Yağ yakımında baş ağrıları

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve yabanci tarafından 23 Kasım 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. yabanci

yabanci Yeni Üye

Beğenileri:
    70
    Ödül Puanları:
    0
    Evet arkadaşlar. Baş ağrıları. Böyle ağrılar sizde de oluyor mu? Mesela diyelim zihinsel bir şey yapıyorsunuz, bu sizi kötü yönde etkiliyor mu? Ben hep diyete başlar ve 4 gün sonra bozardım. Aşırı ödev yapdığım zaman tüm düşüncem bu diyetde oluyor ve acayip şekilde de agresiv oluyorum. Sonda bir çikolata yiyerek diyeti bozuyorum. Arkadaşlar glikoz, yağ falan diyoruz ama zannlmca bunlar da alınmalı. Body-ciler yalnız kas için yaşar. Ama biz öyle diiliz. Forumda her kes ya öğrenci, ya da bir işçi.

2. MT

MT Üye

Beğenileri:
    1.054
    Ödül Puanları:
    0
    Sanırım karbonhidrat alımın çok düşük? Açlığın baş ağrısına sebep olduğu bilinen birşey. Bu ve başka bir çok nedenle sağlıklı bir diyet seni asla aç bırakmamalı. Kısaca aç kalarak değil gereksiz yiyeceklerden kurtulup yeterince sportif aktivite ile yağ yakmalısın. Forumda yağ yakma ile ilgili bir çok makale var. Bunları okumadıysan okumanı tavsiye ederim. Bir çok soruna o makalelerde cevap bulabilirsin.

3. txen10

txen10 Yeni Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    0
    benim bildiğim beynin yakıtı glikoz ,glikozda en hızlı üzümden alırsın,diğer şekerlerde aynı işlevi görür ama en hızlı ve en sağlıklısı bolbol üzüm

4. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    MT'nin değindiği karbonhidrat alımı konusu çok önemli.
    Diyet yaparken sende agresifliğe yol açan B vitamini eksikliği olabilir.
    B vitamini türevleri ise ekmek ve benzeri karbonhidratlarda bulunmakta.
    Diet yaparken beslenmemizi vitaminlerle takviye etmek bu eksikliklerin önüne geçmede önemli.

Bunun dışında tatlı krizine girmenin nedenlerinden biri de karbonhidrat eksikliği.
    Dietinizdeki kaliteli karbo oranını bir miktar artırırsanız, tatlı istediğinizin nispeten azaldığını farkedeceksiniz.

yabanci ve erkan7 bunu beğendi.
  5. Blues

Blues Üye

Beğenileri:
    48
    Ödül Puanları:
    0
    Cikolata cok guzel bir yiyecek. Psikolojik acidan da yararli olsa da fiziksel olarak vucudun ihtiyac duydugu bir sey degil. Hem acligi kesme etkisi de fazla uzun surmez. Bir saat sonra yine aciktigini hissedersin. Cikolata yerine kompleks karbonhidrat alimini arttirman aclik krizlerini engellemek icin daha iyi bir cozum gibi duruyor.
    Seker (glikoz) insan tarafindan sonradan icat edilmis birsey ve insanin sekere ihtiyaci oldugunu dusunmuyorum. Yemesi cok zevkli o ayri tabii. :) Ama diyetteysen alimi azaltmak lazim.

6. yabanci

yabanci Yeni Üye

Beğenileri:
    70
    Ödül Puanları:
    0
    Compex karbohidrat makarna, piriç gibi ürünler mi?

7. AKYOL

AKYOL Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Cem Bialetti A.Ş. Firmasının Ege Bölge Satış Yönet
    Yer:
    İZMİR
    yabanci merhaba ; bence tansiyonun ile ilgili bir problemin olabilir. Normal değerlerin üzerindeki veya altındaki tansiyon bozukluğu, baş ağrısına ve aşırı sinirliliğe sebep olur.

8. Blues

Blues Üye

Beğenileri:
    48
    Ödül Puanları:
    0
    yabanci bunu beğendi.
  9. Mestano

Mestano Yeni Üye

Beğenileri:
    368
    Ödül Puanları:
    0
    Beyinin harcadığı enerji miktarı inanılmaz, karb almayıp glikoz sıkıntısı çekmek başağrısı yapabilir veya sinir sistemini(ki kaslardan daha fazla enerji harcar) ağır rejim sonucu glikozsuz bırakmakta sebebi olabilir. Daha birçokşey sebep olabilir, önemli olan vücudunu iyi tanıyıp, zamanında doğru çeşit karb tüketmek.

yabanci bunu beğendi.
  10. yabanci

yabanci Yeni Üye

Beğenileri:
    70
    Ödül Puanları:
    0
    Tansiyon sorunu olduğunu düşünmüyorum. Şeker yemediğim zamanlarda oluyor bu sorun. kafa_

Sayfayı Paylaş