Yağ yakımı için hangi programı seçeyim?

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve mert_yldz_ tarafından 15 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. mert_yldz_

mert_yldz_ Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    38
    Arkadaşlar 2 ay önce %13 yağ oranındaydım, araya ramazan girdi felan 3 kg kas kaybedip 3kg yağ aldım %17 ye çıktı oran.Bugün itibariyle yağ yakımına başladım.2 ay önce gittiğimde diyetisyenden beslenme listesi almıştım, bugünde spor hocası verdi, sizce hangisi daha faydalı olur.Spor olarak bütün kardiyo aletlerini kullandırttı 750 kalori civarı yaktım.Yağ yakıcıda kullanıyorum.

-Sabah 9.30

1.5 kibrit kutusu peynir, 2 adet haşlanmış yumurta, 4 zeytin, 2.5 dilim tam buğday ekmeği

-Öğle 14.00

6 yemek kaşığı pilav, 100gr haşlama tavuk veya ızgara et, 200 gr yoğurt

-Kardiyo öncesi 1 avuç kuruyemiş

-16:30

2 adet kepekli galeta

-Akşam 19:00

150gr et, 1.5 kase çorba, 200 gr yoğurt, 2 dilim ekmek, salata

-20:30
    1 porsiyon meyve

---------- Post added at 22:29 ---------- Previous post was at 22:26 ----------

Spor hocasının verdiğiyse

Sabah---6 yumurta akı+elma

öğlen---250gr haşlama tavuk+salata+elma

ara öğün---Yoğurt+elma

spor sonrası

Akşam

250-300gr tavuk + elma

bu arada bazal metabolizma 1671 den 1549 a düşmüş

---------- Post added at 23:46 ---------- Previous post was at 22:29 ----------

Hiç mi yağ yakmak için uğraşan yok, hiç mi tecrübesi olan yok, niye kimse yardımcı olmaya çalışmıyor :(

2. UnderCoveR

UnderCoveR Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    istanbul
    Sizin salon hocası elmayla kafayı bozmus gibi gözüküyo gün icinde bence bukadar fruktoz almak mantıklı degil onun dısında gece yedigin meyve yag yakmanı zorlastırcaktır yatmadan 2 3 saat evel yemegi bırak son ögününde protein tüket karboyu sıfıra indir karboyu gün icinde ve antreman öncesi almaya calıs corbaya gelincede hazır corba tüketme ve abartıya kacma corba işinde son olarakta pilavı beyaz pirinç yerine esmer pirinç ( bulgur ) olarak tüket basarılar ...

Edit : Gün icinde yeşil cay tüketebilirsin metobolizma hızlandırmak için cok yararlıdır

3. batuhan1988

batuhan1988 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Vucudun karb ihtiyacini sadece elmadan karsilayamazsin. Ben cok yogun calistigimda ve 1 saat icinde yemwk yiyemeyecek durumdaysam, bir kasik bal aliyorum. Karbonhidrat onemli. Ama hic spor yapmiyosan salon hocasinin verdigi program dusunulebilir. Birde bu isler kibrit kutusuylan falan olmaz. Her insanın kalori ihtiyaci, ayni kiloda olsalar bile farklidir. Hatta ve hatta bir insabin gun icindeki metabolizma hizi ve cal ihtiyaci bile degiskendir. Olay su, karnini bikere doyuracaksin. Ama abur cubir falan degil. Karbonhidrat ve protein dengesini iyi saglayip karnini doyurman lazim. Fazlasini zaten vucut atiyor, yani sindirdigin hersey kana karisiyor anlamina gelmiyor. Sebzeden korkma doyana kadar ye. Antrenmandan oncen meyve yiyebilirsin tercih olarakta potasyumu yuksek olan meyveleri tuketirsen kaslarina faydasi olur, kramp girme olayini ortadan kaldirir. Bunlara ornek muz, hurma ve kayisida bol potasyum var. Arastirirsan fazlasinida bulabilirsin. Undercoverin dedikleride cok dogru ama yag yakici kullabiyorum demissin, bazi yag yakicilarda green tea bulunur. Seninkinde varsa almana gerek yok. Ayrica cafeinde bulunur cogunda. Kahve ictigin zaman onu alma carpinti yapabilir. Yada araya 8 saat koy. Mesela kahvaltida kahve ictin ogleden sonrada spora gitmeden yag yakicini alabilirsin.

