Yağ Yakımı Günlüğüm

Konusu 'Yağ Yakımı Günlüğü' forumundadır ve Karqasa tarafından 28 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Karqasa

Karqasa Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Merhabalar yağ yakım günlüğümü burada paylaşmayı uygun gördüm ve sizden tavsiyeler alarak daha da şekillendirme yapabilirim.

Boy: 1.89
    Kilo: 99.9

BESLENME VE SPOR

07.00 - 08.00 arası : Sabah yulaf ve yağsız süt ile 3 yumurta ve birinin sarısı tavada lor peyniri ile az yağ ile pişirilir bir dilim çavdar ekmeği.
    13.00 - 14.00 arası : Öğlen pilav veya bulgur lapası yanına tavuk göğsü haşlaması ayrıca bir kase yoğurt
    16.00 - 16.30 arası : Bir elma yanına 7 adet badem
    17.30 - 18.00 arası : Pilav lapası ve tavuk göğsü yada çavdar ekmeği içine ton balığı

Tabi bu saatler işteyim.

19.00 - 20.30 arası : Spordayım , [Spor programı daha yok zaten hoca ahım şahım değil sürekli koşturuyor]

21.00'dan sonra evde günlük yemek aşırıya kaçmadan

Önerileriniz , fikirleriniz varsa mutlaka dinlemek isterim

2. Necip alperen tuğan

Necip alperen tuğan Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    38
    17:30-18:00 arası öğün fazla sanırım. lapa kan şekerini yükseltir ki spor öncesi tavsiye edilmez.
    tavuk ya da ton spor öncesi son 1 saatte sindirilemeyeceği için gerek yok diye düşünüyorum.
    bunları spor sonrası alsan daha iyi olur kanaatindeyim.

3. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Burada bir beslenme programı görmüyorum ben. Sadece yiyecek çeşitleri yazılmış. Bu beslenmeyle bulka da girilebilir.

Ne kadar yulaf, ne kadar süt, ne kadar tavuk göğsü, ne kadar lapa vs...Bunlar belli değil. Akşam yemeği günlük yemek mi? Ne mesela? 1000 kalori mi 700 kalori mi? Ne içerir, ne kadar içerir belli değil. Ayrıca hiç çeşitlilik yok. Neden her gün elma? Neden her gün aynı kahvaltı? Sıkılır insan.

4. Karqasa

Karqasa Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    100 gr yulaf 200 gr yağsız süt yapıyorum
    Tavuk göğsü öğlen 200 gr buluyor işim yoğun o yüzden
    Akşam yemeği , fasulye,mercimek çorbası, nohut tarzı yemek yiyorum
    Kalori hiç hesaplamadım
    Elmaya bayılıyorum sert ve su elma vazgeçilmezim
    Kahvaltıda başka ne tüketebilirim

5. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Canınız ne isterse. Günün sonunda önemli olan o gün için yeterli beslenmiş ve günlük kalori ihtiyacının altında kalmış olmanız. Yeterli beslenmeden kastım yiyecek çeşitliliği olan, yeterli protein ve yağ içeren bir beslenme şekli.

6. Karqasa

Karqasa Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Önerileriniz var mı yada beslenme programı ayrıca protein önerisi filan varmı

7. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Beslenme programlarını sevmiyorum, hergün aynı yiyeceklere bağımlı kılıyor insanı. fatsecret.com.tr'ye yediklerimi yazıp gün sonunda hedefimi tutturmaya çalışıyorum sadece. Genel önerilerim bilinen şeyler, basit karbonhidrattan uzak durun (ki gördüğüm kadarıyla yapıyorsunuz bunu zaten), yeterli protein (çoğunluğu haynvansal kaynaklardan gelmeli, vücut ağırlığının gr cinsinden 2 katı tavsiye edilir ama sizin yağ oranınız muhtemelen yüksek olduğu için 1.5 katı yeterli olur), yağsız beslenmemek (yağlar hormon yapımı, vitamin emilimi, yara iyileşmesi vs... birçok vücut fonksiyonunu sağlıklı çalışması için gerekli) ve yeterli lif, bunun içinde bol salata ve sebze. Ben sebze sevmem ama her yemeğin yanında salata yerim, o sayede sanırım sorunum olmuyor. Multivitamin ve balık yağı takviyelerinin de faydası olur.

Tavsiyem en azından bir defa olsun kalori hesabı yapıp yediklerinizin ne kadar olduğunu görmeniz. Sizin için tahminen 2000 kalori civarı kilo vermek için uygun olur. Bu kaloriye göre yeterli protein, yağ, vitamin ve lif içeren bir beslenme planı hazırlarsanız daha iyi olur. Hayat tarzınıza en uygun, sevdiğini yiyeceklerin mümkün olduğunca içinde olduğu bir plan sürdürülebilirlik açısından en iyisi olur, bunu da en iyi gene siz hazırlarsınız. Daha çok zahmet isteyen tavsiyem ise fatsecret'a üye olup hergün yediklerinizin takibini yapmanız. Başta zorlansanız da birkaç hafta içinde otomatiğe bağlarsınız, günde birkaç dakikadan fazla almaz (iyice fatsecret çalışanı gibi olduk bu arada. Siteyle hiçbir bağım yok, Türkçe de olduğu için tavsiye ediyorum. İngilizce kullanabilirseniz fitday ve myfitnesspal daha iyidir).

8. Karqasa

Karqasa Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Dediğiniz gibi siteye girip üye oldum ama 3200 çıktı bu ne oluyor

Sayfayı Paylaş