Yağ Yakım Günlüğüm_Endomorf

Konusu 'Yağ Yakımı Günlüğü' forumundadır ve murat90 tarafından 6 Nisan 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 15 üye.
  1. ciko nat

ciko nat Üye

Beğenileri:
    418
    Ödül Puanları:
    73
    herkesın matebolızmsı farklıdır ancak yağsız kas kütleni bul ve 2.75 ile çarp proteın ıhtıycını bull.. bence şöyle yap; harcadığın caloriyi bul, diyelim 2500 calori harcadın 2000 calori al.. haftda yarım kılo gıder su ıle bırlıtke 1 kılo ve 7-8 haftada hedefıne ulaşırsın.. ve bol karb al kasda geliştir.. ben çok araştıranbiriyim, lazar angelov, rubrıcehs, savs cebeci gbi insanların soyledıgı gıbı vucut tıp ıdıyebırsey yoktur. o kemıklerle alakalı... takıpteyım. :)
    --- Mesaj birleştirildi, 14 Nisan 2014 ---
    ödüle gelirsek; ben bunu cok yapardım..ustte dedığim gibi harcadıgn calori altı al ıstersen snıkers ye bklava ye biskütçik ye gene kilo veririsin..haftada 3500 calori (yarım kılo yag) yakıp ödül de coşıp yersen ınsulın dırencın bozulur ve o hafta yaptıkarın boşa gider..bol karb ıle beslen zaten gözük abur cubura gıtmz..ama unutma calorı aşmazsan abur cuburda yıyebılırsın ama isülini adam etmek ıcın haftadda 1 ogun yeter.. mesela ben ant snrası 5 li kare birleşimli 12 gr bitter yerım.. herkese bol şans.

İshak01 bunu beğendi.
  2. murat90

murat90 Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    38
    Ben beynimde bitirdim aburcubur ve tatlıları ama dün mangal yapalım dedik tek ödülüm de o oldu ve tabi yüklendik biraz ayrıca senin dediğin şekilde bir protein almam gerekse takviyesiz çok zor olucak..2 hafta sonra tanita tartıda tam sonucu öğrenebilirim ancak biraz yanılma payıyla da olsa başka bir tartıda kilo 125 civarındayken yağsız ağırlığım 90 çıktı..Bu aralar haftada 1.5- 2 kilo veriyorum..Eğer istediğim hedefe ulaşırsam 95 kilodayken yağ oranım normal düzeye erişecek..

HTC Desire X cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3. Eren48

Eren48 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    çok güzel bir spor seçmissin futbol tam bir interval bir koşuyorsun depara bir normal koşuyorsun :)

4. wallace

wallace Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    İstanbul
    Kullandığın program güzelmiş bende indirdim şimdi. Runtastic programı var appstore'da seninki içinde vardır muhtemelen. Koşma, mekik, şınav hareketleri için program yapıyor ve ayrıntılı istatistiklerini tutuyor. Çalışmaya motive edici. Dene derim.

5. ciko nat

ciko nat Üye

Beğenileri:
    418
    Ödül Puanları:
    73
    mangal iydir. .)

İshak01 bunu beğendi.
  6. murat90

murat90 Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    38
    Beslenme olarak her zamanki düzenime yakındı.Dün serbest öğün yapmak sindirim sistemine fazlasıyla iyi geldi kabızlık sorunum kalmadı..
    Makro;
    Egzersiz olarak 1 saat yürüyüş (normal tempo) ve vücud ağırlığı ile yapılan hareketlerden yaptım...

7. ciko nat

ciko nat Üye

Beğenileri:
    418
    Ödül Puanları:
    73
    fittingo.com dan hesapla kalorıye bak oranlara bak ama grama takılma..fatsecret.com.tr yanlıs hesaplıyor.. en aızndan turkıyeye ait sitesi.

8. murat90

murat90 Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    38
    1 saat kadar önce dolaptan lor peynirimi çıkarttım tezgaha koyarken bir baktım fırından yeni çıkmış börek ve muazzam kokusu :)
    Kendime söz vermesem o tepsi bitmişti :) Malum diyetteyiz bir gram bile yemeden üsttekine yumulduk.. Ama o koku yokmu o off :)

İshak01 ve (silinen üye bunu beğendi.
  9. murat90

murat90 Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    38
    Beslenme duzenim
    Sabah; Yulaf ,lor ve 2 adet yumurta ile omlet ve yeşil çay
    Öğle;180 gr tavuk göğüs haslama ,60 gr tam buğday ekmeği
    Ara;Elma
    Akşam; Yağsız pastırma ,ıspanak ve lorlu 2 adet yumurtadan omlet
    Makro;

Egzersiz olarak;
    Evde Omuz ve arka kol çalıştım.Ayrıca 1 saat yürüyüş ve çeşitli mekik hareketleri..

