Yağ yakımı için program istiyorum..

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve slxxx tarafından 13 Ekim 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. slxxx

slxxx Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle merhaba forumu epey bi okudum püf noktaları,nerde yanlış yaptığımı herşeyimi buldum şimdi size sorum olucak ben 17 yaşındayım 1.78 boy 82 kilom var hedefim 70 kilo olmak spor salonuna ayıracak vaktim yok evde koşu bandım ve ab rocket mekik aletim var ve 5 in 1 adlı zayıflama ilacım var şimdi size bir soru ben kendime 1 aylık program oluşturmaya çalışıyorum ve programım şöyle.

1 ay boyunca hergün 40 dakika koşu
    1 ay boyunca sabahları 1 bardak süt ve kahvaltı olarak diyet mısır gevreği
    1 ay boyunca akşamları brokoli ve o tarz yemekler
    1 ay boyunca gün içinde 8-10 bardak yeşil çay tüketimi
    1 ay boyunca 2 günde bir ab rocket aletiyle 100-150 arası mekik
    ve yine 1 ay boyunca forumda olan 8 dakikalık karın bölgesi için olan videoyu gerçekleştircem

öğlen yemek yiyemem,belki 1 adet diyet çikolata tüketebilirim çünkü okula gidiorum kantinde diyet salata tabağı yok :)

bu 1 ay içinde 12 kilo verebilirmiyim? veya daha farklı fikirleriniz varmı?

biraz uzun oldu ama kompleksliyim :) artık çok dalga geçilmeye başlandı göbeğimle..

Son düzenleme: 13 Ekim 2009
  2. Malefice

Malefice Üye

Beğenileri:
    68
    Ödül Puanları:
    38
    1 ayda 12 kilo veremezsin, verirsen sagliksiz olur, 3 ayda 12 kilo verirsin guzelce.

Gunde 7-8 bardak yesil cay saglikli degil, en fazla 4 bardak ic ve aksam 5 den sonra icme cunku icinde kafein vardir uykusuzluk yapar.

5 in 1 de ayrica L-Carnitine ve yesil cay var, LC nin yag yakmaya etkisi kanitlnamadi, yesil cay zaten iciyorsun ayrica 100mg kafein var evet kafein yag yakmana yardimci olur ama yesil cay icmek veya kahve icmek ayni etkiyi verir bence bu hapi kullanmak sana fayda saglamaz, vucuttan su kaybi yaratir gereksiz derecede.

8 dakikalik video guzel evet, mekikde yap tabi o ab cruch da faydalidir. Temel amacin sirtinda fazla agri hissetmeden karin kaslarinin maksimum derecede kasilmasini ve hareket yaptikca yanmasini hedef almalisin, 300 tane mekik yapmak basari degildir, maksimum yanma ve gerginligi saglamak amac. Kendin kesf edersin zaten bu formul ile hareketleri dogru yapip yapmadigini. Karin kaslarini sikilastirarak 1-2 beden dusebilirsin kilo vermeden bile.

Sinav cekmelisin ayrica hergun 10-30 arasi 3 set. Birde barfixin olsa mukemmel olur, diet yaparken mekik,sinav, barfiks ve kendi vucut agirligin ile bacak calismalari senin kas kaybetmeni onler diyetinde.

Ayrica proteini ihmal etme. Sifir (yagli, sekerli, tuzlu) seyler tuket, surekli haslanmis sebze yersen kisa surede sonuc alirsin. Su, kosu oncesi kahve ve yesil cay disinda tuketebilecegin tek sivi diet yogurttan yapilmis ayrandir, oda gunde 1 bardak ancak.

Yemessen cok hizli kilo verirsin yasin cok genc. Basit iste yemeyeceksin haslama sebzeden baska birsey. Tabi bir tabak dolusu degil, az az :D

Ayrica, kosu bandinda kalori hesabi varsa haftasonlari sabah 150 kalori, aksam 150 kalori, hafta ici okuldan gelince 300 kalorilik hizli yuruyusler yapmalisin, unutma vucut tahmini ilk 12-15 dakika sonra kendi yag kaynaklarini kullanmaya baslar, ilk 12 dakika kandaki sekeri yersin, ayrica cok zorlu bir kosu yaparsan enerji icin kas yersin, ideali 3 yukseklik 6 hizda hizli yurumektir.

Son düzenleme: 13 Ekim 2009
  3. slxxx

slxxx Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0

güzel anlatmıssınız bu uyarıları göz önünde bulundurucam,1 ayda 12 kilo vermek sağlıksız ama dediğim gibi kompleks yaptım acelem var biran önce vermeliyim :)

koşu bandında 3 yükseklik 6 hızda durmadan sabit hızlı yürüyüş insanı sıkıyor arada bir hızı 8 veya 10.seviyeye çıkarabilirim dimi? :)
    ve ben yüksekliği 15 yapıyorum böyle daha iyi değilmi sizce?

4. Malefice

Malefice Üye

Beğenileri:
    68
    Ödül Puanları:
    38
    Yag yakmak zevkli olmadi hicbir zaman, insanlar zannediyorki 100 kaloriyi 5 dakikada yaktigi ile 20 dakikada yaktigi ayni etki yaglara, degil ne yazikki. Arada hizi yukseltmek sana kondisyon kazandirir ama amac yag yakmak ise 3 yukseklik 6 hiz ideal, yukseklikteki konu kalbi yormamak, 5 de yukseklik olur hiz 7 de olur, amac yurumek ama en hizli sekilde, kosmak degil. Sen sendeki alete gore dengele iste belli bir yukseklikte son yurume hizinda bir denge kur, sonsuza kadar yuruyebilmelisin amac kalori harcamak, ayrica yururken sudan baska birsey icme.

1 ayda 12 kilo gunde 0.4 kilodur imkansiz degil ama sok diet yapmalisin, gunde 450-650 kalori filan alirsan mumkun, tabi cok sagliksiz, beynin filan durabilir :p

Sadece su ic, ve haslama brokoli ye 1 ay boyunca hedefine ulasirsin.

5. slxxx

slxxx Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    bugun yarım kilo verdim :)
    50 dakika yürüdüm 325 kalori yaktım istediğim teri atamadım ama, bu yüzden fiziksel aktiviteyi arttırıcam sabah 300 akşam 300 olarak toplam 600 kalorilik yürüyüş yapıcam :) belki abartıp ilerleyen günlerde 800 kaloriyede çıkarabilirim :)

Sayfayı Paylaş