yağ yakımım durdu ne yapmalıyım ?

Konusu 'Kadınlara Özel - Beslenme & Diyet' forumundadır ve csrb tarafından 8 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. csrb

csrb Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Meraba arkadaşlar. 2 yıldır fitness yapıyorum düzensiz antremanlar, yediklerimi hafif kısarak ve en sonunda düzenli antremanlarla beraber tamamen yağsız ve düzenli beslenerek toplam 12kilo verdim. Bu süre zarfında kas da kazandım tabiiki. Yanlız bu dönem yağ yakımım tamamen durdu daha güçlendim ama kesinlikle basen bölgesini eritemiyorum. Bunun nedeni her gün bacak çalışıp üst kısmımdaki kasları çok nadir çalıştırmam mı sizce? Bi gün bacak bi gün üst çalışırsam bacaklarım daha üzün sürede toparlanıcakmış gibi geldi hep ve tabiiki üst kısmım çok çok zayıf olduğu için daha da orantısız durmasın istedim.

Hardline lcarnitine kullanıyorum. Su çok içemiyodum şimdi alıştırmaya çalışıyorum vücudumu. Karbonhidratı sabah yulaf ezmesi, spordan önce makarna olarak alıyorum.

Cevap verecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler. :eek:

2. sthammer

sthammer Guest

vücut bir bütün olduğundan tüm vücudu çalıştırmak daha doğru olur, ayrıca hergün aynı kas grubunu çalıştırmak doğru değil, kaslar daha çok kalori harcayacağından üst vücuttaki gelişim de faydalı olur, beslenme ve kardiyo egzersiz temposu da ağırlık çalışması dışındaki belirleyici faktörler.. yağı tamamen sıfırlamakta doğru değil yanlış anlamadıysam, vücut için önemli işlevleri var(yağda eriyen vitaminler ve linoleik asit üretimi vs.), iyi bayramlar

YuBingJun, csrb ve rockybalboa7 bunu beğendi.
  3. mhmd0021

mhmd0021 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Bayanların genel yaptığı hatadır bu. Eğer görülür derecede yağınız varsa yağ yakımınız durmaz merak etmeyin. Ayrıca üst kısımdaki kasları da çalıştırın mutlaka yani vücudunuzun %40'lık kısmına haksızlık etmeyin, bu şekilde hem yağ yakımınız devam eder hem de kas kazanımı yaşarsınız, ayrıca uzun süreli diyetler sonucunda da yağ yakımı durabilir bazen metabolizma yavaşlığı nedeniyle. Haftada bir veya iki haftada bir diyetinizi bozarsanız metabolizmayı normal çalışma aralığına getirmek için iyi olur.

4. garbage

garbage Üye

Beğenileri:
    152
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Rusya Turkiye
    merhaba

Totali ihmal etmeden squat yapabilirsiniz basen için. cok kaslanmamak için hafif ağırlık cok tekrar yapılabilir.

5. mhmd0021

mhmd0021 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Bu olayın yanlış olduğu çoktan ispatlandı biraz yeni gelişmeleri takip edin lütfen. Kaldı ki kadınların kasları hacim almak için çok düşük potansiyele sahiptir yani biraz fazla ağırlıkla 6-8 tekrar yaptığınızda rambo gibi olmazsınız merak etmeyin thums: Squat zaten yapıyordur herhalde diye düşündüm söylemedim ama squat yapması gerekiyor tabi özellikle basen bölgesinin sıkı olmadığını düşünen bir insanın, ayrıca her zaman bacak çalışmak ta olmaz yinelemiş olayım dinlenmesine fırsat vermek gerek.

6. garbage

garbage Üye

Beğenileri:
    152
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Rusya Turkiye

ben oldum ama. agır kaldırdıkca kas kutlesi artar. kadınların kasları hacim almak için erkeklere oranla daha küçüktür. Kadınlar da kendi bunyelerine gore kaslanabilir.

7. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    Diyetin hakkinda tam bir detay yazmadan bu söyledigine cevap vermek zor fakat neden her¨gün bacak calistigini anlamis degilim.Diger bir tavsiyem vücudunu sasirtmayi dene,bende su anda seninle ayni problemi yasiyorum ve yarindan itibaren diyetimi tepetaklak edicem nasilmi?su an 1800 kalori ye kadar düstüm ve su an yag yakimim durdu diyebilirim.Bu kalori miktarinin 800 -1000 kalorisini proteinlerden diger kalnida KH ve yagdan aliyordum yarindan itibaren bu döngüyü degistirip proteinleri kisip KH lari cogaltiyorum ve metobolizmayi hizlandiriyorum.Yani kabaca sobaya biraz daha fazla odun aticam.Ama kalori alimim degismicek bundaki amac sadece metobolizma hizini yükseltmek bunu uzun süre yapmicam tabiiki sadece 3 gün yapip vücudu sasirtip,protein alimimi tekrardan maximize edicem.Sasiran vücut metobolizmayi hizlandirip yag yakimina tekrardan baslicaktir.üc günden fazla yaparsamda kas kaybi yasicagim kacinilmaz olucaktir.sadece 3 gün yeterli.

8. mhmd0021

mhmd0021 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Tartışmak istemiyorum bu konuda. Bizim kızlar Justin Bieber gibi adamlara bile kaslı derken senin bunu demen gayet normal diyorum ve konuyu burada kapatıyorum thums:

9. garbage

garbage Üye

Beğenileri:
    152
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Rusya Turkiye
    justin bieber dan hic hoslanmam ama six pack sahibi kendisi:). bende bu konuyu kapatıyorum. 5 yasından beri iki sene öncesine kadar profesyonel spor yaptım yurtdışında. Uluslararası yarismalara katıldım dereceler aldım. Her zaman antrenor kontrolunde yasadım. Nacizane bilgimi paylastım. Akıl hocası aradığımdan değil .

