Yağ Yakımı Ve L karnitin Hakkında ?

Konusu 'Yağ Yakımı Günlüğü' forumundadır ve demircan256 tarafından 30 Temmuz 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    L karnitin aldım, yağlar gider, diye bir mit de yok tabii.L karnitin, bize yağ yıkımı esnasında yardımcı oluyor yalnızca.Yani ille de bu süreci kendimiz başlatycağız.Bu da nasıl mümkündür? Spor yaparken yağ yıkımı ancak 20inci dakikada başlar.Bizler, bu yüzden hem kondüsyon arttırmak, hem kalp damar sistmemize fazla yüklenmeden onu geliştirmek ve hem de yağ yakmak için minimum 30 dakikalık antrenmanlar yapıyoruz.

20 dakikadan sonra yağ yıkımı başlar, diye antrenmanı bırakmak da yanlıştır.Yağlar kendi kendine yanmazlar.Sizin hücrelerinizi çalıştırmanız gerekiyor.Yani ne kadar köfte, o kadar ekmek (böyle miydi yahu?).Benim tavsiyem 40 dakikalık düzenli koşular.

----------------------------------------------
    Arkadaşlar herkese selamün aleyküm...Kısa bir süredir giremiyordum foruma neyse konuma geleyim ; şimdi ben yağ yakma ,göbek eritme konusunu araştırırken ne kadarda taraftar olmasamda yağ yakıcı ( ben yağ yakıcının göbekteki yağların erimesini hızlandırdığını duydum) hakkında bilgi ararken şu yukarıda verdiğim metni gördüm bu uzun bir yazı idi ancak dikkatimi çeken noktasını sizlere sormak bilgi almak istedim.sorum şu ; yukarıda belirtilene göre
    40 dakikalık düzenli koşular.burda sadece koşu diyor ancak ben toplamda 2 saat yaptığım sporda en fazla 20 dk koşu yapıyorum oda eskidendi son 3 güğndür hca nezaretinde başladığımdan koşu yok denecek kadar az...şimdi koşu 40 dk diyor sadece koşmammı gerek 40 dk yoksa bu 40 dk lık zaman tüm sporun zamanımı yani toplamda 40 en az spor yapmammı gerek...ikilemde kaldım aydınlatırsanız sevinirim...

İkinci bir sorumda şu ; dediğim gibi son 3 gündür hoca nezaretinde çalışıyorum yaptıklaırm kıksaca şunlar; göğüs hareketleri,bacak hareketleri,kanat hareketleri ve kol hareketleri...benim herşeyden önce istediğim tek şey olan karın kasları için birşey yaptığımızı bildiğim tek vedde en önemlisi olarak bildiğim mekik yok mesela sonra dips yok....hocayıda sık boğaz yapmak istemiuyorddum ancak dün dayanamayıp sordum..hocam dedim karın ile ilgili herhangi birşye yapmıcakmıyım....oda ben karışmam hareketlermiz bitsin kendi kendine yapabilirsin mekik v.s ne istersen gibi şey dedi....şimdi ben sizden öğrenmek isityorum madem bana bıraktı hoca bana karın kasları yani göbeği erietmek için neler tavisye edersiniz küçükte olsa bir antrenman öncesi yada sonrası siz daha iyi bilirsiniz bana neleri önerebilirsiniz....bana yazarsanız çok sevinirim arkadaşlar...

SAYGILAR ...

2. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    arkadaşlar yokmu yardımcı olacak bir arkadaş...

