Yağ yakımı ve başlangıç için tavsiyeler

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve mert300 tarafından 20 Temmuz 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. mert300

mert300 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar ben 16 yşındayım boyum 1.87 kilom nisanın ortalarında124tü ve beslenmeme ciddi anlamda dikkat etmeye başladım ve şu an 107diyim amacım 95-90 arası bi kiloya inmek.Size sorularım sizce kaç kiloyken vücud çalışmaya başlıyım vücut çalışma derkende çok abartılı olmadan en azından zayıfladıktan sonra sarkma görünümünü en aza indirip düzgün bi vücuda sahip olmak için.Ayrıca sizden bu süreçte yapmam gereken egzersizler ve beslenmelerle ilgili tavsiyelernizi bekliyorum.

2. bet10

bet10 Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    mükemmel kilo verebilecek bir yaştasın metabolizman belkide hayatının en hızlı dönemlerinde yediklerinin kalitesini arttırıp (protein ağırlıklı) az fakat günde 5 öğün yiyebilirsin. ara öğünler meyve ya da diyet bisküvi olabilir. bu şekilde bana göre hedef kilona ulaşmadan kesinlikle antremanlara başlama çünkü zaten vg demek kilonu sabit tutacak şekilde kas kütleni arttırmak demek oluyor. ayrıca senin yaşında birisinde sarkmalar olabilmesi için 50 kilo falan vermen gerek heralde : ) zaten vücut bu yaşlarda sürekli geliştiği için sarkma olmayacaktır...

3. mert300

mert300 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Abicim dediğin gibi öğün miktarını arttırıp porsiyonlari kıstım şu an 103 e düşmüş bu arada bulunuyorum 90 95 arası başlarsam kötü bi sonuç alırmıyım görünümle ilgili bu arada kiloma rağmen bi kerede neredeyse on tane sınav çekebiliyorum devam ediyim mi sınavlara babam tam istediğin kiloya gelince başka diyo

Son düzenleme: 23 Temmuz 2011
  4. Dasaev

Dasaev Üye

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Londra
    Simdi agirlik kaldirmakta kilo verdirecektir. Ayrica agirlik kaldiran bir vucut, kas yukleyeceginden, daha kasli bir vucut daha fazla kalori harcayacagindan, agirlik kaldirmak sadece kas arttirmaz, ayni zamanda kiloda verdirir. Ancak verdigin yag gibi kasta alacagin icin bu sonuclar tartidan cok aynada gorulebilir.
    Senin durumunda bence yapilmasi gereken, ikisini birden denemek. Yani haftada 3 gun agirlik kaldirdiktan sonra 15 dk HIIT kardiyo yapmak, 3 gun ise dusuk yogunluklu uzun sureli kardiyo yapmak. Sonuclari daha hizli alacaksindir. Tabiki dogru beslenme ve programla.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 18:54 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 18:51 ----------

Ancak yeni gordugum birsey var. Sende daha 16 yasindasin. Yani kemik iliginin ucu kapanmamis ve kemiklerin hala nispeten goreceli olarak esnek. Bildigimiz anlamda body building yapmak, kemiklerini sertlestirerek, ileri de daha az esnek bir vucuda sahip olmana ve uzamanin yavaslamasina sebep olabilir. Bu amacla sana daha cok vucut agirliginla yapabilecegin (sinav,barifx,mekik,dips) ve cok agir olmayan kilolarla fitness amacli agirlik kaldirmani tavsiye ederim. Ayrica imkanin varsa yuzme ve kosu tabiki.

mert300 bunu beğendi.
  5. bet10

bet10 Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    bencede ideali istediğin kiloda başlamak ama bu kadarda net şeyler değil tabi eğer çok hevesliysen 100ün altını görünce de başlayabilirsin....ayrıca boyun 5cm daha uzasa bile çok değişim olur unutma....

mert300 bunu beğendi.
  6. mert300

mert300 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bu saatten sonra boyum çok uzar mı sanmıyorum çünkü sınıftaki iki arkadaşıma doktor uzaman durdu demiş tabi kişiden kişiye değişir ama yine de sizinde görüşlerinizi almak isterim

7. bet10

bet10 Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    bence uzamanın durduğu ort. yaş 18-19 dur ama dediğin gibi kişiye göre değişir. bence sen hiç kasma 2-3 ay daha diyet + koşu-basket-futbol gibi bir düzen tuttur zaten bir süre sonra kilodaki azalma oldukça yavaşlar işte o zman vücut sana artık vg başla sinyali verir....ama unutmaki bu benim düşüncelerim ve ben uzman değilim...

mert300 bunu beğendi.
  8. mert300

mert300 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Doğru söylüyosunuz tatilden dönünce bi doktora gidicem onun söylediklerine göre başlarım çok sağolun.

9. Dasaev

Dasaev Üye

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Londra
    benim boyumun uzamasi az da olsa 21 yasina kadar devam etmisti. Bence senin hala vaktin var, doktora gorun ama yinede vaktin varmis gibi dusun. Doktor onemli ama neticede medyum diil.

Sayfayı Paylaş