10. mhmd0021

mhmd0021 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Biz arkadaşlar arasında ona açlık kası diyoruz :) Konuyu kapattığınızı söylüyorsunuz fakat üstüne bir sürü şey ekliyor ve cevap hakkı doğuruyorsunuz, burada çok yarışmacı var hepsi biriyle tartıştığında ben yarışmaya hazırlanıyorum veya katıldım gibi şeyleri mi atsın ortaya bende hazırlanıyorum ama bunun övünülecek bir yanı olduğunu da düşünmüyorum. Genetiği daha uygun olan, daha azimli olan ve daha sabırlı olan katılıyor yarışmaya. Diğerleri geride kalıyor. Bu kadar basit. Ben hayatımı hiç kimsenin kontrolünde yaşayamam maalesef, kendim öğrenir kendi kendimi kontrol ederim ancak, antrenör bana ancak antrenman partneri olur. Neyse uzadı gerçekten bitirelim burada cidden sıkıldım ben, yaptığınız da akıl hocası aramak değil akıl hocalığı yapmak oluyor zaten. Onu da söylemiş olayım :)

11. garbage

garbage Üye

Beğenileri:
    152
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Rusya Turkiye
    konuyu kapatalım tabi ama avrupa ucunculugum var madalyam var yani. 11 sene porfesyonel spor hayatım var. sizinle tartısamyacagım. porfesyonel bir sporcu antrenorsuz hicbirsey olmayacıgını bilir zaten. bu yuszden anternorluk var. siz kendi bildiğinizi yapabilirsiniz ama anteror porfesyonel bir sporcunun babası annesi abisi ablası herseyi olur. basarıda boyle olur.

12. mhmd0021

mhmd0021 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Antrenörünüze olan bağlılığınızı anlıyorum kadın sporcular bu konuda daha bağlı genelde antrenörlere. Korku mu diyeyim birine sığınma hissi mi diyeyim bilmiyorum ama bunu bayan sporcularda çok görüyorum zaten, size de şaşırmadım bu konuda erkekler bağlı kalmak istemez, bu yüzden antrenman dışında antrenörle spor anlamında pek haşır neşir olan erkek göremezsiniz ama bayan sporcularda çok vardır bu. Saygı duyuyorum yani yazdıklarım küçümsediğim anlamına gelmesin, iyi geceler.

Son düzenleme: 13 Ağustos 2013
  13. garbage

garbage Üye

Beğenileri:
    152
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Rusya Turkiye
    sizin gibi yıllarını sporcu yetististirmeye adamıs elinde yuzlerce sporcu gecmis birinin sporcu antronor iliskileri saptamaları da cok enetersan. erkek bağlılığ konusunda sergy alexandrovic sahsen tanırım. cok sevdigimiz bir bir sporcudur. antronuru profesyonel hayatı boyunda cok iyi bir hoca olan viktor olmustur ve dgismesitir. baba ogul iliskileri vardır. aynı zamnda senelerce kamp yaptım sahidim. ve bu sadece bir ornek isterseniz daha sayabilirim ornek
    bunu okuyup zaman harcayan tum arkadaslardan ozur dilerim.

14. mhmd0021

mhmd0021 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Ben bir şey demiyorum diğer konuda yaptığınızın aynısını yapıyorsunuz :) Ve susuyorum bu tavrınız karşısında. İnsanın antrenörüyle olan ilişkisi iyi olabilir bende zaten spor konusunda demiştim dikkat ederseniz. Olayı yanlış mı anlıyorsunuz yoksa konuyu farklı yerlere mi çekmek istiyorsunuz gerçekten bilmiyorum. Ama öyle her konuda özür dilerim arkadaşlardan gibi şeyler yazarak şıvışamazsınız ha bu belki burada olur ama yarın öbür gün gerçek ortamda işinize pek yaramaz :)

15. thetramp

thetramp Özel Üye

Beğenileri:
    2.368
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Elektrik-elektronik mühendisi
    Yer:
    manisa
    Offtopic kişisel tartışmalarımızla konuyu baltalamayalım lütfen...

16. csrb

csrb Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    beslenmem genel olarak şöyle:

sabah - 3-4 yumurta beyazı, yarım çay bardağı yulaf ezmesi, 30gr bahçivan light beyaz peynir

öğle - 1tabak haşlanmış makarna, yağsız tavuk göğsü veya ton balığı, meksika fasulyesi veya nohut (konserve), yoğurt

akşam - tavuk göğsü veya nuar, konserve baklagil, yoğurt

3saatte bir yiyorum ve son öğünümde karbonhidrat almıyorum.
    bazen öğlenleri protein alma fırsatım olmuyo.
    vücudu şaşırtmak konusunda bilinçsizim sanırım daha çok şey bilmem gerekiyo.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 20:24 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 20:19 ----------

squatı barla ve 15kg ağırlık ekleyerek 4 set 30 tekrar yapıyorum. popom dikleşti ve basenlerim eskiye oranla çok farklı. leg extensionda 25kgla başlayıp her set 5kg arttırarak 45kg a kadar çıkıyorum bu da quadricepslerimi büyüttü ve oturdugumda bacagım cok az yayılıyo yani mutluyum. ancak ic bacak ve dıs bacak ne yaparsam yapıyım cook uzun surede ufak degisiklik gosteriyo o da belki.

Sayfayı Paylaş