3. ege_2048

ege_2048 Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Demircan256 simdi sen zaten bazi hususlari biliyorsundur bolgesel yag yakimi olmadigi gibi. Vucut ve metabolizma burada kendi genetegine ve yapisina gore hareket ediyor. Genelde dengeli bir yag yakimi oluyor tum vucuttan. Zaten aksi durum cok sacma ve kotu sonuclar dogururdu. Dusunsene vucut gobekteki tum yagi eritti ama gogus hala cok yagli veya kalcalar ayni yagda, yani bir orantisizlik olurdu iste o yuzden vucud bunu ayarliyor dengeli bir bicimde. Yan yaglar ve gobek yaglarinin o kalan son kismi yani artik iyice yag kaybettiniz ve sadece oralarada kaldi iste onlar ne yazikki en son eriyecek yaglardir ve biraz sabir ister bu 3 ay da olabilir 6 ay da. Her ne kadar CLA nin bu hususda etkili oldugunu soylensede goruldu ki o da bir ise yaramiyor. Senin yapman gereken spor yapmak, kardiyo ve vg. Istersen bir tane dahi mekik cekme eger yag orani gerekli noktaya ulasirsa karin kaslari cikacaktir ortaya. Bu konuda bayagi makele okumustum hatta gobekli iken cekilen mekigin karin kaslarini kasmasi sonucu midenin dahada siskin duracagi soyleniyordu. Yani senin yapman gereken enerji harcamak yediklerine cok dikkat etmek ve hem cardio hem vg yapmak. Sadece cardio veya sadece vg yeteri degil.

Yag yakici konusuna gelirsek ben gecmis yillarda bircok markayi kullandim ve ne zaman yag yakicim bittiyse o zaman diyetimde bitti cunku bagimlilik yapiyordu belki de psikolojik bir bagimlilikti o yoksa diyet yapamam tarzinda. Bu birinci zarar diger zarari ise malum vucudun ve hormanlarin dengesi ile oynur bu cok tehlikeli ve siz onu kullanmayi birakinca metabolizma yine sasiriyor ve hemen yag depolamaya basliyor cok cabuk kilo aliyorsunuz.

Bu konuda muzdariptim yag yakici yoksa diyet yapamam diyordum. Benim de gunlugum var oraya bakabilirsin 7 hazirandan beri diyet ve spordayim ve bu sefer yag yakici kullanmadim ama sonuclar cok daha iyi oldu, baskalarinin pes edecegi bir noktada olmama ragmen ben yediklerimi daha da azalttim ve bunun icin kendimizi zorlamiyorum cunku gercekten canin yemek istemiyor. Gobek hususunda gercekten elma sirkesinin faydasini gordum ve brokoli karnibahar yabanci bir maklede okudum uzere yag yakiminda bayagi etkiliymis ve 1 hafta bolca tuketmistim ve sonucar gercekten etkileyiciydi. Simdilik soyleyebilecegim bunlar.

demircan256 bunu beğendi.
  4. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul

ege_2048...bilgilerini paylaştığın için teşekkür ediyorum...şimdi ilk olarak dediğin gibi belli bir bölgede yağ yakımı yoktur bu gene vücutta hep birlikte verilir..bunu artık çok iyi biliyorum,yağ yakıcı kullanma isteğimi zaten hep sonunda(ya bırakırsam) gibi durumda bana vereceği zararları düşünerekten vede herzaman herşeyin doğaşını istememden çok ta istediğim birşey değil açıkçası.Ama 4.ayımın içindeyim çok uzun bir süre değil bu benim hedefim 2011 haziranı 2010 bisanda başladım.örneğin mekik çektiğim zaman göbek tarafına bakıyorum resmen midem bulanıyor toplanıyor sanki o sporıu yapan ben değilim ama normal duruşta o kadarda kötü değil ama bana yinede fazla geliyor kii siz sporcularda baksanız anlarsınız hımm bu göbek sana fazla dersniz...şimdi kafama takılan olay şu;dediğim gibi hoca eşliğinde başladım 4,kez salonda yaptığımö spor..hocam dedim genelde kanat,göğüs ve kol çalışıyoruz ama karın ve mide kasları için bişey yapmıcakmıyız.bana verdiği cevap ;ben karışmam sporcuma onu yapma bunu yapma demem işimiz bittiğinde istediğini yapabilirsin..tabi hoca eşliğinde sporum bittiğinde pestilim çıkıyor resmen...ama ben yinede o sppordan sonra karın için bir kaç şey yapmak istiyorum bana neleri önerebilir burdaki arkadaşlar acaba....

