Yağ yakımı ve cardio icin yeterli mi ?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve oktayd tarafından 5 Ocak 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. oktayd

oktayd Yeni Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    sabah
    2 yumurta+lor peyniri+yarım muz(olursa) ve 1 bardak light süt iciyorum

11:00-13:00-fitness

13:00
    portakal suyu

13:30

tavuk haşlama+makarna yada
    ton balıgı makarna(yağsız-tuzsuz)

17:00
    okulda tavuk yada sebze yemegi genelde yemiyorum
    bu ögünde ne yiyecegimi bilmiyorum açıkçası büyük bir soru işareti

20:00
    tavuk haşlama -yogurt
    yada sebze

20:00-24:00
    arası ne yiyebilecegimi bilmiyorum gerçekten.
    karnım acıkıyor bende devamlı su iciyorum o kadar..

günde 2 bardak yeşil çay
    abur cubur kesinlikle yok
    kola ve alkolü bile bıraktım.

4 gün boyunca 30 dakika 10.seviye koşmaktayım.
    ve yarım saat kadarda hafif agırlık çalışmaktayım.

yukarıdaki besinler yağ yakımı icin yeterli mi ?

2. sadicn1811

sadicn1811 Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Kahvaltıyı biraz daha zenginleştirebilirsin mesela karbonhidrat hiç yok onun için 2 ya da 1 dilim kepek ekmeği yemelisin ayrıca yumurta sayısını 4 e çıkart (3 beyaz 1 tam) .Okula giderken yanında lor peyniri götürebilirsin. (tatlandırmak amacıyla çok az zeytin yağı ve küçük küçük doğranmıs domates ekleyebilirsin) . 20.00-00.00 arasında pek bişey yeme zaten acıktıkca soğuk su iç açlığını bastırsın.Ayrıca günde 3 litre su tüketmeyide unutma.Diyetin diyer kısımlarını beğendim.
    Başarılar...

3. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    kahvaltıda 2 tam yumurta hatta 3 tam yumurta yesenzide sorun olmaz proteıns adece beyazında degıl

ortalama beyazında:3,52 sarısında 2,78 proteın var. ayrıca sarısıda faydalıdır.

yulaf ezmeside tuketın kahvaltıda karbonhıdrat ıcın gune iyi başlarsınız lif bakımındanda çok iyi hem tok tutar gun ıcınde hemde gereklı enerjının bır kısmını sağlamış olur.

kahvaltıyıd antremandan sonra yapıyorsunuz antremandan önce kompleks karbıonfıdrat almanız şart.

13:00 da antreman bıtıp portakal suyu ıcıyorsan dogru bır tercıh degıl kas yıkımını durdurmak ıcın glıkojen depolarını doldurmak ıcın basıt şeker almalısınız

antreman sonunda proteın tozu kullanıyorsanız basıt şeker almanızada gerek yok

fruktoz gec sındırılıcegı ıcın antreman sonrası önerılmez.

sürekli tavuk ve ton balığıda bır sure sonra pek faydalı olmaz tek çeşit beslenmek faydalı degıl sağlık ıcın kırmızı ette yıyın( kendı yagında )

taze balıkta tuketın tavukta tuketın her hafta aynı şeylerı yemeyın.

gunduz öğünlerin yanında karbonhıdratta almalısınız

akşam karbonhıdrata gerek yok

20-24 arası lor peynırı yogurt süt olabılır açlığı bırazda yatır hemde proteın almış olursunuz yatmadan önce.

4. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    yag yakmaya calisiyorsaniz karbonhidratlara o kadar gerek yok antreman sonrasi ne kadar ac kalirsaniz yag yakmaniz devam eder

CaglarYildiz bunu beğendi.
  5. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Kaynak:https://www.bodyforumtr.com/vbforum/en-ok-sorulan-sorular-ve-t11375.html

S- Antreman öncesi öğünüm nasıl olmalı?
    C-Antremandan 1,5-2 saat kadar önce uzun süre enerji verebilecek kompleks karbonhidrat içeren gıdalar mutlaka öğüne dahil edilmelidir.öte yandan günlük ihtiyacımız olan protein,vitamin,mineral,yağdan bu öğüne düşen miktarda yer verilebilir.

