Yağ Yakımı Hakkında

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Hobr tarafından 17 Mayıs 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Hobr

Hobr Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhabalar;

Öncelikle mesajıma cevap verenlere şimdiden teşekkür ederim.

Bacaklarımın ön kısmı ve baldırlarım çok yağlı gittiğim spor salonundaki eğitmenlere bu konuda ne yapmam gerektiğini sordum ve bana iki farklı yanıt geldi.

1. Eğitmen yüksek ağırlık ile 3x10 şeklinde gerekli hareketleri gösterdi.

ve ne kadar yüksek ağırlık ile çalışırsan yağlardan o kadar çabuk kurtulursun dedi.

Ben birde diğer eğitmene danışıp onun fikrini almak istedim aynı soruyu onada yönelttim oda;

4x15 şeklinde düşük ağırlık ile aynı hareketleri gösterdi.

ve bu şekilde bacaklarını eritebilirsin dedi.

Gerçekten çok kafam karışmış durumda konu hakkında bilgisi olanlar ne yapmam gerektiğini anlatabilirse gerçekten çok memnun olurum.

2. brhmcr

brhmcr Guest

C) Hicbiri asil olan beslenmendir, iki calisma sistemi de hedefe giden yolda aractirlar.

Onemli olan kalori acigi yaratmaktir. Metabolizma zaten yagi nereden yakacagina kendi karar verecek.

3. Kursat38

Kursat38 Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    38
    -Merak ettiğim konu eğitmenlerine yağ yakıcam dediğinde gerçekten bunumu dedi yoksa sen farklı bir sorumu sordun

-Yüksek ağırlık düşük tekrar hacim çalışması içindir düşük ağırlık yüksek tekrar ise sıkılaşma içindir

-brhmcr'ninde söylemiş olduğu gibi hiç biri ikiside bu süreçte sana yardımcı olacak araçtırlar yağ yakımı için beslenmeni düzenle kardio egzersizleriyle bunu desteklersen yağ yakımı olucaktır bölgesel zayıflama mümkün değildir sen düzenli beslenip düzenli egzersiz yaparsın yağın nerden gideceğine beyin karar vericek belki en son bacak bölgenden gider ama sonuçta gider bölgesel zayıflama gibi efsanelerede kesinlikle inanmayınız.

Gye Baek bunu beğendi.
  4. Hobr

Hobr Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Eğitmene sorduğum soru aynen şu ; bacaklarım ve baldırım çok yağlı bunları yakmak için nasıl bir yol izleyebilir dedim o da yüksek ağırlık ile çalışırsan yağ yakımı hızlanır dedi

5. anil011

anil011 Yeni Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Yüksek ağırlık düşük tekrar vs vs bunlar zaten seni hedefine götürecektir. Mantıken zaten yeni başladıysan yüksek ağırlıkla yapamayacaksın.Her şekilde kas inşa eder sıkılaştırırsın merak etme , son sete kadar hareketi doğru yapabiliceğin ve son 2-3 tekrarda zorlanacağın bir ağırlık seç(ağırlığın hiçbir önemi yok) beslenmeni düzene sok ve düzenli cardio yap en önemliside bu. Ondan sonra merak etme o yağlardan eser kalmaz..

Sayfayı Paylaş