Yağ yakımı hakkında yardım edebilir misiniz?

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve afurkan78 tarafından 24 Ocak 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. afurkan78

afurkan78 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Gün içinde oldukça az kalori almaya çalışıyorum. Spor salonunda ise yaklaşık 500 kalori harcayabiliyorum. Ama gün içinde aldığım kalorinin 500 den fazla olduğunu düşünüyorum. Bu şekilde gidersem kilo alır mıyım, verir miyim ?

2. Dynamo

Dynamo Üye

Beğenileri:
    1.714
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Merhaba,
    Gün içinde tabii ki 500 kaloriden fazla alıyorsunuz. Yaşamanız için bu gerekli. Kilo vermenin basit mantığı şudur. Bazal metabolizmanızın altında kaloriya ulaşarak o kalori açığının yağdan gitmesi sağlanır..(Tabi bu kadar basit değil hormonal dengelerde var aldığınız kalorileri sağlıklı almazsanız yani proteinsiz bol karbonhidratlı alırsanız o kalori açığı kastan da gidebilir.). Örnek vermek gerekirse. Senin bazal metabolizman 2500 kalori. Sen 2600 kalori alıyorsun ve sporda 500 kalori yakıyorsun. Net kalori 2100 oluyor ve 400 kalorisini vücut depolardan sağlıyor. Dediğim gibi tabi ki vücut bu kadar basit çalışmıyor güzel bir beslenme programı yaparsan ancak buna yakın çalışır.

3. Helldorad0

Helldorad0 En iyi tartı aynadır

Beğenileri:
    97
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    mağmur
    günlük 500 kalori alsan yaşayabilir misin acaba :D

Sayfayı Paylaş