S - Antrenmandan Önce mi Sonra mı Yemeliyiz ?
    C - Antrenman sırasında mideniz boş yada boşa yakın olmalıdır. Çalışmanız için kaslarınızın kana ihtiyacı vardır. Bu nedenle sindirim sırasında, herhangi bir aktivite yapılmaması sağlık açısından gereklidir. Hem sindirim hem de kasların kan ihtiyacı için, kalbinizi kan pompalamaya zorlamamanız iyi bir çalışma ve kalp fonksiyonları bakımından dikkat edilmesi gereken bir husustur. Yemekten sonra çalışmaya başlamak için geçmesi gereken sürenin en az 90 dakika olması şarttır. Ancak, çok uzun süreli açlık da, anî şeker düşmesi, yorgunluk, baş dönmesi vs. gibi sıkıntılara yol açabilir.(1)

S- Antremandan hemen sonra nasıl beslenmeliyim?
    C- Antremandan hemen sonra kaslardaki glikojen depolarını en hızlı bir şekilde doldurmak ,kas yıkımını durdurmak için önemli etkenlerdendir.Bu sebeple kan şekerini hızlı yükselten ve kana hızlı karışan basit şeker ihtiva eden sıvılar tercih edilmelidir..Öte yandan bozulan elektrolit dengesini sağlamak içinde çeşitli mineraller içeren sporcu içecekleri tercih edilebilir.Her nekadar antremandan hemen sonra katı gıdalara başvurmamak ve kaslardaki kanı mideye toplamamak daha doğru olsada potasyum ihtiyacını karşılayarak kas yıkımını engellemek için hemen sonra olmamak kaydıyla muz tercih edilebilir.
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/s...ead.php?t=6437
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/s...nl%FCk+%FEeker

not: kardıodan sonra vücüt bir uyuyana kadar yağ yakmaya devam eder bu bır bılımsel gercektır o yuzden kardıo egzersızlerını ne kadar erken yaprsak o kadar faydalıdır

6. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir

bu yazdıkların agırlık antremanları icin gecerli yag yakımı icin gecerli degil

* Sabahları kalktığınızda, 8–12 saatlik açlıktan sonra vücudun glikojen rezervleri boşalmış olacağından teorik olarak, sabah aç karnına yapılan kardiyo tarzı yürüyüş, yüzme, koşu ve bisiklet egzersizleriyle yağ yakımı miktarı daha fazla olacaktır. Vücut karbonhidrat bulamayınca, enerji için yağ depolarına saldıracaktır. (Evet, bu göbeğiniz veya basenleriniz oluyor…)

* Eğer egzersiz çalışmanızdan hemen önce bir şeyler yediyseniz, vücudunuz önce bu yediklerinizi daha sonra yağ depolarınızı yakmaya çalışacaktır.

yanlıs yonlendirme yapmayalım amac kardiyo ve yag yakımı yapacak olan birine egzersizden önce birseyler ye demek bosu bosuna ye ve kos demektir

Son düzenleme: 6 Ocak 2012
  7. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    * Yatmadan önce kardiyo egzersizi yaparsanız, antrenmandan sonra “afterburn” (hızlanan metabolizmanın yağ yakımına devam etmesi) dediğimiz bonustan faydalanamayacaksınız çünkü uykuya daldığınız anda melatonin hormonu metabolizmanıza -yavaşla komutu verecektir.

http://kaanlazayiflama.blogcu.com/kardiyo-egzersizler/4015232

yazının devamı lınkte heldic

her konuda muhalefet olmaya çalışıyorsun ister kardıo ıster agırlık kas kaybını durdurmak ıcın basıt şeker almalıyız

kardıodan sonra vucut tum gun yag yakmaya devam eder aten hızlanır metebolızmamız

vücyt yağ yakıcak dıye hıcbırsey yemesınmı bu nasıl mantıktır bu konuyuda uzatıcaksın zaten ne kadar cevap versem yazdıklarına zeytinyağı gibi üste çıkmaya çalışıcağından bu konu altında son yorumum okuyan kişi mantığına uygun gelenı yapar.

ayrıca vucutta ne kadar fazla kas olursa o kadar fazla enerji harcar vücut.

ve 1kg kas 4 kg kadar yağ tutar

8. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    Yatmadan önce kardiyo egzersizi yaparsanız,
    antrenmandan sonra “afterburn” (hızlanan
    metabolizmanın yağ yakımına devam etmesi)
    dediğimiz bonustan faydalanamayacaksınız çünkü
    uykuya daldığınız anda melatonin hormonu
    metabolizmanıza -yavaşla komutu verecektir.

