Yağ yakımı ve omuz genişletme

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Bodyer tarafından 14 Temmuz 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Bodyer

Bodyer Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaşlar, öncelikle hepinize iyi forumlar dilerim. Fitnessta 2. ayımı doldurmak üzereyim. Nisan ayında başlayıp Mayıs ayında 1 aylığına ara verdikten sonra Haziran'da tekrar başladım fitnessa. 16 yaşındayım 60 kiloyum ve 1.75 boyundayım. Kilomun boyuma göre çok az olmasına karşın şu kiloda bile kilolu duruyorum. Amacım kilo alıp yağ yakmak ve sizden öğrenmek istediğim bunu nasıl başarabileceğim. Bunun dışında bu kilonun % kaçının yağ olduğunu öğrenme imkanım var mı ? Ve sizce ne kadar süre çalışmam gerekir bu yağları yakmak için ? Bugün hocamla konuştuğumda aynı anda hem yağ yakıp hem de kilo almanın mümkün olmadığını, yağı azalttığımda karbonhidratı da haliyle azaltacağım için benim için zor olacağını ve doğru olmayacağını söyledi. Sizin önerileriniz nelerdir ? Çok aşırı bi' göbeğim yok fakat kalça bölgemde de göbeğime nazaran biraz yağlanma mevcut. Amacım bu ikisinden kurtulmak. Ve omuzlarım çok olmasa da kısa duruyor, pek araştırmadım ama okuduğuma göre kanat hareketi,barfiks vs. omuzları genişletmede yardımcı olabiliyormuş fakat daha ayrıntılı bi' şekilde öğrenmek istedim sizlerden. Nacizane cevaplarınızı bekliyorum iyi günler, iyi forumlar.. :)

2. jan1

jan1 Üye

Beğenileri:
    377
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Ankara
    yag yakıp kas yapınca hem yag yakmıs hemde kilo almış olursun.kaç kg yag yada % kaç yag oranını kimse bilemez
    Omuz kasları gelistirirsen omuzların az da olsa genişler.

Bodyer bunu beğendi.
  3. Bodyer

Bodyer Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Peki sizce önce yağlarımı yakıp, yani demek istediğim spordan önce karbonhidrat ve sonrasında gerekli karbonhidrat+proteini mi alayım sadece yoksa, yemeğe yağı minimum oranda tutup yüklenerek aynı zamanda yağ yakımı için kardiyo mu yapayım ?

4. jan1

jan1 Üye

Beğenileri:
    377
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Ankara
    kilon fazla degil agırlık +kardio gırceksin yaglı yemiyceksin hicbir zaman

Bodyer bunu beğendi.
  5. Bodyer

Bodyer Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Peki, daha ayrıntılı cevap verecekleri de bekliyorum.

6. Bodyer

Bodyer Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Konu yukarı beyler mesajlarınızı esirgemeyin.

Sayfayı Paylaş