Yağ yakimi hakkinda yardim ???

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve angelus137 tarafından 21 Eylül 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. angelus137

angelus137 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle herkese merhaba, sizlerden çalışma programım hakkında yardım istiyorum;

Yaklaşık bir buçuk senelik vg geçmişim var, fakat 10 ay kadar ara verdim ve 2 hafta önce tekrardan başladım spora. Spor yapmadığım dönemde yağlandım ve 83 kiloya ulaştım. Şuanda günlük rutinim şu şekilde ;

- sabah kalkınca aç karnına 2 bardak soğuk su ve 5 dk sonrasında 2 fincan yeşil çay içiyorum
    - sabah kahvaltısında bir kase cornflakes ve 3 yumurta beyazı yiyorum
    - spordan sonra genelde tavuk yiyorum
    - akşamları da yatmadan yine 2 bardak yeşil çay içiyorum.

Bu yazdıklarım her gün kesin olarak uyguladıklarım. Ayrıca bir gün salonda, bir gün evde çalışıyorum.

Salonda: 30 dk koşu ve bisiklet, sonrasında göğüs-omuz-ön kol-arka kol-bacak ve karın hareketleri yapıyorum.

Evde: karın hareketleri ve sonrasında yaklaşık 30 dk ip atlama yapıyorum

Sormak istediklerimse şunlar;

-Genelde yağsız besleniyorum fakat 4 öğün falan oluyor günde, bunu 6 öğüne mi çıkarmlıyım porsiyonları iyice küçüktüp ve her öğünde tahmini ne kadar karbonhidrat ve protein almalıyım yağlarımdan kurtulmak için.

-Çalışmam yağ yakımı için doğru bir yöntem mi, yani ip atlamanın bir faydası olurmu ve her gün karın hareketleri işe yararmı yoksa aksine kas küçülmesimi yaşarım.

-Uyguladığım programla 2 haftada 83 kilodan 80 kiloya indim, yağ oranım %20'den %16'ya düştü ve vücudum sıkılaştı. Fakat şuanda zayıflamam durdu gibi, %'6-10 arası bir yağ oranına gelebilmek için neler yapmalıyım beslenme ve egzersiz olarak. Önerilerinizi bekliyorum...

2. gagkoo89

gagkoo89 Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    her öğünde tahmine 30 gr protein almalısın bu 25 de olabilir ve 40 50 gr arası karbonhidrat al fakat akşam sadece protein al karbonhidrat alma bence yağ yakmak için sabah koş ama yok vakti diyosan antremandan sonra 30 dk lık bvi cardio yap antremandan sonrada yoruluyosan öncesinde 45 dk lık bi cardio yap ve bunu haftad gün uygula her gün göğüs çalışma bölerek çalış 1.gün göğüs,ön kol 2.gün sırt,arka kol 3.gün bacak,karın ve 4.gün omuz şeklinde karnını hafatada 3 gün çalış oda antremandan sonra olsun evde ip atlamana ve karın çalışmana gerek yok zayıflamamam dudu diyosan bence cardio yap bide beslenmene dikkat et yağı,şekeri,tuzu azalt bneim önerilerim bunlar

angelus137 bunu beğendi.
  3. angelus137

angelus137 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yağı ve şekeri 2 haftadır zaten hiç kullanmıyorum, yağlı ve şekerli gıdalardan uzak duruyorum. Tuzu da çok az kullanıyorum.

Programı da bugün itibariyle böldüm önceki 2 hafta adaptasyon olduğu için çok ağır da girmiyordum zaten. Şimdi dediğin gibi programı 3 e böldüm o şekilde çalışcam artık, bugün göğüs-biceps çalıştım mesela peşinden de karın hareketleri girdim. Çalışmaya başlamadan da 30 dk koşu-bisiklet yaptım (bunu 45 dk ya çıkartırım antreman öncesi) .

Bide hocayla konuştum muhtemelen 3 gün peş peşe gidip bir gün dinlencem. Bu şekilde 3 günde tüm vücudu çalıştırcam yine, sanırım vücudum bu programı kaldırabilir ve yorgunluk olmaz.

Karın hareketlerini haftada 3 defa gir demişsin bunun sebebi kaslarda küçülme yaşanabilecek olmasımı ? Birde ipr atlama evde demişsin , bunun bir zararımı var salona gidemediğim günler koşu için dışarı çıkamadığım için evde cardio olsun diye ip atlıyodum da ?

4. gagkoo89

gagkoo89 Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    karın hareketlerini haftada max 3 defa tap çünkü oda diğer kaslar gibi dinlenmeye ihtiyacı var ip atlama derken mesela dinlenme günlerinde sadece dinlen kasların kendini toparlasın ama illlaki yapmak istiyorsan bence sabah yap aç karnına senin için güzel bi cardio olur çünkü ip atlamakta bence önemli cardio hareketlerinden biri

5. angelus137

angelus137 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Peki teşekkürler cevabın için, ben o halde ip atlamaya devam edim salona gitmediğim günler. Aç karnına yaparım sabahları cardio olur, ayrıca kaslarım yine dinlenir.

Birde kas dinlenmesiyle alakalı şunu sorsam ;

Dediğim gibi programı 3'e bölüdüm , her gün farklı bir kas grubunu çalıştırcam ikili olarak. Programı bu şekilde 3 gün peşe peşe uygulasam, sonrasında bir gün dinlenme yapsam acaba bir zararı olurmu ki ?

Hoca faydasını görürsün dedi , şahsen bana da öyle geliyo sonuçta aynı kası ertesi gün yine çalıştırmicam diğer bi kas grubu çalışcak ertesi gün. Ama yine de merak işte cevap veren olursa burdan da kafama takılmamış olur ???

6. gagkoo89

gagkoo89 Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    3 gün çalıştıktan sonra 1 gün dinlenmelisin 3 gün peşpeşe çalışabilirsin ama dinlenmeyi unutma

7. antisteroid

antisteroid Yeni Üye

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    0
    yağı tamamen kestıysen nasıl yağ yakmayı planlıyorsun

8. angelus137

angelus137 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Dediğim gibi yağ yakma planım var şuana kadar da yağsız beslenmem işe yaradı ama artık durdu gibi. Yani kilo vermiyorum aynı zamanda yağ oranım da sabitlendi gibi.

Ama yağ yakımı konusunda tecrübem yok o nedenle yardım istedim, yağı tamamen kestiysen derken bu konuda bir önerin varsa yaz lütfen bende bilgilenmiş olurum.

Not: yağı tamamen kestim derken, kızartma, fast food, adana, iskender tarzı şeyleri yemiyorum anlamında söyledim. Izgara veya haşlama et, pilav vs. yediğim için illaki onlarla yağ alıyorum ama elimden geldiğince azalttım yağ alımını.

Sayfayı Paylaş