Yağ Yakım Programı

Konusu 'Yağ Yakıcılar ve Yağ Yakımı' forumundadır ve capcupmacit tarafından 2 Mart 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
 1. capcupmacit
  Offline

  capcupmacit Üye

  Katılım:
  2 Mart 2012
  Mesajlar:
  31
  Beğenileri:
  31
  Ödül Puanları:
  28
  Cinsiyet:
  Bay
  Her sette azalan tekrarlarla yapacağınız bu antreman, kaslarınızı güçlendirirken en kısa sürede yağ yakmanızı sağlayacaktır.
  Piramit sistemiyle yapılan antremanlar sizi bitkin düşürme konusunda çok başarılıdır.Buna karşın New York' ta bulunan Roman Fitness' ın sahibi John Romaniello bu sistemin fitness portföyünüzde kesinlikle bulunması gerektiğinin altını çiziyor.Antreman sonucunda her yerinizden duman çıkabilir, ancak hızlanan metabolizmanız, buna fazlasıyla değecektir

  1)Düz bacakla dambıl deadlift

  Eki Görüntüle 14491

  Bar, bir el üst, bir el alt tutuşla, omuz genişliği kadar bir açıklıkla kavranır. Dizler hafifçe kırık pozisyonda kavranan ağırlık vücut tam dik oluncaya kadar nefes vermek suretiyle kontrollü ve yavaşça kaldırılır ve nefes alınarak tekrar başlangıç durumuna dönülür. Bu hareket dizler kırılmadan yapıldığı takdirde arka bacak kasları çok etkili bir şekilde çalışır. Beli çok iyi çalıştırdığı gibi, vücut kuvvetini de arttıran bir harekettir.

  2)Şınav

  Şınav çekmek için kollar ve ayak uçları üzerinde duracak şekilde yüzüstü yere uzanılır, ya da bir çeşit dört ayak olma durumuna geçilir, hangisini beğenirseniz onu deyin. Dizler, bacaklar ve karın dahil vücudun hiçbir bölgesi şınav vaziyeti alındığı sırada yere değmemelidir. Yalnızca ayak parmak uçları ve elleriniz yere değmelidir. Çeşitli şınav biçimleri arasında dizlerin ya da kasıkların yere değdirildiği ve öylece şınav çekildiği olur. Ancak temel şınav hareketinde böyle değildir ve kesinlikle ayak ucu ve eller harici bir uzuv yere değmez. Şınav çekme esnasında göğüs gibi bazı bölgeler yere değebilir.
  Eki Görüntüle 14492

  3)Dambıl Row

  İki elinizde, dambıl varken gövdeniz yere neredeyse paralel duruma gelene kadar, belinizden aşağı sarkın, kollarınız gergin olmalı, dirseklerinizi kırarak dambıllarla gövdenizin yan taraflarına doğru çekin bir saniye duraklayın ve yeniden başlangıç pozisyonuna geçin.

  Eki Görüntüle 14493

  4)Sıçramalı squat

  Ellerinizi başınızın arkasına alın ve dirseklerinizi yukarı kaldırın.Dizlerinizi kırarak squat hareketi yapın, alt noktaya geldiğinizde sıçrayabildiğiniz kadar sıçrayın.

  Eki Görüntüle 14494

  (Sıçramalı squat resmi bulamadım, kusura bakmayın normal squat hareketi koydum)

  Alıntıdır:Men's Health
   

Sayfayı Paylaş