Yağ Yakım Günlüğüm

Konusu 'Yağ Yakımı Günlüğü' forumundadır ve FuKaGa tarafından 7 Mart 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 13 üye.
  1. FuKaGa

FuKaGa Üye

Beğenileri:
    128
    Ödül Puanları:
    53
    1536 kalori ve 65gr yağ almışım toplamda bu gün yapdığım ödül öğünü bu gün yediğim toplam yemeğin %70 ni oluşturdu nerdeyse :)

2. ciko nat

ciko nat Üye

Beğenileri:
    418
    Ödül Puanları:
    73
  3. FuKaGa

FuKaGa Üye

Beğenileri:
    128
    Ödül Puanları:
    53
    Bu gun duzenli yapmadığım için pej gerek yok bu gun ödül gunumdu kacirdim biraz :)

LG-E612 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

4. ciko nat

ciko nat Üye

Beğenileri:
    418
    Ödül Puanları:
    73
    haftanın 6 günü 3500 calori açık verıp o caloriyi 1 gunde almak saçmalık, kaloriy asmadan yedıgın yemekerle yer değiştir.

5. FuKaGa

FuKaGa Üye

Beğenileri:
    128
    Ödül Puanları:
    53

Öle yapdım zaten öğle yemegini azalttım ekmek yemedim sabah yulaf yemedim akşam yemwği yerinede ödül koydum 1537 kalori felan oldu

6. ciko nat

ciko nat Üye

Beğenileri:
    418
    Ödül Puanları:
    73
    verdıgım lınktek calori bul fat loss rakammı al asaqıya dusme. %12 yag oranından sonra vucut tıkanırsa kırmızı et vs sok devreye kar bdusurursun.

7. FuKaGa

FuKaGa Üye

Beğenileri:
    128
    Ödül Puanları:
    53
    Fatsecrette hesablıyorum

8. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    Arkadaslar haftanin bir günü bu cheat meal olayini yapmaniz kalori alimini normalden yukarilara tasimaniz size tekrardan kilo aldirmaz.Eger disiplinli bir sekilde diyetinizi 1 hafta boyunca yapmis düsük KH almissaniz ve agirlik antremani yapiyorsaniz,kardio yapiyorsaniz bu 1 haftalik sürede kaslardaki glikojen depolari bosalmis olur ve bu cheat meal gününde yedikleriniz vücutta yag olarak depolanmayarak direk olarak kaslarda enerji olarak depolanir cünki enerji depolariniz zaten bosalmistir.Bildiginiz üzere,vücut gereginden fazla olan enerjiyi depolayacak kullanacak bir yer bulamadigi icin yag olarak ilerde kullanmak üzere depolar ama zaten bos olan glikojen depolari bu cheat meal ile dolucaktir yag olarak depolanmayacaktir.Diger taraftanda aha evet bugün istedigimi yerim mantigida dogru degildir,bu günde yine mümkün oldugu kadar kaliteli KH lar ile beslenerek bu depolari doldurmamizu gerekir,yani gidipde fast food türü yiceklerle günü gecirmek olarakda algilanmamali.Bu sizi hem moralmen yüksek tutucak hemde vücutda bir sok etkisi yaratarak yag yakiminin devamliligini saglicaktir.
    Kolay Gelsin.

o_N_u_R, tnakresss, Nicomedia41 ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  9. FuKaGa

FuKaGa Üye

Beğenileri:
    128
    Ödül Puanları:
    53
    Bencede hocam ben zaten cheat meali yapıcağım gün her şeyi ayarlıyorum ne fazla kalori karbo alıyorun nede az bu gün. 2aylık buyük bir aradan sonra ipk defa fast foota kaçtım patetes ve hamburger biraz yağ fazlaydı onuda inş dediğiniz gibi vücut depolamaz. Benim tek sıkıntım kardio yürümeyi sevmiyorum o yüzden yapasım hiç gelmior yaparken mutlu olamıyorum malesef :)

10. FuKaGa

FuKaGa Üye

Beğenileri:
    128
    Ödül Puanları:
    53
    Geçen hafta pazartesi kilom 84,6 idi şimdi 83,8 geçen hafta çarşamba günü 83,5 du aynı gün olmadığı için 83,5 u saymamam daha doğru olur o yüzden 84,6 dan 83,8 e yani 800 gr verdim. Ama bu haftadan itibaren kilomu çarşamba günleri hesablıyacağım nedeni ise pazar günü cheat meal günüm olduğu için hemen ertesi günü tartılmak doğru gellmiyor bu yüzden çarşamba günleri tartılacağım

