Yağ yakımı ile ilgili önemli bir soru ?

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve Elnino tarafından 3 Ekim 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. Elnino

Elnino Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Değerli üstadlar ve arkadaşlar, yağ yakımı ile ilgili bir sorum olacak. Vücudumda kilolu olduğum dönemlerden kalma yağlar var. Birçok kişide olduğu gibi bende de sırt ve karın bölgesinde biriktiğini söyleyebilirim. Karın kaslarım belli olacak düzeyde ama üst kısım yağlı, aynı şekilde bel ve yanlarda da yağ birikimi var. Kas kütlemi kaybetmeden yağ yakmaya çalışıyorum; fakat ürün kullanmadan çok zor olduğunu biliyorum. Aylardır istediğim düzeyde yağ yakamadım. Bu aralar kardioya yüklenmek istiyorum ve bu bağlamda bir sorum olacak;

Sizce l-carnitine kullanıp mı kardio yapmalıyım, yoksa bcaa kullanıp mı ? İkisini birden kullansam sorun olur mu ? Normalde l-carnitine almayı düşünüyordum fakat daha sonra aklıma bcaa kullanıp kullanamayacağım takıldı, sonra da her ikisini almayı düşündüm. Dolayısıyla kafam tamamen karıştı :) Bu konuda deneyimli arkadaşların görüşünü almak istiyorum, şimdiden teşekkürler :)

2. Extravaganza

Extravaganza Üye

Beğenileri:
    2.573
    Ödül Puanları:
    123
    Her hangi bir ürünü kullanmadan önce diyet konusunu iyice kavramanı tavsiye ederim. Bunların hepsi supplement. Yani sadece mevcut diyetini ve idman programını destekler. Sen doğru diyet yapmadan kullanırsan işe yaramazlar. L-carnitine zaten işe yaramaz, BCAA ise senin amacın için gerekli değil ilk etapta.

Dediğim gibi önce diyetini doğru şekilde kontrol etmeyi öğrenmelisin.

3. mehmetanil

mehmetanil Üye

Beğenileri:
    2.276
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    avukat
    Yer:
    Beşiktaş-İSTANBUL
    aylardır istediğim düzeyde yag yakamadım diyorsun. bence uygun diyet ve spor programı olmadıgı ıcın l carnıtıne termojenıklerden felan mucize bekleme bende kullandım ancak iş doğal beslenme ve kardıyoda bıtıyor. yag oranın zaten belli sevıyenın altına dusunce cok zor erıyor.

Elnino bunu beğendi.
  4. Bodyturkey

Bodyturkey Üye

Beğenileri:
    243
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Organizatör
    Yer:
    İstanbul/Kadıköy
    Carnitinden birşey beklememek lazım işe yarar birşey olduğunu söyleyemem.

5. _zgr_

_zgr_ Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Çanakkale-İstanbul
    -Amacın yağ yakımıysa makul miktarda kas kaybını göze almalısın diyetini ona göre düzenle işin temeli diyette, takviyeler yardımcı olmak için.
    -ikisini aynı dönemde kullanabilirsin sorun teşkil etmez. L carnitine nin sağlıklı kişilerde yağ yakmadığı söyleniyor ama l carnitine nin ayrıca antioksidan etkisi var(toparlanma için iyi bir şey). En iyisi bir ay gibi bir süre kullanıp üzerinde etkisini ölçmek etki alıyorsan devam edersin. BCAA da özellikle çok düşük kh lı yağ yakım dönemlerinde antikatbolik etkisinden ötürü özellikle antrenman öncesi-sırası ve sonrası tüketebilirsin(kas kaybını azaltır).

Elnino bunu beğendi.
  6. Elnino

Elnino Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Tavsiyeler için teşekkürler arkadaşlar. Diyet konusuna gelince yediğime içtiğime elbette dikkat ediyorum. İçecek olarak kola,fanta ve benzeri şeyler içmiyorum. Yağlı, tuzlu, şekerli yemiyorum; ama yine de istediğim düzeye gelmedi. En iyisi biraz daha sabretmek, zaten bu işi ciddiye aldığımdan acelem yok. 1 aylık süre ile her iki ürünü de kullanmayı düşünüyorum, bakalım durum nasıl değişecek.

7. nitrococuk

nitrococuk Üye

Beğenileri:
    447
    Ödül Puanları:
    0

aldığın protein ve kalori miktarını say.. say ki yerinde sayma.

1-2 hafta içinde kilo vermiyorsan aldığın kalori miktarını azalt.

Bir miktar kas kaybedeceksin. Bunu asgaride tutmak için günlük aldığın protein miktarını önemse ve ağırlık çalış. Sakın "yağ yakmak için hafif ağırlıklarla yüksek tekrarlar" hatasına sen de düşme. Ağır çalışmaya ve düzenli yüklemelere devam et.

Benim kilo verme döneminde en sevdiğim beslenme destek ürünüm "Creatine" dir.

Elnino bunu beğendi.
  8. Aranel

Aranel Üye

Beğenileri:
    611
    Ödül Puanları:
    123
    Ben yaklaşık iki haftadır kardiyo öncesi hafif ağırlıklarla(5kg-10kg) çok set ve çok tekrar yapıyorum, iki haftada kiloda ciddi azalma oldu.

acaba hafif ağırlık çok tekrar yerine artık dengeli bir programa geçmelimiyim?

9. nitrococuk

nitrococuk Üye

Beğenileri:
    447
    Ödül Puanları:
    0

Benim mesajımın içinde cevabı var.

2 haftada gördüğün, hissettiğin ciddi kilo kaybı ne tip bir kilo kaybı olabilir ? Su atımı ? Kas yıkımı ? Azıcık da yağ yakımı ?

Mevcut kas kütleni korumanın en iyi yolu düzenli yüklemelere devam etmek. Tabi ki kilo alma dönemindeki kadar hızlı güç artışı yakalayamayabilirsin, fakat gıdım gıdım da olsa kullandığın ağırlıkları arttırmalısın. Kilo veriyorum diye misal Bench Press'te 50 kg yerine 25 kg kaldırmayın, buna gerek yok. Güç artışına odaklanın, vücut yapabildiği kadar mevcut kaslara tutunmaya çalışacaktır ve hatta gariptir kişi cüzi oranlarda kas bile kazanabiliyor. Askerlik dönemimdeki deneyimimden biliyorum.

Yine de biraz kas kaybı olacak. Diyetiniz ve vücudu dinlendirmeniz önemli.

Sayfayı Paylaş