Yağ Yakım Programım / Yorumlarınızı Rica Ediyorum

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve jorycassel tarafından 27 Mayıs 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. jorycassel

jorycassel Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Merhaba arkadaşlar, 1 ay önce spor salonuna başladım, birkaç senedir hiç spor yapmamıştım, ilk ayım hamlığı atmakla geçti diyebilirim, bu arada da 4-5 kilo verdim. Geçen hafta itibariyle bana verilen yeni bir programı yapmaya başladım, ağırlık ve cardio karışık bir program, ana amacı yağ yakımı. 27 yaşındayım, 124 kiloyum ve 1.87 boyundayım. Dediğim gibi en az 3-4 senedir aralardaki bir aylık cardio programları hariç hiç spor yapmadım diyebilirim, gayet hareketsiz bir biçimde yağlı yemeklerle geçti vaktim, ama öncesinde uzun yıllar süren aktif ve lisanslı bir spor yaşantım var.

Sizden ricam yağ yakım amaçlı bu programı yorumlamanız. Neler eklemeliyim, neler çıkartmalıyım, kısaca herhangi bir değişiklik yapmalı mıyım? Yorumlarınızı rica ediyorum.

Öncelikle haftalık spor düzenimi yazayım. Salı-Perşembe-Cumartesi bu yazacağım programı yapıyorum. Pazartesi-Çarşamba-Cuma sadece 20-25 dakikalık cardio interval çalışması yapıyorum. Pazar OFF günüm.

Bu arada herhangi bir supplement veya yağ yakıcı kullanmıyorum, genel olarak sağlıklı beslenmeye ve iyi dinlenmeye dikkat edip, beyaz et - balık - lor peyniri ile de yeterli protein almaya çalışıyorum.

Şimdi programı sırasıyla yazayım;
    • 10 dakika koşu bandında ısınma
    • Stretching
    • Leg Extension (3x20)
    • Leg Curl (3x20)
    • Cross Trainer Cardio/Eliptik (8 dakika)
    • Front Pulldown (4x20)
    • Cable Row (4x20)
    • Row Cardio/Kürek Makinesi (6 dakika)
    • Chest Press (3x10)
    • Incline Chest Press (3x10)
    • Koşu (Orta/Yüksek Tempo) (4 dakika)
    • Shoulder Press (4x10)
    • Biceps Arm Extension (4x10)
    • Triceps Extension (4x10)
    • Ab Crunch (4x25)
    • 20-25 dakikalık bir cardio interval çalışması (Bisiklet, koşu bandı veya eliptik bisiklet ile)
    Program bu şekilde arkadaşlar, yaklaşık 1,5 saat sürüyor, set aralarında çok dinlenmiyorum, ağırlıkları da orta seviyede seçmeye dikkat ediyorum, bir tek kol çalışırken ağır seçiyorum. Şimdiye kadar 2 kere yaptım bu antrenmanı, genel olarak tamamladım ama mesela kürek cardioda ve ab crunchda şimdilik zorlanıyorum. Terleme konusunda da bildiğiniz sular seller yani 15. dk.dan itibaren, havlu değiştiriyorum arada soyunma odasına gidip. Toplamda da 6-8 hafta arası bu programı beslenmeye dikkat ederek yapmayı planlıyorum.

Yorumlarınızı bekliyorum arkadaşlar.

Saygılar.

Sayfayı Paylaş