yağ yakımı için cardioya ağırlık antrenmanı eklemek

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve witchking tarafından 23 Şubat 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. witchking

witchking Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar yaklaşık 6 aydır koşu bandı ve bisiklet ile 25 kiloya yakın bir kilo verdim. şuan 191 boyunda ve 95 kilodayım. amacım yaza kadar plaj vücudu ilede tabir edilen fit ve biraz kaslı bir vücut elde etmek. yaza kadar yaklaşık 4 ay gibi bir sürem var. ben bu 4 ay içerisinde nasıl bir çalışma stratejisi izlemeliyim? vücudumda yoğun olarak meme göbek ve bacak bölgelerinde yağ var fakat kiloma göre ince bir görünüme sahibim. arkadaşlarım artık ağırlık çalışmalarına başlamamı kas kütlesi oluştururken yağlarında eriyeceğinden söz ediyorlar ki forumdan okuduğuma göre böyle birşey sözkonusu değil. benim fikrim ise şimdiye kadar sadece koşu ve bisiklet ile gerçekleştirdiğim antrenman programıma ağırlık çalışmalarınıda eklemek ve günlük kilo başına yaklaşık 2 gr protein alarak hem yağ eritip hem kas kazanmak. Sizce bu yöntemle 4 ayda fazla olan yaklaşık 10 kilo yu verip belirgin kas hatlarınada sahip olabilirmiyim? yoksa şimdiye kadar uyguladığım cardio antrenmanına devam edip önce yağsız bir vücuda sahip olup sonra ağırlık çalışmalarına mı başlamalıyım? yardımcı olursanız sevinirim bu kadar yol katettikten sonra herşeyi berbat etmek istemem. teşekkürler...

2. cadocx

cadocx Üye

Beğenileri:
    406
    Ödül Puanları:
    0
    ağırlık kesinlikle çalış en baştada yapabilirdin haftada 4 gün ağırlık 2 gün kardiyo ve diyet ile hedefine ulaşabilirsin

witchking bunu beğendi.
  3. witchking

witchking Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    teşekkürler. peki supplement olarak sadece antrenman sonrası kas yıkımı olmasın diye whey protein tozu kullanmayı düşünüyorum. bu 4 aylık süreye birşeyler sığdırmak için sizce gereklimidir?

4. witchking

witchking Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    peki hergün 45 dk düşük yoğunluklu cardio çalışması yapıp ondan sonrada ağırlık çalışması yapsam günlük kilo başı 2 gr protein alımına dikkat etsem aynı zamanda yağ yakıp kas inşaa edebilirmiyim?

5. okankut

okankut Üye

Beğenileri:
    312
    Ödül Puanları:
    73
    4 ay için beklentini çok yüksek tutma, ağırlık çalışmasını ön planda tut, beslenmene dikkat et, whey kullanabilirsin.

Sayfayı Paylaş