Yağ yakma diyeti

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Faux Carnival tarafından 3 Kasım 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Faux Carnival

Faux Carnival Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    Merhabalar, pazartesi günü 6 haftalık çok sıkı bir diyete gireceğim.

Amacım: En az kas kütlesi kaybıyla %8-10 yağ oranına düşmek. Kilom 80 ve %15 diyebilirim kendime. Hiçbir şişmanlık belirtisi yok ve hatta ince göründüğüm söylenir.

6 hafta içinde istediğim şey ise karın kaslarının görünmesi ve definisyon kazanmak. Bunun için belirlediğim supplement desteği günde 2 gram L-Carnitine ile normalde kullandığım whey protein ve multi vitamine devam etmek.

Birçok cut diyeti mevcut internette ancak bunlar Türk mutfağı, Türk yemek alışkanlıklarıyla pek uyuşmuyor. Nasıl bir beslenme tavsiye edersiniz? Teşekkürler.

Düşündüğüm beslenme programı:
    - Kalkar kalkmaz güne bir kaşık whey proteinle başlayacağım.
    - Kahvaltı olarak biraz yulaf.
    - Öğlen yemeği okulda ne çıkarsa... :) (Tabii iki diyet için uygun şeyleri yiyip, diğerlerini bırakacağım)
    - Akşam ???
    - Haftada 3-4 gün ağırlık antrenmanlarına devam.
    - Her gün 30 dakika cardio.

Teşekkürler.

ali eren bunu beğendi.
  2. Doggy

Doggy Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    18
    eğer başta kilo vermek istiyorsan doktora danışmanı öneririm neden diyecek olursan sende diyet bulabilirsin, sitedekilerde diyet yazabilir ama önemli olan bir rahatsızlığın olup olmadığı misal, bende diyetisyene gittim ama daha sonra doktora gittiğimde tahlil yaptırdı ve insülin direnci çıktı ona göre diyet programı ve ilaç verdi şimdi 1.85 boyunda 73 kiloyum ve böyle devam ediyorum.

ama genel mantığa göre davranırsak.

et yemeklerini öğleyin ye, akşama sebze yemeği ağırlıklı olsun.
    çayları, nescafeleri şekersiz iç
    ekmek yerken diyet,kepekli olmasına dikkat et
    aralarıda sakın boş geçme ikindi ile gece meyve kuşlukta kepekli bisküvi 3-4 tane yada süt olabilir
    tabii bu yazdıklarım üstün körü genel diyet programlarında olan şeyler.

sabahları kibrit büyüklüğünde peynir, zeytin haftada 1-2 gün o da 3-4 adet, sınırsız salata :)

ama dediğim gibi sağlam ve sağlıklı kilo vermek için doktora danış derim.
    cardio çalışacaksan antreman sonrası veyahut ağırlık çalışmayacağın gün yap.

3. drahte1905

drahte1905 Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Cardioyu ağırlık antremanından sonra yaparsan ağırlık altında kalmassın

Tekrarları artırıp kiloları azlatabilirsin terinin cogunu agırlık altında at bence VG ilede epey kalori yakarsın

Öğün sayısını meyva ile çoklamalısın bence metabolizma hızını düşürme yorgunluk yapar öğün sayısını azaltmak

Faux bence dietteyken kendini okula(Kastım kazanda yemek pişiren yemekhane) emanet etme derim kullandıkları yağlar unsaturated yada kaliteli olucağını sanmıyorum yemegini yanında taşımayı oneririm

Diet olarak ben sabah kalkınca bir portakal sıkarım yanına kuru yulafımı yerim

Arada bir elma mandalina acarım

Oğlen tavugumu haslama pilav ya da makarna ile yutarım

Aksam olmadan bir 100 gr yogurt yerim diet

Aksam yemeginde havuc haslarım yada muadili yanına birde tavuk haslar atarım 3 tanede domates dograrım

Yatmadan birde sütümü içerim olmadı lorumu yerim yatarım

Diğer taraftan antreman oncesi kahve tavsiye ederim herkezde yaramıyor ama bunu birde cycle yaparsan iyi olur cafein bagımlılık yapıyor etkisi git gide düşüyor

Acelen warsa MuscleTech Hydroxycut Hardcore kullanabilirsin forumda herkez faydasını görmüş durumda ama antremanları ağır yapmıcaksan uykusuluk baş agrısı yapıyor

Bunlar benim kendi görüşüm diet konusunda herzamanki tavsiyem prolara danısman tahlilsin iş yapma bence

Bir diet programı yarat kendine sonra yaz gotur benim amacı bu bu boyle birşey yaptım sizce uygunmu Kızılayın suberleri war 40ytl ye dietisyen hizmeti weriyorlar birine danısmadan başlama derim

Şimdiden kolay gelsin

ali eren, Duman ve Mestano bunu beğendi.
  4. Faux Carnival

Faux Carnival Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    Eyvallah drahte... Zaten Allah'a emanet okulun yemekleri, dediğin doğru. Öğünsüz kalmak istemiyorum, orası kesin. Ama öğün oslun diye de çikolata yiyemeyeceğime göre şu Danone'nin küçük yoğurtlarından 1-2 tane çantaya atmayı deneyeceğim. Bol bol su içeceğim. Okulla yürüyecek iş değil vücut geliştirme. Çok bağlılık istiyor.

5. zhu.zhq

zhu.zhq Üye

Beğenileri:
    340
    Ödül Puanları:
    73
    evde hazirlayacagin kepek ekmegine sandvich cok daha saglikli olacaktir okula protein tozu gotururum deiyarsan ayri bir guzel olur eger goturemiceksen sandvicin icine koyduklarinin protein degerini hesaplayarak koyarsan ogunu kayipsiz atlatmis olursun diye dusunuyorum. sandvicine ton balik ve peynir koyabilirsin protein acisindan iyi olur

Sayfayı Paylaş