Son düzenleme: 12 Mayıs 2014
  11. Noralisa

Noralisa Üye

Beğenileri:
    811
    Ödül Puanları:
    103
    Ben de Bekçi'ye katılıyorum, hamburger ve o kaç kere kullanılmış yağda kızarmış patates yemek yerine, git kebap ye, pizza, pide ye, kıymalı makarna ye, bunlar sağlıklı yemekler, sadece bunları karb. ve yağ oranı yüksek olduğu için hafta içi yiyemiyoruz, cheat gününde yenilebilir bence. Benim de dünkü cheat yemeklerim sabah sucuklu yumurta, kaymak, bal, öğlen kuzu haşlama ve 200 gr pilav, akçam ızgara sardalya, kalamar, orta şekerli kahve, kalori hesaplamadım ama 2000 kaloriyi geçmedim diye düşünüyorum.

12. ciko nat

ciko nat Üye

Beğenileri:
    418
    Ödül Puanları:
    73
    abi yapılabilir ama zaten gunluk 100 gr karb glikojen depolarını cok rahat dolduruyor, cheat meal de kımse saat felan dınlemeyıp dalıyor, onun mantığı farklı yiyecekelr yiyip bol karb alıp matebolizmayı ritimlemek, kalori aşmak değildir.şahsen beni yavaslatan ödül günlerimde, son 30 gundur ödül mödül vermiyorum sürekli yiyecekelri değiştiriyorum hiç matebolizmam yavaslamıyor.mesela yaparsamda meyve ıle yaparım. :)

13. FuKaGa

FuKaGa Üye

Beğenileri:
    128
    Ödül Puanları:
    53

Normalde dediğin gibi pizza lahmacun kebab döner. Pilav vs.. yiyordum bu hafta canım çekdi hamburger yedim. 3aydır yemiyordum. 1 kere yemeninde sorun olucağını sanmıyorum zaten.

Noralisa bunu beğendi.
  14. FuKaGa

FuKaGa Üye

Beğenileri:
    128
    Ödül Puanları:
    53
    Bence zorlanarak sıkılarak 20 günde. 5 kilo verceğime. Biraz ödül yapıp mutlu olup 1 ayda vermek daha iyidir tabi kişiden kişiye göre değişir bu amz benim için iyi oluyor haftsda bi kere ve kilomuda veriyorum haftada 1 kilo civarı

Noralisa bunu beğendi.
  15. FuKaGa

FuKaGa Üye

Beğenileri:
    128
    Ödül Puanları:
    53
    Antremanımı bu gun yapamadım uyuya kaldım anttreman saatinde salı gününe kaydırdım antremanı ordan devam. akşam yemeginide geç yedim biraz acayip bir gün oldu tükettiğim besin değerleri iyi ama tüketiliş saatleri yanlış oldu :)

16. FuKaGa

FuKaGa Üye

Beğenileri:
    128
    Ödül Puanları:
    53
    Ne zamandır yediklerimi paylaşmıyordum bu günlük paylaşma kararı aldım resimli olarak.

Sabah 6:30: 1tam yumurta + 1 yumurta beyazı + 50gr sütaş light kaşar + 50gr yulaf + 1 çeri domates + çok az tuz + 1 bardak light süt

Öğle 13:00 1 tabak kuru fasulye + 1 dilim tam buğaday ekmeği + 150gr tavuk göğsü + 1 tabak domates ve salatalık

Ara öğün: 13:30 28 gr eti from çikolatalı bisküvi

Antreman: 16:00

Ara öğün: antremandan 30 sonra 1 tane muz yiyeceğim

Not: akşam öğününü saat 20:00 gibi resimli olarak paylaşıcam

17. Noralisa

Noralisa Üye

Beğenileri:
    811
    Ödül Puanları:
    103
    Yumurta yağda mı kızarmış, kalori hesabına ekliyor musun?

18. FuKaGa

FuKaGa Üye

Beğenileri:
    128
    Ödül Puanları:
    53
    Evet yağda kızarmış ve sadice 1 tatlı kaşiğı zeytin yağı kalori hesabına dahil ediyorum

Noralisa bunu beğendi.
  19. FuKaGa

FuKaGa Üye

Beğenileri:
    128
    Ödül Puanları:
    53
    @Noralisa sanada tavsiye ederim omleti çok güzel oluyor pizza gibi oluyor.

20. Noralisa

Noralisa Üye

Beğenileri:
    811
    Ödül Puanları:
    103
    Güzel olduğu belli:) light kaşar fikrini beğendim, ben beyaz peynir kullanıyordum.

Sayfayı Paylaş