Yağ yakımı için egzersiz önerileri

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve skajusz tarafından 15 Ekim 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. skajusz

skajusz Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaslar oncedende konu acmıstım fakat sonradan sacma olduguna kanaat getirdim o yüzden yeni bir konu ile derdimi anlatayım

yasım 17 lise ögrencisiyim boy 1.92 kilo 84 ama vucudun buyuk bolumunu yağlar oluşturuyor . Kollar ve göğüslerim sert fakat biçimsiz . 1 ay sonra body e baslamayi düsünüyorum simdilik sadece 5 kg dumbelllarla kol & göğüs egzersizi yapıyorum

sabahları okula erken gittiğim için kahvaltı yapmıyorum ve okuldada mecburen hamburger & tost gibi yağ yakımını engelleyen yiyeceklerle besleniyorum . amacım bunu değiştirmek sizce nasıl beslenmelıyım ( yaş göz onunde bulundurarak) tavsiyelerinizi bekliyorum

Bu arada her gün 30 dk koşuyorum (parkurda)

2. AhmetArda

AhmetArda Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    0
    30 dk. koşarak 350-500 calori anca yakarsın . Sabahlar o Hamburger Yemesen Koşmana da Gerek Kalmicak yani .

Bende Öğrenciyim ama Sabah Evden Aç Çıkmam .

10 dk. önce Kalk Kendine 1 Tabak Yoğurt Koy ye ne Bilim Elma Ye

Unutma Sabah Kahvaltı Eden Kişiler Gün Boyu Daha Az Acıkır .

Koşuya Devam

Son düzenleme: 15 Ekim 2010
    skajusz bunu beğendi.
  3. suleyman1402

suleyman1402 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    cambridge

xxxxxxxxxxx benim sana tavsiye ne olursa olsun sabah mutlaka kahvalti et ve eger mumkunse evden birseyler gotur hic olmazsa kepek ekmegine birseyler yap ekmek arasi :) mutlaka senin su hamburgerden daha yararli olacaktir sana ve dedigin gibi de 30 dk'ka yuksek tempo kosarsacok iyi bir vucuda sahip olabilirsin

Son düzenleyen: Moderatör: 15 Ekim 2010
    skajusz bunu beğendi.
  4. yakuza35

yakuza35 Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ticaret...
    Yer:
    Güzel İzmir
    egzersiz önerileri istiyorsan
    kilo vermek ve vücudu şekillendimekse amaç ve sadece yağdan yakmak istiyorsan (kas kaybı istemiyorsan) günlük 1 saatten az olmamak kaydıyla kardiyo bence verimli olacaktır kardiyo
    45 dk hafif tempo koşu veya hızlı tempoda yürüyüş dk 140-150 adım arası ayarlarsın o tempoyu bunu karın egzersizleri (oblik,mekik; alt, üst, ters vs ) ile destekle günlük düzenli şınav çek v.g başlayıncada bence Çok Tekrar Az Ağırlık bir idman tercih etmelisin vücundaki yağdan kurtulanadek birde kendine bir beslenme programı oluşturmalısın istersen 3 saat idman yap iyi bir beslenme alışkanlığı kazanmadığın taktirde hiçbir gelişme kaydedemezsin sabahları kalkınca yulaf ezmesini tavsiye ederim öğlen okulda olacağından peynirli bir tost yiyebilirsin akşamda hafif bir yemek bol salata ile günü tamamlarsın bu beslenme şeklini uygulayıp günlük 1 saat kardiyo istenilen sonuncu almanı sağlayacaktır vg başlayınca bu beslenme yeterli olmaz yalnız ozaman ayrı konuşuruz yine sen şimdilik bu şekilde yapabilirsin azim ve başarılar diliyorum sana
    ...bench_O

skajusz bunu beğendi.
  5. skajusz

skajusz Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    evet arkadaşlar okudum yorumlarınızı hepinize teşekkürler :)

artık 15 dk daha erken kalkıp evde hafif birşeyler atıştırıp öğleye kadar idare ediyorum eve geldiğimde ekmeksiz birseyler yiyorum buda beni akşama kadar tutuyor . Akşamda kepek ekmeğiyle birlikte yemeğimi yiyorum

hayat temposunu arttırmaya bakıyorum 2 haftada 2 kilo verdim bırakmicam peşini kasımda body'e baslayacam sizce koşu ile body aynı anda gidermi

birde kulaktan dolma bilgilerime dayanarak söyluyorum ağırlık kaldırmak yani body vücuttaki yağları yakarmı ? yani hem zayıflayarak hemde vücuttaki kas kütlesini arttırmak mümkünmü?sporu bırakınca kaslar yerini yağlara bırakırmı? beden eğitimi hocasıyla konuştum böyle bişey olmicagını söyledi sizin fikirlerinizi bekliyorum teşekkürler

6. pesimeest

pesimeest Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir-Karşıyaka
    Hayır.Vücut yapıp aynı anda kilo veremezsin seni anlıyorum biran evvel çok iyi bir vücuda sahip olmayı istiyorsun:D ama sana şöyle birşey söyleyeyim böyle birşey olsa bile tavsiye etmezdim kendim de yapmazdım çünkü süreç ne kadar kısa olursa senin için kötü olur.Yani şöyle bir örnek vermek gerekirse birçok kişi biran önce fazla kilolarından kurtulmak için ilaç kullanıyor erken verebiliyorlar da. ancak daha uzun bir süreçten geçerek kilolarından kurtulmuş birine göre sporu bırakınca çok daha çabuk kilo alıyolar.yani sabırlı olmak ilerisi içinde çok iyi.sana tavsiyem ilk önce yağlarından kurtulman,ardından vücut çalışmandır çünkü beden hocan da söylemiş zaten ikisi aynı anda mümkün değil ne güzel bünyeni temponu hazırlamışsın koşuya alışmışsın ilk önce yağlardan kurtul sonra vücut yaparsın:D

7. murderali

murderali Üye

Beğenileri:
    81
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Mekik yerine crunch yap daha etkili ..
    Trizepslerin cok sarkık olmaması için hareketin adını unuttumda sandalyeye oturuyormus gibi ayaklar dizler 90 derece ellerde arkada sehpa veya koltuk kendini aşağı indirip yukarı kaldır etkisi oluyor adı dips di herhalde tam hatırlayamadım...

Sabah servisle falan gidiyorsan veya yürüyorsan okula elme al eline yiye yiye git :)

8. kadirak

kadirak Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    bende sabahları erken kalktıgımdan sadece nesquik kahvatılık gevreklerden tüketiyorum

9. murderali

murderali Üye

Beğenileri:
    81
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    cornflex onların şeker oranı falan cok yüksek galiba..

Sayfayı Paylaş