Evet aynen boyle soyluyor ama siz nasil anliyorsunuz :)

Yatmadan evvel kardiyo yapmayin diyor sabah ac karnina hic birsey yemeden yapin diyor siz ise yemek yemesinden bahsediyorsunuz

Kardiyo antremani kaslari agirlik antremani gibi yormaz amac yag yakimi

Kardiyo sonrasi basit seker alirsaniz yag yakimi durur

Ayrica adam agirlik calismiyor kasla ne alakasi var amac yag yakimi basit seker almak yag yakimini o anda durdurur insulin salgilanirken yag yakilmaz

9. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.892
    Ödül Puanları:
    0
    Ohhh makarnaları götür hemde yağ yak, iyiymiş :D
    Şu süt de niye light içiliyor, buna da ayar oluyorum;)

Sevgili Oktayd en iyi yağ yakımı düşük metabolizma hızında gerçekleşir!

Post modern diyetçilerin verdiği 5-6 adet küçük öğün hiç bir işe yaramaz; tam tersi kalori hesabının yapılmadığı her besinin sağlıklı olanlarından doyana kadar tüketildiği Karatay diyeti gibi ketojenik diyetler hem sağlığınızı yerine getirir hemde yağ yakmanızı sağlar!!!

Asıl terketmeniz gereken Kh lar!!! Öncelik hızlı olanlar olmak üzere (yani yüksek gi olanlar)!
    Yağsız yemek olmaz sağlıklı yağlardan (tereyağı-iç yağı-zeytin yağı-balık yağı) hiç korkmadan istediğiniz kadar tüketin...
    Light yoğurt-süt saçmalığı insanlara sağlıksız gıdaları sağlıklıymış gibi dayatan endüstrinin ilizyonu!
    Kh ların kestiğin sürece her şeyi yağlı tüket yağlar sağlıklıdır!

Ben sana kendimden örnek vereyim; 2 ay boyunca saçma sapan beslenmeler ve 1 saati aşkın kardio yaptım 2 cm zar zor verdim belden... Ama 1 ay karatay beslenmesi yaptım sıfır kardio, çok az hareket, özellikle soğuklardan dolayı bütün gün evde oturdum anlıycağın, tam 3 cm verdim belden...

Artık hesabını sen yap kararını sen ver ;)

Sevgili heldic inde dediği gibi en iyi yağ yakımı leptin sayesinde olur, yani öğünleri arası uzun tutulan metabolizma hızının yavaş tutulduğu ve yatmadan 5 saat önce yemeğin kesildiği gece leptin hedeflendiği bir beslenme!!!

10. neverzz

neverzz Üye

Beğenileri:
    54
    Ödül Puanları:
    38
    Hiçbirşey tek başına yeterli değildir ..

11. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.892
    Ödül Puanları:
    0
    Siz öyle sanmaya devam edin...
    Size kardio da iyi eğlenceler...

Ben 10dk dan fazla yapmam şu saatden sonra o da ağırlık antremanım öncesi ısınma amaçlı ;)

12. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    kendimziden örnek vermemizle olucaksa ben 110 cm belimi 79 cm e indiridm şuan hacım ıcın ugrasıyorum belım 81 cm gene hazırandan berıde kardıo yapmıyorum 10 dk ısınma dışında bu dedıkelrınızın tam zıttını yaptım ve sonuç ortada

öğünleri sık yaptım ki metebolzımam düşmesin gh oranı cok dusunce daha fazla acıkırsınız buda bır gercek siz evde oturup 3 cm vermıssınız ben spor yapıp kompleks karbonhıdrat alıp yagı sıfırlayıp proteın artırarak 30 cm küsür belden yağ vermişim

yazmiyim yazmiyim dıyorum mecbur kalıyorum benım yaptıgımda ortada sızınkıelrde ortada yenı cıkmıs bır dıyeti onerıyorsunuz iyi tamam önerın ama bu taş devrı dıyetınden önce ınsanlar kılo vermıyormuydu bızde verdık kılo bzıden oncekılerde verdı

neden karbonhıdrat alırsan kılo alırsın dıyorsunuz sıtede boyle yazmıyor ama o zaman admıne soyleyın sıtedekı bılgılerı guncellesın bız sızemı ınanalım sıtede yazanlaramı?