4. mert_yldz_

mert_yldz_ Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    38
    Öncelikle cevabınız için teşekkürler.O zaman diyetisyenin verdiği liste daha mantıklı.Hesapladığıma göre 1850kalori toplamda, benim bazal 1550kalori, günlük yürüyüş+sporla 950 kalori civarı harcıyorum.Birkaç sorum daha olucak
    -Akşam yemediğim meyveyi gün içinde tüketmelimiyim?
    -Spordan önce 1 avuç kuruyemiş yazılı, bunun yağ yakımına bir etkisi olur mu? Daha önceye çekmelimiyim süresini?
    -Bir de spor sonrası 2 galeta yerine, 1 bardak elma suyu tüketsem bir sakıncası olur mu?

---------- Post added at 13:14 ---------- Previous post was at 12:45 ----------

Kullandığım yağ yakıcı "Nitrofull Nutrution L-Carnitine 1000ml", içeriğinde yeşil çaydan bahsedilmemiş.Birde salondaki hocaya haftada kaç gün spor yapmam gerektiğini sorduğumda, kardiyoyu hergün yapabilirsin bir sakıncası olmaz dedi, bu doğru mu? Çok soru sordum biliyorum ama bu sefer kaslardan gitmesini istemiyorum kilonun.

Son düzenleme: 16 Ağustos 2013
  5. batuhan1988

batuhan1988 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Mert bu yag yakicida sadece L carnitine var. Hic kullanma firsatim olmadi ama bildigim kadariyla kahvaltidan sonra aliniyorla . Bu demek ki sen yesil cayda kahvede icebilirsin.

Hergun kardio yapilir. Dogrusuda odur. Rest dayde bile yapilir. Kardioyu bilincli bisekilde yaptigin surece bi sikinti olmaz.
    Heart Rate Zones
    Bu siteye gir bosluga yasini yaz. calculate dedikten sonra asagiya in o zaten senin max nabizini yasina gore hesaplamis olucak daha sonra resting heart rate yeri var orayada oturur pozisyonda 10 sn nabzini say ve 6 ile carp bu senin dinlenme nabzini verir. Bunu oraya yaz sonra fat burning zone dedigi araliktaki nabiz araligina bak. Kardionu yaparken kendini bu aralikta tutarsan en verimli sekilde yag yakmis olursun hemde kas yakmamis olursun.

6. mert_yldz_

mert_yldz_ Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    38
    120-180 arasında olması gerektiğini gösteriyor.Spor yaparken bakmıştım 150-160 arası geziyordu nabız.Yağ yakıcıyıda hoca 1ölçek spor öncesi 1ölçek spor sonrası kullanmam gerektiğini söyledi?

-Vücutta 11.2 kg yağ var ne kadar sürede 6-7 kg civarına iner bu :)

Son düzenleme: 16 Ağustos 2013
  7. batuhan1988

batuhan1988 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    120 180 arasi cok ya sen yanlis bakmissindir. 120 130 falan desen neyse 130 145 desen gene mumkun ama 120 180 cok fazla bana yasinizi ve tv izlerken ki nabzini soylersen senin optimum yag yakma araligini vereyim.

KULLANIM ŞEKLİ

Sabah kahvaltıdan 2 saat sonra 1 porsiyon (30ml,1 ölçek) ve öğle yemeğinden 2 saat sonra 1 porsiyon (30ml, 1ölçek) olmak üzere günde 2 defa veya antremandan yarım saat önce 2 porsiyon (60ml, 2ölçek) alınır.Soğuk içiniz. 1000 ml.

