Yağ Yakımı ile ilgili Sorular

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve FuzuLi tarafından 30 Aralık 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. FuzuLi

FuzuLi Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    38
    Merhabalar,

17 yaşında, 1,75 boy 72 kiloyum. 3 aydır kendimce bulk dönemindeydim. (Ekim-Kasım-Aralık)
    Bu dönemde ağırlıkları maksimum düzeyde-tekrarları minimum (3x6 şeklinde) düzeyde yaptım.

Son 15 gündür de piramit sistemi yapıyorum. (Ağırlıkları artırıp tekrar sayılarını azaltma)

Amacım Temmuz'da yağ oranı oldukça az, six packler belli, göğüs ve kol bariz bir şekilde belli, kanatlar vücudu üçgen gösterecek şekilde yani kısaca manken vücuduna sahip olmak.

Önümde koca bir 6 ay var. Fakat ben bu süreci nasıl değerlendirsem bilemiyorum. Normalde Mart'ta definasyon yapmayı düşünüyordum fakat ŞUANA KADAR HİÇ KULLANMADIĞIM VE BUNDAN SONRA DA HİÇ SUPPLEMENT KULLANMAYACAĞIM için endişelerim var. Beslenme programımı biraz şekillendirebilirim ama yine de yeterli zamana sahip olamayabilirim diye düşünüyorum.

Şimdi 5 tane sorum var.

1) 6 ay yağ yakımı için uzun bir süre değil midir? Sizce -en azından- Ocak ayında da bulk yapıp olabildiğince hacim kazanmaya çalışmam yararıma olmaz mı?

2) Ptesi-Çrş-Cuma günleri kardiyo, Salı-Perş-Ctesi günleri hafif ağırlıklı body çalışması yapsam nasıl olur? Vücuduma ağır gelir mi? Ben şuana kadar gün aşırı çalıştım, vücuduma dinlenmesi için süre verdim. Bu dediğimi yaparsam bir tek Pazar günü dinlenme şansım olacak, diğer günler çalışma olacak.

3) Hafif ağırlıklı antrenmanda kaç tekrar yapmam yararıma olur? 3x15 iyi midir? Yoksa 15-12-10 şeklinde piramit gibi mi çalışayım?

4) Yağ yakımı sürecinde karbonhidrat alımı ne derece olmalı? Ekmeği akşam yemeklerinden çıkardım. Tamamen hayatımdan çıkarmayı düşünüyorum. Ama az gelir de vücut kasları eritmeye başlar diye de korkuyorum. Sonuçta ona da ihtiyaç var. İşe yarayacak basit tüyolar verebilir misiniz? (ekmeği çıkar, bezelye ye tarzı)

5) Kardiyo günlerinde kickboks antrenmanlarına girsem nasıl olur? Salonda salı-perş-ctesi günleri kickboks antrenmanı oluyor. Bence baya kalori yakarım hem de birkaç teknik öğrenirim. Siz ne düşünüyorsunuz?

Şimdiden hepinize çok teşekkürler..

2. antisteroid

antisteroid Yeni Üye

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba sanırım aynı durumdayız definasyonda cok acele etmemeni tavsiye ediyorum
    dedıgını ben yapıyordum haftada 3gun kickbox antrenmanı aynı 6gun kardiyo antrenmanı yapıyordum dıyetımın sureklı patlak verdıgını farkettım
    çalışmayı bu kadar abartmadıgım dönemde diyetimi başarıyla sürdürdügümü farkettim
    günlük açık vericegin kalori 400 500 olsun bence yoksa bı sure sonra patlak oluyo ister istemez
    ayrıca bezelye kesınlıkle önermem aşırı acıktırıyor

6 ay uzun bır sure baya uzun bence hatta
    ekmek konusuna gelnce 2dılım kepek yetelrı olucaktır ikindi vakti

Son düzenleme: 1 Ocak 2012
  3. Coleman67

Coleman67 Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    İstanbul/Turkey
    kardiyooooooooooo koşu diet :)

4. dishiwelet

dishiwelet Üye

Beğenileri:
    528
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    fitness antrenörü
    Yer:
    antalya
    resimdeki sensin sanırım eger öyleyse hacim yapmaya devam et derim zaten fazlalıgın yok görüntüde bulk döneminde mümkün oldugunca yagsız kilo almaya calıs buda beslenmeyle alaklı tabii beslenmene dikkat edersen yaglanmadan bulk olabilirsin sonrasında yag yakım döneminde bu sana artı saglar hafif agırlıklarda 12-15-20 ye kadar cıkabiliyor tekrarlar bu birazda senin secimine baglı kh ları komplexlerden sec cok fazla yüklenme daha cok protein agırlıklı olsun ve tabii ki sebze yesillik vs ben yag yakım dönemimde kh pek kesmedim sadece aksamları dikkat ettim kh alımıma gayet basarılı bir sekilde yag yaktım cardio icin kickbox iyi bir secim bana göre efor harcama konusunda haftanın 6 günü calısmak bana göre gelismeni etkiler bunun yerine haftanın 5 günü calıs en azından 2 gün dinlenme yaparsın kolay gelsin

Azi bunu beğendi.
  5. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    ekmegi cikarip yerine ceviz badem findik koyabilirsin kh leri cikardigin olcude diyetindeki yagi arttir enerjini ordan karsilayabilirsin

6. FuzuLi

FuzuLi Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    38
    Evet resimdeki benim. Ancak şuan resimdekinden biraz daha kaslı görünüyorum sanırım.

Bodyde hiç bir zaman çok fazla hacim istemedim o yüzden de çok yüklenmedim. Hacimden çok fit ve seksi bir vücut istiyorum. Şubat sonuna kadar ağır çalışmaya ve kilo almaya çalışmaya devam edeceğim. Şuan 73 kiloyum. 2-3 ay önce 68 falandım. Mart'a kadar 75 olmak ve sonra yağ yakmak istiyorum.

Nasıl bir program yazmalıyım bilmiyorum.

Yardımcı olabilir misiniz ?

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 13:14 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 13:12 ----------

Hocam yağı iyice kısmak gerekmez mi?

Şimdi ben yağ yakım döneminde Khleri kısmaya protein ve yağları artırmaya mı çalışacağım?

7. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    yaglari cikarmana gerek yok cunku yaglar insulin uzerine etkisi yok o yuzden kilo yapmaz

Karbonhidratlari cikar yag ve protein tuket

Yag olarak da

Hayvansal yaglar
    Tereyagi
    Zeytinyagi
    gibi iyi yaglari yemelisin digerleri yasak

Sayfayı Paylaş