S- Kilo verme döneminde neleri yemekten kaçınmalıyım?
    C-
    * Kızartmalardan
    * Yağlı süt ürünlerinden
    * Kırmızı et
    * Rafine un ve mamullerinden (hamur işi, bisküvi, pasta vb..)
    * basit şeker içeren içecekler
    * basit şeker içeren gıdalardan (reçel,bal,çikolata vb..)

S- Kilo verme döneminde neleri yememde sakınca yoktur?
    C-
    * Haşlama, buğulama, fırında yağsız ve ızgarada pişirilen gıdalar
    * Tam tahıl ve mamulleri
    * yağsız süt ürünleri
    * beyaz et (özellikle göğüs kısmı)
    * balık eti
    * sebzeler
    * meyvalar
    * doymamış yağ ihtiyacı için kuruyemişler

S- Kilo vermek için cardio yapıyorum.Bunun yanında ağırlık ta çalışsam kilo vermem durur mu?
    C-Cardio yapıyorsanız yapacağınız ağırlık antreman şiddetiniz düşük olmalı hem kas kaybı az olur hemde cardioya katkı sağlar

kaynak:https://www.bodyforumtr.com/vbforum/en-ok-sorulan-sorular-ve-t11375.html

hangısıne ınanalım benım yaptıgımda ortada sızın yaptıgınzıda 3cm belden ıncelmıssınız ben 30 cm demekkı benım yontemım ve tum dunya yaygın olan bu yontem dogru her sene bır dıyetısyenın cıkıp meyve dıyetı taş dıyetı bılmem ne dıyetıne atlayamayız uzun vadede hepsı aynı şey

heldic ve zeuz bu sitedeki bılgıler yanlışsa size gore kanıtlayın admınlere guncellesınler tam tersını yazsınlar

13. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    ne kadar surede verdiniz 30cm incelmeyi :) aclik krizleriniz nasildi tatli krizleri falam :)

Bol bol az az yiyin daha cok insulin salgilayin ki yag depolama hormonunuz insulin artsin daha cok yag depolayin vucudunuzda

Insulinin tersine hareket eden yag yakma buyume erkeklik hormonlariniz daha az salgilansin leptin de salgilanmasin cok az ama slk yiyin :)

Sana universitede yapilan deneyleri gosterdim metobolizma hizi 60 saat sonrasinda dusuyor ve daha az ogun yapanlarin metobolizmasi daha hizli calisiyor

Dilersen bir daha oku yorum yapmadan evvel

Bende 65 kilo zayifladim ne var bunda :) matematik denklemi sen 2x2 yi 5 cikariyorsan napabiliriz tek birsey vardir 2x2 4 insulin oldukca vucud yag depolar glukogan ve leptin oldukca yag yakar

insulini ne arttirir en cok karbonhidratlar sonra proteinler yaglar arttirmaz hatta sindirimi yavaslatacagi icin insulini azaltir

Yani yag yedikce karbonhidrat tuketmedikce insulin duser

Bunun tersini iddaa eden varsa ilkokula geri donsun 2x2 yi 4 edecegini ogrensin ;)

14. oktayd

oktayd Yeni Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    öncelikle cevaplarınız icin teşekkürler fakat kafam şu an karıştı diyebilirim.
    zeus hocam oh makarna demişsiniz fakat ben sadece öglenleyin 1 tabaktan az makarna yiyorum
    o kadar.gerekirse yemem o kadar sevdigim birşey degil sadece az birşey karbonhidrat almasın dediler diye yada okudugm konularda makarna geçiyor diye bende yiyorum..

diger bir husus ise kardiyo
    ben 10:30 kahvaltısını biteren o da 2 yumurta+lor ve yeşil çay ekmek bile yok

11'de ise salona girip kosu bandında 30 daika dedigim şiddettte koşuyorum.
    ve atletimi değiştirmek zorunda kalıyorum..

simdi yukarıda bir taraf boş mide ile cardio yapmalısın diyor bir taraf dolu mide ile
    burda kafam karıştı :S

abartmıyorum 1 aydan beri yumurta-lor-süt-yogurt-ıspanak ve az da makarna yiyiorum ve bol su içiyorum o kadar
    herhangi bir malzeme yemiyorum ve sabrediyorum.

simdi ben bunları yaparken emeklerimin boşa gitmesini istemiyorum kesinlikle.
    dedigim gibi göbegimde bariz bir toplanma söz konusu gögüslerdeki yağda da gözle görülür azalma var.