Hardline in kendi sitesinde urunun kullanimi hakkinda bunu soyluyor. Uretici firmanin verdigi dozun ustune cikmadigin surece bi sikinti yok. Hocanin dedigi sekilde mantikli onuda uygulayabilirsin.

Valla ne kadar yagi ne kadar zamanda yakarsin onu ben bilemem. Ozellikle direk yag demmissin.Simdi diyelim ki haftada 1 kilo verdin ve bunlarin hepside yag. En az 4 5 haftan var :)

8. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    Burda Herkez sana yardim etmek ister,fakat yazdiklarinin malesef elle tutulur hic bir tarafi yok.Yaptiginda bir amac göremiyorum yag yakmak istiyor,ayni zamanda kas diyorsun ardindan sadece kardio yapiyorsun.Ramazan ayinda 3 kilo kastan kaybedip 3 kilo yag aldigini nasil hemen ögreniverdin bunu ölcen alet nerde?kim nasil neye dayanarak böyle bisey söyliyebiliyor?Boyun kac?KIlon Kac?Yasin Kac?bunlar olmadan nasil bir kristal küreye bakarak sana yorum yapmamizi istiyorsun?Burda yag yakan diyet yapan cok kisi var sadece biraz forumu arastirman yeterli bunlari bulman icin hic arastirmadan yag yakan kimse yokmu diye sormansa ayri bir abes kacmis.Günlük bazal metabolizmanin 1600 lerden 1500 lere felan düstügünü nasil nerden ögrendin?kim söyledi?
    Sana tavsiyem ilkönce forumdaki arkadaslri kendin hakkinda iice bilgilendirip,mümkünse bir resim koyup daha sonra yukarda yazdigim aciklayici bilgileri ekleyip bir diyet listesi hazirlayarak yaptigin aktiviteleri ve amacinida yazarak burada hepimize tartismaya acman olucaktir.
    Kolay Gelsin!

9. mert_yldz_

mert_yldz_ Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    38
    Yağ yakımıyla kas inşaasının aynı anda olamayacağını bildiğim için bir karar vermem gerekiyordu tercihimi yağları yakıp sonra ağırlığa başlamaktan yana seçtim.Ramazandan 15-20 gün önce ölçüm yaptırmıştım, ramazandan sonra gene yaptırdım ve oradaki rakamlardan bunu görerek yağı ve kası söyledim.Karar vermeme yardımcı olunsun diye konu açıp resim koymuştum, 1-2 gün kimse cevap yazmayınca sildim hocam.

---------- Post added at 01:10 ---------- Previous post was at 01:02 ----------

Yaş 19 üstad, dinlenirkenki nabız 70 civarı.Valla karar verdim bir kere inşallah azmedip başarıcam 4,5 hafta hemen geçer :)
    -Kas yıkımını engellemek için karbonhidrattan kesip yerine protein eklesem doğru olur mu?

10. batuhan1988

batuhan1988 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Fat Burning: From136*to*149beats per minute

Simdi karb dengesini cok iyi saglamalisin yoksa karb biterse vucut yag yakmaz kaslardan yakmaya baslar. Dolayisiyla haftanin sonunda kilona bi bak eger bekledigin zayiflamayi yapamadiysan yani 1 kilo bile veremediysen karbi o zaman azalt. Benim diyetimde proteinin yaninda haslanmis patates, bulgur pilavi veya makarna yiyorum.

Bu arada hem yag yakimi hemde kas yapimi yapilir :) ben sahsen yaptim bu forumda yapanlarda var. Bu konu altinda Arson arkadasimizin konusu var. Cok ayrintili gelebilir sana ama bi okursan hic degilse fikir sahibi olmus olursun.