5. ege_2048

ege_2048 Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Seni cok iyi anliyorum ama sabir et. Zaten onune 1 yillik hedef koymussun bir yilda cok rahat gidecektir onlar. Ben 2 ay once oyle bir gobege sahiptim ki icime bile cekemiyordum o derece. Simdi ise kalmadi. Mideyi kucultmek gerekli. Karin kasini cikaran spor degil beslenmedir derler vede cok dogrudur. Yapman gereken sik sik yemek ve mutlaka ama mutlaka porsiyonlarini cok kucuk tutmak. Ben mesela kendime bir ogunluk bir yemek yaptim ona soyle bir bakiyorum once, sonra yavas yavas yiyorum cenem yorulana kadar cigniyorum. 5-10 dakika sonra bakiyorum ki yavas yavas doymusum iste tabakta kalan kismi bir sonraki ogune sakliyorum, tabagin kucuk olmasina ragmen. Bunun yaninda sebzeleri artir. Sunuda belirtmeliyim ki programinda temel haretler olmasi da onemli squat deadlift barfiks gibi. Bunlarla tum vucudunu calistirmalisin, izolasyon daha sonra onem kazanir. Bir de yan yaglar icin kolay bir calisma var, eline cok agir olmayan bir dambil al dik dur ve sag yanina dogru egil bunu 15 kere yap sonra sol yanina dogru aynisini yap ve bunu 3 set yap her idmandan sonra.

6. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul

ege_2048...çook teşekür ederiö özeliikler son dediğin hareketei yapayım mekik ile birlikte fazlada yormaz zaten ne yapalım elimizden geldiğnce gayret göstercez artık....sana kolay gelsin.

7. melkidessek

melkidessek Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Kolay gelsin.... Maraton uzun L-carnitinden başlayım: Malum sporöncesi kullanılır ama ben her spor öncesi kullanmadım, yani bir kullan bir kullanma şeklinde. Bağımlı da olmadım bırakınca kilo da almadım ki 2-3 aydır ne carnitin kullanıyorum ne de spor yapıyorum; belki de metabolizmadandır. Ama hormon üsütündeki etkilerine katılıyorum (mesela kullandığım zamanlar çok agresfi oluyordum). Brokoli ve karnıbaharı önceden de duymuştum, deneyeceğim.

Antrenman konusunda yerli-yabancı literatür araştırmalarım ve uygulama sonuçlarım şöyle:
    1. Ağırlıksız kilo verme biçimsiz oluyor. Çoklu kas grubunu çalıştırmak testosteron üretimini artırdığından yağ yakımı kolaylaşıyor ve vücut şekilleniyor. Burada önemli olan kaldıracağın max ağırlığın %80i kadarı ile tekrar sayısını artırmak( örneğin 25*4 tekrardan sonra ağırlık artırabilirsin)
    2. Kardiyo da olmazsa olmaz. Ben kardiyo-ağırlık sırasını değiştirirdim ve çeşitlendirirdim. Kürek-koşu-ip atlama vb.
    3. Ağırlık çalışması sonrasında büyük kas gruplarına ( karın ve bacak) başlardım. Sürenin %40ını bunlara ayırırdım desem abartı olmaz galiba. En az 3 çeşit mekik ve zıplama (box jump mı ne diyorlar) olmazsa olmazlardandı.
    4. Henüz o seviyeye gelememiştim ama barfikste çekitli karın egzersizleri de oldukça faydali imiş. Öte yandan koşu deyip geçmeyin. Sırt ve omurgayı korumak adına yapılacak en önemli iki hareketten biri olduğunu düşünüyorum ( diğeri kum torbası) Allah ömür verirse yaşlanacağız değil mi?

Sayfayı Paylaş