basen var fakat önceki pantalonlara giymek icin kemere delik açtım yine düşmeler yaşanıyor.
    istanbula gidince yeni pantolon ölçümü ögrenecegim deneyerek.

sonuc olarak yemek yemeyi seven bir insan degilim.
    normalde 2 ögün ve abur cuburla beslenen bir insandım dışarıdan hatta ne kadar az yiyorsun diyorlardı fakat yaglı bir vucuda sahiptim.

simdi yukarıda yazılanları okuyunca kafam karıştı.okulumun bitmesine 6 ay kadar kaldı ve bu sürec icerisinde devam edecegim bu spora
    mezun olduktan sonra da işim geregi hafta sonları devam edecegim.

uzun lafın kısası ne yapmalıyım diyecegim karışacak ortalık :)

15. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    denemek basit uyan salona git ac karnina spor sonrasi 1 saat bekle protein ve yagdan bol karbonhidrattan az bir beslenme yap bitti

Diger turlude kilo verirsin fakat bosuna kendini yormaya gerek yok biri ile 6 kilo yag yakacaksan digeri ile 3 kilo yakarsin

16. ccmssx

ccmssx Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    38
    ara öğünlerle insülini zıplatarak yağ yakılmaz. zor olur.

canan hocaya mı inanıcaz 19 yaşında çocuğa mı? :)

17. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    hızlı kilo vermek ıyı degıldır haftada 1 kılo ıdealdır hızlı verneleride gördük

ayrıca bu dıyetı hayatınız boyunca sürdürebilicekmisiniz ?

karbonhıdrat hayatınzı boyunca yemıycekmısınız ne için yemıycez? bız yedıkte ne oldu kılomuzuda verdık sağlıklıyız bu kadar kısı karbonhıdrat tuketıyor bu forumda vucutlarıda ortada resımler bolumunde heldıc sızde resmınızı koyun farkınızı kanıtlayın.

S- Aldığım kaloriyi ne kadar azaltırsam, o kadar çok kilo verir miyim?
    C- Günlük almamız gereken kaloriyi çok düşürmek, kilo vermeyi hızlandırmaz. Çok düşük kalorili diyetler uzun süre uygulandığında, vücut bu kaloriye alışır ve metabolizma hızı düşer. Metabolizma hızının düşmesi de günlük harcanan kalorinin azalmasına neden olduğu için kilo verme yavaşlar veya durur. Ayrıca diyet bittikten sonra da verilen kilolar daha hızlı geri alınabilir. Bu nedenledir ki, kontrolsüzce çok düşük kalorili diyetlerin uygulanması önerilmemektedir

S- Arkadaşımla aynı diyeti uyguladık, o benden daha fazla kilo verdi, neden?
    C- Sağlıklı bir bireyin kilo verme kriteleri yaşına, kilosuna, cinsiyetine,genetik yapısına daha önce diyet yapıp yapmama durumuna göre değişmektedir. Örneğin; hayatı boyunca hiç diyet yapmamış kişi ile çok sık diyet yapıp, sürekli kilo alıp veren kişinin kilo verme hızları farklıdır. Daha önce hiç diyet yapmayan kişi, çok sık diyet yapan kişiye kıyasla daha hızlı kilo verir. Erkeklerin, kadınlara kıyasla vücut kas oranları daha fazla olduğundan, daha hızlı kilo verirler.
    Ayrıca dikkat edilmesi gereken önemli bir konu da, eğer ideal kilonuzda iseniz kilo vermenizin daha uzun zaman alacağıdır. Ancak önerim, ideal kilosunda olan kişilerin kilo vermeye çalışmasından çok bu kilosunu korumasıdır.

S- Kilo vermek için mucize diyet ve mucize besinler var mıdır?
    C- Sanırım her gün yeni bir rejim ismi ile karşılaşır hale geldik, değil mi? Sarı-yeşil rejim, kan grubuna göre rejim, burçlara göre rejim, ananas suyu rejimi ve daha niceleri... Peki, bu rejimlerin bilinçsizce yapıldıklarında metabolizmayı yavaşlatıp kilovermekten çok kilo almaya neden olduklarını biliyor muydunuz? Ya, yavaşlayan metabolizmayı tekrar hızlandırmanın ne kadar güç olduğunu?
    Ilık limonlu su, greyfurt suyu, keten tohumu yağları eritmemektedir. Yağları eritmede ve kilo vermede mucize bir besin bulunmamaktır.
    Bu sebeple çözümü daha basit ve temel yöntemlerde aramalıyız.Bazı şekerli ve yağlı gıdalardan kaçınarak aldığımızdan daha fazla kalori harcamalıyız ve hareketli bir yaşam sürmeliyiz..