mert_yldz_ bunu beğendi.
  11. mert_yldz_

mert_yldz_ Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    38
    Evet ama çok zor olduğunu söylemiş yapanlar.Komik gelebilir ama kilom 65 olmasına rağmen yağlıyım.Önceden daha kiloluydum, bilinçsizce kilo verince giden sadece yağlardan olmadı.%10-11 civarına düşürünce yağ oranını ağırlığa başlamayı düşünüyorum.1 dilim ekmek yerine 50gr daha tavuk ekledim, 90gr protein aldığımı hesapladım.Kilomun yaklaşık 1,5 katı.
    -Yukarıdaki listede birtakım değişiklikler yaptım yanlış mı yaptım acaba bi bakın?
    -1dilim ekmekten kesip 50gr daha tavuk ekledim
    -Spor sonrası yazılı olan 2 galeta yerine, 1bardak elma suyu ekledim.
    -Spor öncesi cevizi kahvaltı ve öğlen arasında yiyiyorum.
    -Birde undercover yukarıda gece yazılı olan meyveyi yeme demiş, uyumaya 2-3 saat kala yemeyi kes demiş.Bunu yiyip 3-4 saat uyanık kalıyorum bir dezavantajı olur mu?

Son düzenleme: 18 Ağustos 2013
  12. batuhan1988

batuhan1988 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Tavuk yaninda ne yediginde onemli onun icin ekmegi kesmene bisey diyemem. Meyva suyu spordan sonra iyidir. Kaslara karb depolamani saglar(spordan sonra!!). Ama yag yakmak istedigin icin bu konu benim kafamida kurcaliyor. Bende suanda spor sonrasi suzme bal iciyorum. Deneme asamasindayim. O yuzden yag yakma programi icin kesin bisey diyemiyorum. Ceviz konusunu cok iyi bilmiyorum. Sahsi gorusum, istedigin vakitte yemende bi sakinca yoktur. Meyve konusuna gelirsek, yatmadan 3 4 saat oncede olsa biraz sinirda. Cok tavsiye etmiyorum. Spor oncesi karb niyetine yiyebilirsin. Cokda asiriya kacma cunku kisa surede sekerini yukseltir sobra harcanmazsa trigliserit(yag) olarak kanda dolasmaya basliyor. Bu yuzden aksam yatmadan once yemeni tavsiye etmiyolar. Tabi bu meyveden meyveye ve miktarina gore degisir. Sana tavsiyem glisemik endeksi dusuk gidalarla beslenmeye calis. Bu nedir? Bu gidalar nelerdir? dersen google amcaya yaz wikipedyada sana bunlarin listesini cikariyor.

mert_yldz_ bunu beğendi.
  13. mert_yldz_

mert_yldz_ Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    38
    Evet haklısınız.1 tane elma veya şeftali yiyiyordum, ondanda korktum şimdi yemem heralde :)Yada sabah kalkar kalkmaz yerim.zaten çok hareket etmiyorum dinlenme modunda oluyorum o 3-4 saattede.Spor öncesi yiyebileceğimi söylemişsiniz, yanlış hatırlamıyorsam spordan 1,5-2 saat önce yemeği kesmeliydik yağ yakımının sağlanması için?
    -Spor sonrası meyve suyu konusunda kafam karıştı ama, spor sonrası yağ yakımı devam eder mi, yoksa kasları doldurmayınca kayıpmı yaşarız merak ettim açıkçası.2 saat zaten sporum sürüyor.

14. mert_yldz_

mert_yldz_ Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    38
    Şimdi aklıma geldi :) Meyve kan şekerini arttırdığı için gece yeme diyorsunuz.Tarçında kan şekerini dengeliyor, beraber tüketilirse?

15. batuhan1988

batuhan1988 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Yanlis!!! Tarcin, insulin mekanizmasini tetiklemeye yarcimcidir. Insuline direnci olan seker hastalarina onerilir ki insulin mekanizmasini tetiklesin. Eger sen meyve sekeri alip kan sekerini yukseltir daha sonrada tarcinla insulini tetiklersen, bu seker kaslarda depolanir. Kaslarda zaten depolu karb varsa o zaman karacigerde yaga donusur. Zaten senin yasindaki birinin tarcin yemese de kan sekerine bagli olarak insulin devreye girer.

