Yağ yakımı

Konusu 'Test Alanı' forumundadır ve Safa özkan tarafından 16 Mart 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Safa özkan

Safa özkan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Merhaba arkadaşlar.Ben 18 yasindayim 1.74 boy 104 kiloyum bel cevrem ve bacaklarim oldukca kalin.Bu hafta spor salonuna yazildim.Hoca adaptasyon programi yazdi iki haftalik icinde butun bölgeleri calistiran hareketler var 15 dk bisiklet ve 20 dk hizli yuruyus var sizce agirlik kaldirmam bicimsiz mi kilo verdirir ve hangi yag yakiciyi kullanmami onerirsiniz? Yardimlarinizi bekliyorum.

2. exsisman

exsisman forum Kurdu

Beğenileri:
    774
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Almanya
    Yag yakip yakmaman günlük aldigin kaloriye bagli. Hocana güven mutlaka agirlik idmanlarini eksik etme

Blonde bunu beğendi.
  3. StormBlast

StormBlast Üye

Beğenileri:
    1.087
    Ödül Puanları:
    103
    Yağ yakıcıların hiçbir işe yaramayacağına ve tamamen para israfi olduğa emin olabilirsin. Ağırlık antrenmanları yapmadan sadece kardiyo ile kilo verirsin vermesine ama hem bu süreç daha uzun olur hem de senin de dediğin gibi biçimsiz bir şekilde kilo verirsin. GEnellikle çoğu salonda da bu şekilde kilo verme amaçlı gelen kişilere kıytırık bir kardiyo ve ağırlık antrenmanı yazıp köşeye cekiliyorlar ve sonuçlar çoğu zaman hüsran oluyor kişi kendisi bir şeyler yapmak için çabalamadıkça. Benim sana önerim adam akılı bir antrenman programi ile birlikte kardiyoya yönelmen. Şunu da ekleyeyim ; Karbonhidrat alımını doğru ayarlarsan eğer Kardiyo yapmana bile gerek kalmadan ağırlık antrenmanlarıyla birlikte kilo verebilirsin. Tek yapman gereken Aldığın Basit- Kompleks karbonhidrat oranını iyi ayarlamak . Basit Karbo = Her türlü şekerli yiyecek ve içecek de bulunur ve doğrudan kilo yapar çok zararlıdır . Kompleks Karbo = Arabanın Benzini neyse Sporcuların da yakıtı Kompleks karbonhidratlardır. Yani Makarna - Pirinç - Bulgur Yulaf vs. Kompleks karbo oranını artırırsan günlük aldığın kaloriye de bağlı olarak kilo alırsın , aynı şekilde kompleks karbo oranını düşürürsen yavas yavas kilo vermeye baslarsin. Ülkemizde çoğu kişi Proteine odaklandığı için karbonhidratların önemini kaçırıyor ve sonuç olarak hiçbir zaman başarılı olamayacak diyetler uyguluyorlar . Kısacası Kardiyo ve Ağırlık antrenmanlarını birlikte götürerek ve de Çok detayli olmayan basit bir beslenme programi ile amacına ulaşabilirsin. Forumda aradığın - arayacağın her şey mevcut

technical1967 ve Safa özkan bunu beğendi.
  4. Safa özkan

Safa özkan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Bilgilendirme icin tesekkurler.Forumda bircok sey yazdigi icin kafam cok karisti.Bundan dolayi kendim konu acmak istedim.Simdi yediklerimi sayip yorum yapmanizi rica ediyorum.Üç öğün yiyorum.
    Sabah kahvaltisi: İki dilim kepek arasina beyaz peynir domates salatalik.
    Ogle yemegi:Çorba sebze yemegi yogurt bir adet meyve (elma muz..)
    Aksam yemegi:Çorba yagsiz kirmizi et veya yagsiz tavuk eti salata ayran
    Seker ve tuzu hic bir sekilde kullanmiyorum.Beyaz ekmek pilav makarna kizartma da yemiyorum.Bir de haftada 5 gun antrenman yapiyorum.

5. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    önce bir basla,düzenli salonuna git hocanin öngördügü gibi antremanlarini yap bu yaptiklarindan bir sonuc alamazsan baska yöntemler arastirirsin.

6. exsisman

exsisman forum Kurdu

Beğenileri:
    774
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Almanya
    Sabah; Ekmek yerine yulaf olabilir, 3 yumurta ve 1 sarisi ve Lor eklenebilir

Öglen; ek olarak Tavuk veya Balik yaninda az miktar komplek Karbo

ve saglik yag olarak zeytinyagi, balik yagi, findik/badem/ceviz alabilirsin :)

7. Safa özkan

Safa özkan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Tesekkurler.Ceviz findik gibi urunleri kac tane ve hangi aralarda yemem gerektiginide soyler misiniz?

8. exsisman

exsisman forum Kurdu

Beğenileri:
    774
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Almanya
    1 adet ceviz 90-100 kcal. Tabi günlük makro hesapi yapmadigin icin ne kadar gerektigini bilemeyiz. Ama günde 1-2 adet ceviz ve bikac findik idealdir :)

9. Safa özkan

Safa özkan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Tesekkur ederim.

10. kerimcankalipci

kerimcankalipci Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Tabii bu konuda çok bilgili değilim ve tabiyki antremanlar kişiden kişiye değişir fakat ben kendi deneyimimi paylaşmak istiyorum yaklaşık 10 kiloyu düzgün beslenerek ki bundan kastım az kalori alarak değil bol proteinli ve bütün besin gruplarından alarak vitamini minerali eksik etmeyerek beslenirken devamlı ağırlık antremanlarıyla ve 0 kardio ile 3 ayda verdim sonra yavaşladı kilo verme fakat vermeye devam ettim.Kardiyodan nefret eden biri olarak şunu söylüyorum ne kadar kilo fazlam olsa da yapmam.Bence sen de kardiyodan hoşlanmıyorsan benim yaptığım şekilde kasların alıştıktan sonra haftada 4-5 gün spora devam ederek ve kardiyo yapmayarak kilo verebilirsin.Fakat setleri uzun tut ve gücünü sonuna kadar harca , setlerin arasındaki dinlenme sürelerini uzun tutma spordan çıktığında 5km koşmuş gibi terlemiş ol.Tabi bu benim deneyimim herkesde farklı olabilir.

11. Safa özkan

Safa özkan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Ben
    Ben hem agirlik hem kardiyo seklinde gidiyorum.Son 2 adaptasyon gunum.11 gun oldu 3 kilo verdim kas kutlem bile artti kilolu bi insan olsam da.Agirliktan sonra 45 dk yuruyorum(6km/h) 15 dk kosuyorum(8km/h).Pazartesi 1. Programdan basliycam.

Ekli Dosyalar:

• image.jpg
      image.jpg
      Dosya Boyutu:
      53 KB
      Görüntüleme:
      343

Sayfayı Paylaş