yağ yakıp kas yapabileceğim bir protein karbonhidrat düzeyi ne olmalı ?(farklı konu)

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve super_hornet tarafından 30 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. super_hornet

super_hornet Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaşlar,

1.78 boy 85 kilo...yaş 24...
    şimdi belki bana kızacaksınız ama bu konu biraz farklı...

haziran 20 den beri rejimdeyim.....

beslenme planımdan bahsedeyim kısaca
    80-90 gram arası protein alıyorum günlük..700-800 kalori civarı bunlar ediyor.
    100-150gramda karbonhidrat alıyorum ..

1500kaloriyi geçmiyorum...

askeri mülakata hazırlanıyorum... 1.5 ayım kaldı...

bu vakte kadar hem yağ yakıp hemde kas gelişimini hedefledim.

kabataslak 6-7 kilo fazlam kaldı...ancak 2 dk içersinde 40 şınav çekebilecek güçte değilim...(1 tane zor çekerken şimdi 15 falan çekiyorum tek seferde)

bir türlü kollarım tam gelişmedi gibi..nerde yanlış yapıyorum diye araştırırken karbonhidrat alımının çok az olduğunu farkettim ben 100-150gram arası bişey alıyorum..oysa kilo başına 3-4 -5 gram olması gerektiğini okudum...

ancak böyle yaparsam da 2000 kaloriyi buluyorum...

bir diyetisyenin söylediğine göre (kilo X yaş ) - 500 bu formül uygulandığı zaman vücut kilo verebiliyormuş...yani bu hesaba göre benim kilo kaybı duruyor...

özetle şunu sormak istiyorum...

1-) 30-40 gün içinde 6 kilo civarı daha vermem gerekiyor
    2-) bu arada 40 şınav çekecek kol gücüne ve 3000 metreyi 12 de koşacak yapıya sahip olmam lazım...

bunları nasıl bir protein / karbonhidrat alımı ile yapabilirim ????

(bacaklarım güçlü sigara içmediğimden ciğerlerimde açık 4 kmyi 20 dk gibi bir sürede koştum en son)

yardımcı olursanız çok sevinirim....

2. Sedif

Sedif Yeni Üye

Beğenileri:
    65
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    N/A
    Yer:
    C:/Windows
    Günlük ne kadar karbonhidrat almak gerekir, nasıl almak gerekir, hangi ürünlerden almak gerekir ben de bir türlü çözemedim... Açıklayan birileri çıkarsa memnun olurum :)

3. super_hornet

super_hornet Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    0
    birde koşuyu dinlenmeden hergün, kol çalışmalarını 3 gün çalışma 1 gün dinlenme şeklinde yapıyorum

Sayfayı Paylaş