. Eger kosmuyorsaniz ac karnina antreman yapmayin, 6 kucuk ogun yapmaya calisin. Yaninizda atistirabileceginiz ara ogun malzemeleri tasirsaniz 6 ogun o kadar zor degil.

Mesela

Kahvalti - Sizin kahvaltiniz makul (belki biraz daha yumurta beyazi, peynir yagsiz olsun)

Ara ogun - Bir avuc badem + meyva

Ogle yemegi - Izgara tavuk + salata

Ara ogun ....
    Aksam yemegi ...
    Ara ogun ....

Diger ogunleri bos biraktim, zira doldurmayi kendiniz ogrenirseniz diyetinize daha sIki sIkiya sarilacaginizi goreceksiniz. Dedigim gibi, lutfen forumda arama yapin.

Son düzenleme: 16 Aralık 2008
    bonatschi, amandeyim ve saydam bunu beğendi.
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş