Yağ yakımı için uygun beslenme

Konusu 'Kadınlara Özel - Beslenme & Diyet' forumundadır ve luluska tarafından 26 Ocak 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. luluska

luluska Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba. 27 yaşındayım. 1.66 boyunda ve 58 kiloyum. genel olarak şişman bir vücudum yok ama göbek bölgemde yağlanma var. ideal kilom 52. spora yeni başladım. kardiyo çalışıyorum yağ yakmak için fakat yeni başladığımdan dolayı henüz bir etkisini görmedim. ihtiyacım olan şey sporu doğru bir beslenmeyle destekleyerek fazla kilolarımı yağ olarak vermek. ama ben öyle kalori hesaplarından falan pek anlamıyorum. kola ice tea gibi şekerli içecekleri, makarna ve pilavı, ekmeği hayatımdan çıkarmaya karar verdim. sadece bunları yaparak yağlarımdan kurtulabilirmiyim? forumu ço kkarıştırdım ve farklı diyet tipleri olduğunu gördüm. şu an için bana en mantıklı gelen ketojenik diyet yada karatay diyeti. sanırırm birbirlerine benziyorlar. benim için ideal beslenme düzeni ne olmalıdır? yardımcı olursanız çok sevinirim. teşekkürler

2. luluska

luluska Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    yaaa kimse bana yardımcı olmayacakmııı??

3. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    luluska bunu beğendi.
  4. luluska

luluska Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    çok teşekkür ederim ama her tür besinden az miktarda tüketerek bunu başaramazmıyım? çünkü burdaki tüm diyetler protein ağırlıklı ve ben sürekli protein tükettiğimde bir süre sonra rüyamda -sevmediğim halde- kekler pastalar ekmekler falan görüyorum. yani günde mesela kahvaltıda sadece 2 dilim ekmek yersem, makarna ve pilavı hayatımdan çıkarırsam bu hiçbir işe yaramaz mı?

5. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    Düşük karbonhidrat diyetlerinin ilk aşamasında bu durum mümkün ama 1-2 hafta geçtikten sonra şeker isteği azalacaktır.
    İlerleyen haftalarda, haftada 1-2 öğünlük kaçamak hakkı da var üstelik.

6. luluska

luluska Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    çok teşekkür ederim. daha çok dikkat etmeye çalışıcam. sebze yiyebilirim sanırırm ama dimi?

7. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    Lifli sebzeler, özellikle çiğ olarak tüketilebilir. Tahıl ve bakliyatlardan, özellikle başlangıç döneminde uzak duruyoruz.

luluska bunu beğendi.
  8. luluska

luluska Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    peki bu başlık aslında beslenme başlığı ama ben sizi yakalamışken sorayım. spora gidiyorum. 20 dk 6 - 6.5 da yürüyorum koşu bandında, arkasından 10 dk eliptik bisiklet yapıyorum sonra da 20 dk bisiklet yapıyorum. bunlar yağ yakımı için doğru egzersizlermi?

9. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    evet dogru egzersizler fakat en onemlisi beslenme karbonhidrati minumum tutun ki yaglar bolca yanabilsin

luluska bunu beğendi.
  10. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    luluska bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş