yağ yakımı ve hacim bir arada mümkün mü? (program)

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve ck23 tarafından 12 Aralık 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. ck23

ck23 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar hacim ve yağ yakımının birlikte olmayacağını söyleyecek bir çok insan büyük ihtimalle fakat ben şuan hacimli görünsem de daha fazla hacim istiyorum fakat aynı zamanda da belli bölgelerdeki yağlarımı yakmak istiyorum. buna uygun bir beslenme programı yaptım kendi çapımda. yorumlarınızı bekliyorum.

sabah

100 gr lor peyniri
    bir adet kepek ekmek

ara öğün

2 adet meyve

öğlen

200 gr tavuk göğsü ya da ton balığı
    bir adet kepek ekmek

antremandan önce

1 ölçek musletech nitrotech

antremandan sonra

1 ölçek muscletech nitrotech

akşam
    200 gr tavuk göğsü
    bir adet kepek ekmek
    3-4 kaşık bulgur pilavı ya da makarna

yatmadan 3-4 saat önce
    100 gr lor peyniri

3. ayıma giricem bu sporda ve amacım düzenli fit ve hacimli vücut( hacimli vücut illa ki yağlı olmak zorunda değil diye düşünüyorum) boyum 1.80 kilom 76.8 yağ oranım %10 civarlarında.

Protein tozu dışında muscletech hydroxycut x stix kullanıyorum günde iki defa. antreman programı bölgesel ve ağır olduğu için kardiyo yapamıyorum maalesef fakat antreman sırasında gerekli kaloriyi harcadığımı düşünüyorum.

Bu programla yağ yakıp aynı zamanda da kasları düzgün şekilde besleyebilir miyim sizce? önerileriniz nelerdir?

teşekkürler

2. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    sabah kahvaltısına yumurta ve yulaf ezmesi eklemeni önerırım

akşam yemegındeki karbonhidratı öğlen yemegıne koy aksam bulgur makarna gerekmıyor öğlen tavukla tuketırsın sporda enerji olarak yakarsın akşam yakamıycağın için depo edilir.

akşam protein ıceren besın yersın tavuk gibi.

ama hergunde aynı şeylerı yeme sağlıksız olur çeşit bol olsun

benim önerim bunlar

3. ck23

ck23 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Onerilerin icin cok tesekkurler.

Aynen dedigin gibi bulgur veya makarnanin yeini degistiriyorum. Yulaf ezmesini sutle yemem gerek dimi? Antreman oncesi ictigim protein tozuna karistirsam olmaz mi?

Haftanin bir gunu tavuk yerine oglen kirmizi et ekleyebilirim uygun olur mu? Cesitlilik acisindan kirmizi eti cok ekleyemiyorum yag yakmak istedigim icin

Yumurta biraz zor haftasonlari bu programa yumurta ekleyebilirim ancak.

Son düzenleme: 12 Aralık 2011
  4. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    sütle yoğurtla nasıl isterseniz onu bende dusundum karıstırma fıkrını ama denemedım hıc deneyen varsa bize söylesin lütfen.

ama antremandan once yulaf tokluk verır sporda sorun çıkarabılır en ıyısı kahvaltıda tuketmek bence

5. ck23

ck23 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Peki sence suanki bu programla yag yakmaya devam edebilcek miyim?

6. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    günlük aldığın kalori harcadığından az olursa kilo alırsın ama sen spor yapan birisin kilo alcağını düşünmüyorum zaten her ay kaslarının gelişip gelişmediğini bilmek için ölçü alıyorsan bel ölçünüde alıyorsundur burdan takip edersin alıp almadığını ona göre programı güncellersin

spor yaptığın için kas oranın normal birine göre yüksektir bu yüzden metebolizmanda hızlı çalışır.Günlük hrcadığın enerji normal bireye göre yüksektir.

7. doritoch

doritoch Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Ben de bayadır sizinkine benzer tarzda besleniyorum. Fakat nihai yorumum yağ yakımı ve hacim bir arada çok zor. Belki 2 ile başlayan yaşlarda mümkün ama benimki 4 ile başlıyo :D. Benim metabolizmam ya yağ yakımı ya hacim şeklinde gidiyo. Ben de dönem dönem ikisinden birine ağırlık veriyorum. Karbonhidratları öğleye çekerseniz beslenme düzeniniz iyi. Peki antrenman günleri dışında ? Protein tozu ?

8. WX

WX Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    denizli
    antreman öncesi protein içeçeğine proteini sabah içmen daha iyi olur çünkü sabah uyandığın zaman vucut alarmdadır ve protein ihtiyacı duyar bunuda kaslardan almaması için sabah içmen daha iyi olur hem 2 doz arasında yanlıs bilmiyorsam(markadan markaya fark eder) minimum 6 saat olması gerekir. program için ise daha çok yulaf ezmesi tüket sütle zor geliyorsa light yogurtla müthiş bi tati oluyor öneririm.üstelik bazı bölgelerim yağli demissin bolgesel yag yakımı yoktur.
    her antramandan sonra 7-9 km arası 20 dk koşarsan yağ yakımının hızlanacagına ınanıyorum koşarken uzun kollu ve senı terletecek kalınlıkda bir elbise giyersende yakım erken başlar karın bolgene poşet tarzı bir seylerde bağlayabilirsin(biraz amele işi ama:)

Sayfayı Paylaş