İlk ay 12 kilo verdim ikinci ayda 8 kilo civarı verebilirim.Mayıs 10 gibi 2 ay olacak o güne kadar 115 civarına inip insanty gibi bir programa başlamayı planlıyorum.Ondan sonra hedefim ayda 6 civarı kilo vererek 5 ay sonunda toplamda 38 kilo verip 98 e inmek

ciko nat bunu beğendi.
  10. murat90

murat90 Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    38
    Beslenme, bugün iştahım kapalıydı ve off günümdü.
    Sabah, 100 gr lor, 1 dilim tam b. ekmek , 1 çay, 50 gr yağlı keçi peyniri, Salatalık,Domates
    Ara,10 badem
    Öğle ;1 kase semizotu 1 domates 90 gr tonbaligi 1 dilim buğday ekmeği
    Ara,1 kase yoğurt,5 çilek
    Akşam, 200 gr tavuk göğüs haslama,1 kase salata ve 2 bardak ayran
    Ara ;100 gr lor
    Makro

11. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    Bu börekleri kekleri görünce düsünmeden edemedim,Dikkat et evde sana gicik olan birisi var:):):)
    Kolay Gelsin:)

tnakresss, murat90 ve sthammer bunu beğendi.
  12. murat90

murat90 Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    38
    Eyvallah sağol:)
    Aslında bunları yapan kişi yani annem en büyük destekçim ancak bir bırakıp bir başladigim diyetlerden sıkıldı beni deniyor arada :)
    Ama bu sefer kararlıyım 1 aylık süreçte beni en zorlayan durumlar bunlar değil , maç izlerken cips yiyememek ve 3 defa önüme konulan pastaya çatal uzatamamak oldu :)

sthammer bunu beğendi.
  13. murat90

murat90 Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    38
    Beslenme ,
    Sabah, 2 yumurta 50 gr yulaf ve 100 gr lor ile omlet salatalık ve domates
    Ara , 10 adet fıstık
    Öğle, 100 gr ton balığı 1 parça beyaz peynir ve maruldan salata,şekersiz elma hoşafı 1 dilim tam b.ekmek
    Aksam, Sucuklu 2 adet yumurtadan menemen 1 dilim tam b. ekmek
    Yatmadan 1 kase çilekli yoğurt
    Makrosu,

Egzersiz olarak 1 saat yürüyüş ve mekik hareketleri yaptım.30 dk boyuncada her biri 20 kilo civarı olan 30 koliyi 2 kat yukarı taşıdım.
    Bu hafta zaten kuzenim taşınıyor sürekli yardıma gidiyorum hafta başına kadar ağırlık çalışmayı planlamıyorum.

14. ciko nat

ciko nat Üye

Beğenileri:
    418
    Ödül Puanları:
    73
    yatmadan onceki çileği cıakar.yogurtt köy yogurtdu ıse dogal evde doru duzgun yapılms ıse ye..gece yatmadan cılek ınsulını yukseltir growht hormonuna tekmeyi basabilecek güce sahip olur gelişemezsınn ve uykuda gelişip yağ yakmak yerine sadece yağ depoalrsın ve gelişimi geciktirrisin.

tnakresss bunu beğendi.
  15. murat90

murat90 Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    38
    Beslenme,
    Sabah , 1 yumurta haslama 100gr lor salatalık domates 2 dilim tam b.ekmek
    Öğle, 6 orta boy köfte, 1 dilim tam b.ekmek 3 yemek k. zeytinyagli fasulye
    Ara ,200 gr doğal yoğurt
    Aksam, 100 gr lor 3 yemek k. zeytinyagli fasulye ,etli pazi dolması

Makrosu

Kardiyo olarak 1 saat tempolu yürüyüş ve 30dk basketbol oynadım..

Kabızlık çekiyorum o yüzden istahimda kapanıyor..Kayısı zeytinyag her yolu denesemde olmuyor 1 haftadır aynı kilodayim ancak yinede incelme devam ediyor..1-2gune kabızlık geçmediği takdirde ilaç kullanmayı düşünüyorum.

16. murat90

murat90 Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    38
    Bugün basket sonrası eve geldiğimde bir foto çektim güncel halimden(121.5) ayrıca öğle yemeğim ve yanında neredeyse her öğünde yediğim lor peynirim :)

sthammer bunu beğendi.
  17. ciko nat

ciko nat Üye

Beğenileri:
    418
    Ödül Puanları:
    73
    sabah kalk 1 lıtre suyu kafana dik, her ogun arası 500 ml 1 - 1.5 litre arası iç bak bakalım kabız oluyormusun :) ben öyle yapıyorm.kabızzan yağ veremezsin.

18. murat90

murat90 Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    38
    İçiyorum ya önce kuru kayısı sonra üstüne su felan ama hiçbir koşulda çıkamamıştım..Ama bu sabah biraz olsun rahatladım :) Sertleşme olmuş yolu tıkamış bir miktar :)

İshak01 bunu beğendi.
  19. ciko nat

ciko nat Üye

Beğenileri:
    418
    Ödül Puanları:
    73
    çok iiç baya iç iç işte çok ama çok iç..kuru kayısı vs hikaye.

20. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    Suyun kabizlikla hic bir alakasi yoktur,kabizligi gecirmek icin lifli gidalar yemek gerekmektedir,lifli gidalar yeterince tüketilmedigi sürece kabizlik kacinilmazdir.Kabizlik bir böbrek problemi degildir.Cok su icmek iyidir fakat bu böbrekleri cok calistirir metabolizmayi hizlandirabilir fakat kabizliga kesinlikle care olmaz.
    Lifli gidalarda suda cözünebilen ve cözünemeyen olarak ikiye ayrilir ve suda cözünmeyen lifli gidalar bu sorunun en güzel caresidir,suda cözünmeyen lif tahil ürünlerinde ve baklagillerde bol miktarda bulunur.Lif sindirim sisteminde bir kayganlik olusturarak kabizligin önüne gecer.
    Bol icilen su ise sindirim sistemine hic ugramadan böbreklerde islenerek fazlasi idrar yoluyla atilir.

Her 1000 kalori icin almamiz gereken lif miktari 14 gr.dir.2500 kalorilik bir diyet yapan bir kisinin günlük 30-35 gr lif e ihtiyaci vardir bunun altinda alinan lif miktari diyetin ilerleyen zamanlarinda kabizliga yol acicaktir.

Sayfayı Paylaş