Yağ yakımı ve kas arttırımı

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve roothyper tarafından 29 Mart 2014 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. roothyper

roothyper Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba,

Yaklaşık 3 aydır sporsuz diyet yapıyordum, 80 kilodan şuan ortalama 70/71 kilo civarındayım. Muhtemelen bunun bir kısmı su olmalı ancak vücudumda beden olarakta azalmalar oldu, bunu kıyafetlerimden anlayabiliyorum. Şimdi ise 1 haftadır eliptik bisiklet ile evimde günlük toplam 60 dk saatte 15 KM civarında ilerliyorum. Sabah aç karnına 30 dk, akşam 9 gibi 30 dk...

Sormak istediğim soru şudur; şuan vücudum çok dengesiz durumda, biraz armut tipindeyim.:) Özellikle göbek bölgem çok yağlı, bu yağları eritmek istiyorum ancak protein tozu, L Cartine gibi dış maddelerde çok bilgili değilim. Hem yağ yakıp (fit bir fizik için) hemde kas kazabilmem için tam olarak neler yapmam gerekiyor acaba? Biraz detay verebilirseniz çok sevinirim.

Yaşım 18 - boy 1.72 - kilo 71

Diyet listem;

Kalktığım an aç karnına 1 bardak yeşil çay ve ardından eliptik bisiklet.

Sabah 9:00: 1 kibrit kutusu büyüklüğünde beyaz peynir, şekersiz çay, 1 dilim buğday ekmeği ve 1 domates.
    Ara öğün 11:00: Bir avuç fındık.
    Öğlen 13:30: Izgara tavuk, salata.
    Ara öğün 6:00: Bir avuç fındık.
    Akşam saat 18:30 : Izgara tavuk veya yağsız ızgarada köfte, salata.
    Gece 1 gibi 1 adet elma.

2. MustafaDEMİR

MustafaDEMİR Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Kas gelısımı ıcın oncelıgın proteın ve karbon olmalı.Sabah kahvaltısı en onemlı ogunun ve gece parcalanan kasları onarmak ıcın butun vucuttakı proteın ve karbon tukenır.bu yuzden sabah kalknca proteını bıraz daha fazla almalsn ornegın 4 yumurta,kıbrıt kutusu kadar peynır ve 1 dılım ekmek.ve dıkkat ettım de hıc karbon almıyosn gunluk aldıgın kalorının %20 sı kadar karbn almak zorundasn yoksa kasların buyumez oncelıgını komplex karbonlara ver.bulgr pılavı,mercimek,makarna gibi.

3. roothyper

roothyper Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yumurta konusunda biraz sıkıntı yaşıyorum, sarında problem yok ancak haşlanmış beyazını yiyemiyorum. Omlet yapıp diyebilirim ancak, tek çare bu sanırım. Bulgur pilavını ise öğlen mi yoksa akşam mı yemeliyim acaba?
    Teşekkürler.

4. tuna akis

tuna akis Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    ankara
    ikisinde de yiyebilirsin yeterli miktarda. beyazını yiyemiyorsan karıştırıp yemelisin. günlük 1 sarı yeterli ancak 2 ya da 3 sarı yesen de sorun yok. yaş 18 sıkıntı çıkmaz

5. roothyper

roothyper Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Anladım. Bugünden itibaren P90X programına başlamayı planlıyorum, gereken malzemeleri sipariş edeceğim birazdan. Başlangıç için L-Kartinin almayı düşünüyorum, tavsiye eder misiniz acaba? Tablet olarak mı, toz olarak mı yoksa sıvı olarak mı almalıyım acaba?

6. tuna akis

tuna akis Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    ankara
    toz carnitine diye birsey mi varmış? sıvı tavsiye ederim kana karışma süresi daha hızlı. power sistem alman markası her tüpünde 3 gr var miktarı dolayısıyla bu ürünü tavsiye ediyorum.

7. roothyper

roothyper Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Teşekkür ederim. Peki ne zaman almamı önerirsiniz? Şimdiden kullanmaya başlıyayım mı yoksa 1-2 hafta beklemeli miyim?

8. MustafaDEMİR

MustafaDEMİR Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Aldıgın kalori miktarınn %40 ı karbon %40 proteın %20 yag olmalı.ornegın 1800 kalorı alıyosan gunde 720 kalorı karbon alman gerek 1 gr karbon 4 calorı oldugndan 180 gr karbon alman gerek buda gunde 3 tabak cıvarı yagsz makarnaya veya pılava bedel ona gore programını yap ama en agır ogunun oglen olmalı ıdmandan 1 saat oncesı komplex karbon alıcaksn ıdman sonrası basıt karbon ve basıt seker alman gerek kas yıkımı olmaması ıcın aksam yatmadan 3 saat oncede karbonu kesmen gerek.Eger yag fazlan varsa karbon mıktarını dusur ama proteını kılonun 2 katı kadar al.70 kıloysan 140 gr gıbı.

9. tuna akis

tuna akis Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    ankara
    Lcarnitine icin beklemeye gerek yok alip icebilirsin

GT-I9100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

10. shaq

shaq MOD Yönetici Moderator

Beğenileri:
    1.688
    Ödül Puanları:
    123
    Değerli üyemiz;

Konunuz kilitlenip kapatılmıştır.

Konu kilitleme sebepleri;

- Daha önce benzer bir konu açılmıştır
    Lütfen arama yapmadan konu açmayınız.

Link : En Çok Sorulan Sorular ve Cevapları - BodyForumTR Vücut Geliştirme Forumu

BodyForumTR Kullanım Kılavuzu - BodyForumTR Vücut Geliştirme Forumu

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız!
    Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş