Yağ Yakım Günlüğüm-2 aylık( Demircan256)

Konusu 'Yağ Yakımı Günlüğü' forumundadır ve demircan256 tarafından 1 Temmuz 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    Selam arkadaşlar...

Ben kilo vereyim diye mayıs 10 itibariyle start verdim kendi kendime,taaki haziran 20 si gibi birkaç kişiden istediğin fit vücut için kilo vermen değil alman gerekli dediler ve bu nednele bende kilo vermeye fazla asılmadım ama yağ oranımı düşürmeye devam ettim.Kısacası aşşağıda verdiğim değerler ve tarihleri sizlerle paylaşıyorum aslında 1 ay da abekleyip öyle paylaşacaktım ancak belki yararlı yorumlarınız olur diye şimdiden vermek istedim konuyu.

Son olarak şu anda hedefim yağ oranımı % 7-9 arasına çekmek sanırım fit bir vücut için ideal olanı budur..yanlışsam lütfen bunuda söyleyebilrisiniz.

ay ay buraya eklicem ancak sizde iyi bilirsinizki her ay aynı tepkiyi vermeyecektir vücut gerek kilo gerek yağ yakma olsun..bu kadar bariz şekilde olmasada özellikle yağ yakımını aylık % 1 lik düşüş yapmak istiyorum...hedefe ulaştıktan sonra bu kezde korumak var tabi :)

30.05.2011

Ağırlık : 85.70 kg
    Standart : 72.62 kg
    Boy : 181.7 cm
    B M I : 25.9-------( ne olduğunu bilmiyorum)
    Yağlılık : %118.0
    Seviye : Ağır

30.06.2011

Ağırlık : 81.85 kg
    Standart : 72.53 kg
    Boy : 181.7 cm
    B M I : 24.8-------( ne olduğunu bilmiyorum)
    Yağlılık : %112.8
    Seviye : Ağır

2. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    Edit zamanım geçmişti o nedenle altına yazmak zorunda kaldım...

Ben yeni başlamadım...1 yılı aşkındır yapıyorum arada bir 4 aylık ara vermek zorunda kaldım...ara verdiğimde kilomu 84 ten 78 e indirmiştim(ilk başladığımda 84 idi kilom) ara verdim ve tekrar başladığımda 85 kilo ile başladım.ilk aylık bilgileri yukarda paylaştım sizlere bilginiz olsun..

Hedef fit bir vücuda sahip olmak tabiki zayıf olarak değil dolu kol vede göğüsler ile.

saygılar...

3. sofa

sofa Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    38
    BMI dediğin Body Mass Index ,yani beden kitle endeksi dün atv de dr. mehmet öz BMI hakkında konuşuyodu,normal değeri bir erkekte kaç olmalıdır bilmiyorum.
    Yağ oranın dikkatimi çekti %118 dediğin %18 mi oluyor ? Eğer öyleyse %18 den %12 ye çekip yalnızca 4 kg kaybettiysen, yağlarını yakarken ciddi ordanda kas miktarınıda arttırmışsın demektir.

Resimde eklersen daha sağlıklı yorumlar yapilabilir.

demircan256 bunu beğendi.
  4. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul

sofa öncelikle yorumun için teşekkür ederim...evet yağ oranı %18 den %12 ye düştü ve kilom ise 85 ten 81 e düştü...amacım yağ oranımı % 8-10 arasında sabitlemek..tabi bu ayki randımanı temmuz ayı veya sonraki aylarda alacağım söyleneez vücut her ay aynı tepkiyi vermeyecektir diye düşünüyorum..ama aylık % 1 lik yağ versem bana yeterli olacaktır...

bu 1 aylık zaman diliminde cardio şu şekilde oluştu malesef...(malesef diyorum çünkü burdaki deneyimli birçok kişi yağ yakımında ortalama hergün en az 30 dk cardio diyor)

ben hoca eşliğinde çalışıyorum yani hoca olmadan başlamıyorum desem yalan olmaz,

1.gün : göğüs
    2.gün : kol
    3.gün : omuz üst göğüs şeklinde

cardioyu son gün yani 3.gün oda 5 dk bisiklet çevir diyor o kadar...

nedne az cardio hep sordum kendi kendime...ama malesef bu şekilde...eğer ben her spordan sonra 30 dk cardio yapsam demekki daha fazla yağ ve daha fazla kilo verecekmişim..diye düşünmeden de edemiyorum...

resim olarak şu an forumdan son halime ait olan bir rersmimi vereyim belki işe yarar...

resim spor sonrası çekildi yani sıcak ..ve yaklaşık 2 haftalık bir resim...

saygılar...

Son düzenleme: 2 Temmuz 2011
  5. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    son resimim....hedef 2012 Haziran ayoına inş istediğim gibi olurum...var olan fazlalıkları ve almam gereken kas kütlemi arttırısam inş istediğim vücuda sahip olurum.Belirteyim pekte iyi bir vücudum olduğunu göstermek için eklemedim bu resimi ,sadece gelişmeyi gözlemleyebilmek adına eklemiş bulunuyorum...

6. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    Arkadaşlar bu aylık(Temmuz) değerlerimi aldım aktarmak isterim ama gerek görmüyorum çünkü geçen ay ile birebir aynı sadece25 grm kilo vermişim hepsi o :) tamam bende demiştim ilk ayki değerleri er ay görmem zaten mantıklı olmaz..ama yağ oranımı en azından % 1lik bir düşüş bekliyordum..demekki ilk ay ki gibi yağ olayına özen göstermimişim mi acep?

acaba ters giden bişeymi var yopksa herşey normalmi?

saygılar...

7. Todd

Todd Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0

basit karbonhidratı mı arttırdın acaba ? değişiklik olmasa bile moralini bozma aynen devam zaten gayet iyi durumdasın :)

8. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul

Tood; öyle bile olsa kilo alırdım ..ama deidğim gibi herhangi bir kıpırdama olmamış. ...hocada yaz ayı yerinde sayman yararına dedi..şimdi ise sıra Mübarek Ramazan ayında, bakalım orucumuzu tutarak sporumuzu yapıcaz..en az kayıpla atlatmak dileğiyle...hayırlısı artık...

teşekkürler...

Son düzenleme: 1 Ağustos 2011
  9. TaoOfJeetKuneDo

TaoOfJeetKuneDo Üye

Beğenileri:
    71
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Hatay/İskenderun
    Umarım sende dahil hepimiz Ramazanı en az kayıpla atlatırız.

ALLAH hepimize kolaylık versin.

Sayfayı Paylaş