S - Kilo vermenin en iyi yolu nedir
    C –Kaç kilo olduğunuzla pek fazla ilgilenmemelisiniz. Esas ilgilenmeniz gereken bu kiloların ne kadarının yağ olduğudur. Spor yaparak kilo vermek istediğinizde, kilo kaybınız kas ve su kaybederek olmamalı ve aldığınız toplam kalori verdiğiniz kaloriden daha az olmalıdır. Bunun en verimli ve kalıcı yolu, günlük yaşamınızın bir parçası haline gelecek olan şu üç adımdan geçmektedir.

Bir aerobik çalışma programına başlayın:
    Bu yapmaktan hoşlandığınız bir aktivite olmalıdır. Bunun mutlaka bir spor tesisinde bir aerobik gurubuna katılma olması gerekmez. Yürüyüş, bisiklet, yüzme, paten, dans, ip atlama vs.de bunun yerini tutabilir. Kalp atım frekansını arttırabilecek ve faydalı egzersiz sınırında (en az 12 dakika) tutabilecek herhangi bir aktivite de olabilir. Bu çalışmada süre ne kadar uzun olursa o kadar çok fayda sağlarsınız.

Yediklerinizi değiştiriniz:
    Daha çok, meyve, sebze, tavuk eti, pirinç, patates yemeniz daha uygun olur. l gr.yağ = 9 kaloridir, l gr. karbonhidrat ya da protein = 4 kaloridir. Bazı yiyecekler için yapılan "% 95 YAĞSIZ" sloganı sizi şaşırtmasın, kalorinin ne kadarının yağdan geldiğine dikkat ediniz. 120 kalorilik bir gıda maddesinin az kalorili olduğu düşünülebilir ama 9 gr. yağ, 5 gr.protein ve 5 gr. karbonhidrat içeriyorsa, bu ürünün % 70'inin yağ olduğu anlamına gelir.
    Ayrıca gün boyunca küçük miktarlarda ve sıkça alınan öğünler, metabolizmayı hızlandırarak "Açlığa Mahkûmluk" duygusunu ortadan kaldıracaktır.

Direnç Antrenmanı:
    Kaslarınızın belirli programlarla çalıştırılarak hem form ve hem de kuvvet kazanmaları, size aynı zamanda günlük yakmanız gereken kalorinin vücut tarafından daha çabuk ve kolay yakılmasını sağlar. Bu amaçla düzenlenen "Vücut Geliştirme" ve "Fitness " programlan, sizi amacınıza ulaştıran en bilimsel ve sağlıklı yoldur.

heldicin yazdın yazdığıyla forumda yazanlar taban tabana zıt sıfır karbonhıdrat dıyorsunuz.

bu son mesajım olmasını ıstıyorum sız zaten buna cevap verıceksınız dahada benım yazmam gerekmıyor uzamasını sitemıyorum kişi kendi bunlarıo kuyup istediği yolu seçer

18. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    canan karatay efendigil prosofor doktor abd de egitim yapmis Turkiye de universite kurmus rektorluk yapmis bir insan

ara ogun yapmayin insulin ziplatir yag yakimini zorlastirir diyor tersini diyorsunuz :)

Oturun tip kitabi yazin bu derin engin bilginizle :)

Kimse 0 karbonhidrat tuketemez olabildigince az karbonhidrat

Karatay yada tas devri diyeti omur boyu surdurulebilir ben 2 seneden fazla surduruyorum resimimi merak eden ozel mesaj atsin

ZeusS_ ve ccmssx bunu beğendi.
  19. oktayd

oktayd Yeni Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    ara ögün zaten istesem de yapamıyorum.
    zaten canım istemiyordu bi de ögrencilik :)

deneyerek görecegiz demekki.

20. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.892
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşım denemesi bedava ben ağırlık sporunu bırakyım, bütün gün evde oturayım ketojenik beslenme ile zerre kilo almam vücut optimumda kalır!

Ama sen Kh yemeye devam et ve sporu bırak, bakalım 2 ay sonra ne oluyor?

ccmssx bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş