Yağ Yakım Günlüğüm - Başlangıç : 04.03.2013

Konusu 'Yağ Yakımı Günlüğü' forumundadır ve Stronger8 tarafından 7 Mart 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. Stronger8

Stronger8 Üye

Beğenileri:
    109
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Bilişim
    Yer:
    Istanbul
    Merhabalar arkadaşlar. Yaklaşık 4 - 4.5 senedir bu sporu yapıyorum. Gerek salonda gerek parklarda gerek yüzerek en kötü evde çalışıyorum. 4 senenin tamamı spor ile geçmedi tabii ama hep bir çalışma içerisindeydim. Yaklaşık bir sene evel ailevi bir kayıp yüzünden şekerli yiyecekler, abur cubur, alkol tüketmeye başladım. Bir sene sonraki durum ise benim için çok kötü oldu. Adeleli sağlam çatısı olan vucudum artık düşük omuzlara, ince kollara ve koca bir göbeğe sahip. Görüntü açısından değil ama eğilip kalkarken rahatsız etmeye nefes zorluklarına gidene kadar bir çok sıkıntı yaşadım göbek yüzünden. Ayriyetten gastridim de var. Neyse fazla uzatmayacağım.

Geçen sene sporu bırakmadan önceki halim:
    Kilo:76-77
    Yağ oranı:%7-%8
    Kol ölçüleri:38cm
    Omuz ölçüleri:124cm

Şimdiki spora başlamadan önceki halim:
    Kilo:83
    Yağ oranı:%23.5
    Kol ölçüleri:33cm
    Omuz ölçüleri:118cm

Şimdiki spora başladıktan bir hafta sonraki halim:
    Kilo:79
    Yağ oranı:%19.2
    Kol ölçüleri:34cm
    Omuz ölçüleri:Ölçmedim

Şu anda dükkanda olduğum için resimlerimi koyamıyorum ve çoğu resmim bilgisayarımın HDD'si değiştiği için kayıp.
    Gel gelelim 16.02.2013 tarihinde manitamla dolaşırken rasgele tartılıp sonra da spora tekrar dönmeye karar verdiğim güne. İşte o resim:
    Burda görüldüğü gibi %7-8 yağ oranından %23.5 yağ oranına boyutlar arası geçiş yapmışım bir sene içerisinde. Yeni işe başladığımdan dolayı 04.03.2013 tarihinde maaşımı alıp spora başlamaya karar verdim. Buna ön hazırlık olarak çok zorlanmamak için yaptıklarım;
    -Günde 1 paket sigara içerken artık günde 1-2 adet sigara içiyorum.(Bir anda bırakamadım iradem yetmedi)
    -Ne yediğime önem vermeden beslenirken bir anda vucuduma büyük bir süpriz yapıp sağlam bir diete girdim.
    -Devamlı alkol tüketirken bir anda alkolü kestim.
    -Çalıştığım dükkan 4. katta olduğundan asansörle çıkardım, bacaklarıma küçük süprizler yapıp merdivenden çıkmaya başladım.

Bu diet salona gitmeden yada hiçbir çalışma yapmadan sadece besinlere alışıp mide küçültmek amaçlı yaptığım 25.02.2013-03.03.2013 tarihleri arası bir haftalık bir diet;

Sabah: (8:00-8:30 arası)
    -4 adet haşlanmış yumurta beyazı
    -Sütle karıştırılmış 150 gram yulaf ezmesi

Öğlen: (13:00-14:00 arası)
    -250 Gram haşlanmış tavuk
    -100 Gram haşlanmış makarna
    -1 adet şekersiz çay yada Nescafe

Akşam: (19:00-20:00 arası)
    -Bir kayık tabak dolusu göbek, kıvırcık yada havuç salatası.

Daha sonra 04.03.2013 tarihinde Spora başladım. Salona gittiğimde yaptığım antremanım;

-10 dakika 6km hızda, 5 dakika 8km hızda, 5 dakika da 10km hızda toplam 20 dakika koşu.
    -3x20 Crunch
    -4x15 Reverse Crunch
    -4x15 Cable Crunches
    -1x100 Dumbbell Side Bends (50 sağ 50 sol olmak üzere)
    -3x10 Leg Extension

Bunlara tekabül dietimi de güç ve kilo kaybetmeden yağ yakabilmek amaçlı şu şekilde değiştirdim;

Sabah: (8:00-8:30 arası)
    -4 adet haşlanmış yumurta beyazı
    -Sütle karıştırılmış 150 gram yulaf ezmesi

Öğlen: (13:00-14:00 arası)
    -1 adet şekersiz çay yada Nescafe

Akşam: (18:00)(Antremandan önce)

Akşam: (20:00)(Antremandan sonra)
    -Eğer hazırda varsa büyük kayık tabağa salata

Biraz uzun bir konu oldu ama en son olarak özetlersek eğer 25.02-03.02 tarihleri arasında 1 haftalık dietim ve 04.03-07.03 arasındaki diet ve çalışmalarımla işte bu hale geldim.
    Toplamda 4 kilo vermişim ve %4.3 yağ kaybetmişim. 2 haftalık çalışmadan sonra dün Inkospor X-treme L-carnitine adlı ürünü satın aldım ve spordan yarım saat önce bir ölçek kullanmaya başladım. Gerçekten ilk seferde bile etkisi oldu, koşu bandında 20 dakikayı geçsin diye sayarken baktım ki 22 dakika koşmuşum ve hala koşabilecek gücüm var. Mide hareketlerini yaparken midemdeki yanma oranı dahada artı, eskiden 15 tane Cable Crunches rahat rahat yaparken şimdi ise yanmalar arttığı için 12-13 den sonrası zorluyor.

Sevgili arkadaşlarım, sizinle bunları paylaşmak istedim, ilerleyen zamanlarda da gelişmeler oldukça tartılıp tartılıp resim koyacağım. Malesef dediğim gibi vucudumun seneler evelki hali olduğu 1-2 resmim var ve şu an resim çekebilecek makinem olmadığı için koyamadım.
    Mümkün olduğunca imla kurallarına dikkat ederek yazdım, okuyacak ve yorum yapacak arkadaşlarımın hepsine şimdiden teşekkürler.

2. Stronger8

Stronger8 Üye

Beğenileri:
    109
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Bilişim
    Yer:
    Istanbul
    Konuyu kapatabilirsiniz yanlışlıkla 2 defa açılmış.

Sayfayı Paylaş