Ama denemesi bedava istersen dene ama kilo veremezsen bizi suclama :D

16. mert_yldz_

mert_yldz_ Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    38
    Yazınızı okuyunca şüphelendimde, hala google amca düzenlediğini söylüyor.Hatta diyet yapan bazı kişiler 1 gün kaçamak yapıp az şekerli sütlü tatlı yiyiyorlarmış bunun üstüne tarçın atıyorlarmış düzenlemek için:(

-Bir soru daha geliyor...:) Yağ yakmak için spor hocası alttaki programı uygulatıyor.Göğüs altında biraz yağ varda.Az tekrar çok set ağırlık çalışması yapılmazsa bir sorun olur mu merak ettim?Ve de göğüstekileri yakmak için gereklimi?

-30dk 7-7,5 hız arası koşu bandı
    -20dk uzay yürüyüşü 20-25 arası
    -15dk normal bisiklet ===
    -15dk ayaklar önde bisiklet
    -30dk aynı şekilde koşu bandı
    -Her alet kullanımı arasında 4er set mide hareketi

---------- Post added at 18:28 ---------- Previous post was at 18:06 ----------

bakın hatta burdada bahsedilmiş

https://www.bodyforumtr.com/vbforum/beslenme/tarcin-faydalari-insulin-55467.html

17. batuhan1988

batuhan1988 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Tarcin isinde uzman degilim sadece mantik yuruttum. Benim merak ettigim madem kan sekerini dusuruyor, o kandaki seker nereye gidiyor. Trigliseriti ve kolesterolu azaltmasi cok iyi bisey. Herkesin korktugu olay bu zaten. Eger çözüm tarcinsa super!

Kardio programina gelince. Ben su hocalari bi turlu anlamiyorum. Bu kadar degisik alet yaptirmaktaki amac ne anlayamiyorum. Sana tavsiyem ya kosu bandi yada eliptik yap. Ben bunlari cok seviyorum ve en etkiliside eliptik diyebilirim ve 40 dk kardio yeterli bence. Sen bu kardiodan sonra agirlik calisiyomusun? Calismiyosan tamam diyecem ama gene fazla. ve kosu hizinida nabzina gore ayarlaman lazim ki optimum yag yakimi saglayasin.

Kas yapmak istiyorsan dusuk agirliktan baslayip, her sette egirligi artirarark gitmelisin. Ayrica bu is calismayla yag eritmek olsaydi herkes karin kasi calisir, kimsede gobek olmazdi. Sen kas yapmaya yonelik calis, yaglarini kardio ve diyetle halledersin. Ama en onemlisi diyet!

18. mert_yldz_

mert_yldz_ Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    38
    Yağlar için kardiyo yeterli diyorsunuz anladığım kadarıyla.Programdan sonra ağırlık antremanı yapmıyorum(üstteki yazıma yanlış yazmışım,çok tekrar az ağırlık çalışmak gereklimi yazıcaktım), nabızın önemli olduğunu söylemiştiniz, onuda dengede tutarak zamana yayıyorum alet kullanımını.--Çok tecrübem olmadığı için aynı anda kas yapabileceğimi sanmıyorum.3-4 hafta daha yağ yakımını sürdürüp öyle ağırlık çalışmalarına başlamayı düşünüyorum:eek:

Son düzenleme: 21 Ağustos 2013
  19. batuhan1988

batuhan1988 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Kolay gelsin iyi calismalar. Bu arada haftalik kilo degisimini buraya yazabilirsen, bu programla nasil bi degisiklik yapuyorsun gormus olurum

20. mert_yldz_

mert_yldz_ Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    38
    Saolun.Bugün 10.kardiyo çalışmamı yapıcam yaklaşık 1kilo 200gr kaybetmişim.Ama devamlı değişkenlik gösteriyor heralde midedeki besin veya su miktarıyla ilgili bişey :) 20 eylüle kadar devam etmeyi düşünüyorum.Başarıya ulaşırsam öncesi ve sonrası diye fotoğrafları paylaşırım, daha net görebilirsiniz :)

Son düzenleme: 24 Ağustos 2013

Sayfayı Paylaş