yağ yakımı durması.

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve Coyote tarafından 17 Mayıs 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    Metabolizmam oldukça yavaş. 8 ay sadece kardio, 3 aydır da ağırlık çalışmaları ile kardioya devam ediyorum.

ilk baslarda beslenmeme dikkat etmezken, su son anlara doğru cok dikkat etmeye basladım.

ORtalam 94-95 cm e kadar düştü bel çevrem.

Ancak metabolizma yavasladı bunu hissediyorum. Karnımda ve bel çevremde hala yağlanma var.

Yağ yakamamaya başladım.

Şeker tuketımımı dusurdum çayıma kahveme hatta cok sevdiğim sütlü kakao ya bile şeker atmıyorum.

Dışarıdan yemek yememeye çalışıyorum ama bir türlü istediğim forumu yakalayamadım 11 ayda.

Mekik çekmekten ters mekikten dumbella yana eğilmekten karın bölgem semsert oldu ve büyüdü.

kardio antremanlarımda öyle basit geçmiyor. interval kardio şeklinde yapıyorum.

yokuş tırmanışları, 200 metrelik 16 km ile sprintler 8 km ile yürüyüş bisiklet dahil her turlu kardio yu yapıyorum.

Daha fazla ne yapmam gerekiyor. 24 yasındayım ve bu şekilde göbeği eritemeden geçen her gunum beni delirtiyor nerdeyse.

Sağlığa önem veren bir insanım ama bu sefer psikolojik olarak etkileniyorum. 1 aydır hiç bir değişim yaşamadım ve yağı atamıyorum bunyemden.

Ne yapmam gerekiyor arkadaşlar. En sevdiğim gıdalardan bile vazgeçtim.

Dusunuyorum ne yapmalıyım diye ama bir türlü işin içinden cıkamadım. Derdim ince bir bele kavusmak. Cunku cok sıkıntı yarattı bu kalın ve yağlı bel çevresi.

Nasıl yapacağım bu işi :(

2. hakonek

hakonek Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    delirmene gerek yok.vucudun platoya girmesi diyet doneminde herkesin karsılastıgı bir sorun .insan metabolizması her zaman icinde bulundugu konumu korumaya odaklı bir mekanizma oldugundan vucudu kilo alma olsun kilo verme olsun hangi rutine alıstırırsan alıstır belirli bir sure sonra metabolizma kendini o rutine ayarlayacaktır. platodan cıkmak icin benim en etkili buldugum yol belirli bir sure diyete ara vermek.1 aydır hicbir degisim olmuyorsa 1-2 gunlugune diyeti bırak ve ne istiyorsan ye basit şekerli yiyeceklerde dahil.bu sure zarfında antreman yapma. bu metabolizmana şok uygulayacaktır ve ölmüş metabolizmayı alıştıgı rutinin dısına cıkararak canlanmasını saglayacaktır. bircok diyetisyenin tavsiyeside 7-10 günde bir diyete ara vermek yonundedir.

bunun yanında günlük kac kalori aldıgını,ne kadar kalori alman gerektigini bilmiyorum ancak belkide kalori alımını biraz kısmanın zamanı gelmiştir.diyete verecegin 2 günlük aradan sonra şu anda aldıgın günlük kalori degerini 100-200 kalori dusurerek diyetine o şekilde devam etmeni tavsiye ederim. bu sekilde eski tempona kavusmaman icin herhangi bir neden görmüyorum kolay gelsin ...

zRedDragon, Bozo-Baku, tuncmen ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  3. Deli333

Deli333 Yeni Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    0
    TSH testleri yaptır. ( t3,t4, serbest t3,t4) belki alakası olabilir.

metabolizma yavaşladığını hissediyorum yazmış forumda bazıları, bunu nasıl hissediyorsunuz?

off topic : ben 8 ay önce günde XXXX mg , 1.5 ay XXXX adlı anti depresan kullanmak zorunda kalmıştım. 1.5 ayda 17 kilo aldım. halende o kiloları vermeye uğraşıyorum. bana kalırsa gerçek metabolizma yavaşlaması budur :D ( ilacın ismini vermiyorum kalkıpta kilo almak ıcın deneyenler olmasın diye, asla da kullanmasınlar berbat birşey)

4. hakonek

hakonek Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    coyote nin aylardır diyette oldugunu ve bel ölcüsünde 20 cm ye yakın incelme kaydettiğini baska bir mesajında okumustum.buda tsh seviyesinde bir anormalliğin olmadıgını gösterir. tiroid hormon problemi olan bir insanın metabolizması ya hep cok hızlı calısır yada hep yavastır. coyotenin herhangi bir problemi oldugunu ve hormon testine ihtiyacı oldugunu sanmıyorum.

4 hafta boyunca belirli bir beslenme ve antreman duzeni ile 4 kilo verirseniz ve sonraki 4 hafta boyunca yine aynı beslenme ve antreman duzeninde hicbirseyi değiştirmeksizin devam edip, artık kilo veremediğinizi ,yada eski rakamların altında kayıplar yasadıgınızı görürseniz metabolizmanız yavaslamıs demektir.

Coyote bunu beğendi.
  5. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    Tsh testlerimde hiç bir sorun çıkmadı daha evvel, bel çevrem çok iyi şekilde inceldi. Ustelik yağlı bir gorunusum olmasına rağmen, cok iyi kardio yapabiliyorum.

Ancak artık belim incelmiyor ve bedenımde hafif bir yağ tabakası var.

Su ana kadar yağ yakıcı veya hiç bir ek madde kullanmadım.

Buna rağmen ağırlık çalışmalarında ölçü alabildim.

Resim ekleyeceğim tekrar.

Ancak gerçekten bu bende sıkıntı yarattı. Yani aylardan beri çalışıyorum 1.30 aydır hiç bir gelişme yok. İnanabiliyormusunuz.

Bu buyuk bir sorun yaratıyor bende, cunku ben bu kalın belden kurtulmadıkça rahat edemıcem.

Ek bir madde kullanımı gerekiyorsa artık kullanabilirimde, cunku dile kolay 11 aydır uğraşıyorum.

Sorun nerede acaba bunu bir türlü anlayamadım.

salondaki arkadaşlar benım yaptıgım kardionun yarısını yapıyorlar ama gel görki adamların bedenleri benden daha iyi yağ yakıyor.

Metabolizma nasıl hızlanıcak onu anlamaya çalışıyorum.

6. hakonek

hakonek Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    metabolizmayı haftada veya 10 günde bir vereceginiz serbest günlerle biraz canlandırabilirsiniz,en azından metabolizmanın rutine alısmasını geciktirerek yavaslama sürecini geciktirebilirsiniz ancak su asamada eski hızına tasıyabilmeniz icin uzun bir sure ( belki 1 ay ) kalori alımını yukseltmeniz gerekir yani 1 ay boyunca kilo almaya odaklı calısmanız gerekebilir ki amacınız dogrultusunda buna hic gerek yok.bunun yerine metabolizma hızınıza ayak uydurmanız daha mantıklı olacaktır. yani metabolizma hızınızı yükseltmek yerine aldıgınız kalori miktarını metabolizmanızın yaktıgı miktarın altına cekmeye calısmalısınız. atıyorum 2000 kalorilik bir beslenme duzeniniz varsa ve kilonuzda oynama olmuyorsa bu vucudunuzunda 2000 kaloriye yakın bir kalori yaktıgı anlamına gelir. kilo verme surecine devam edebilmeniz icin kalori seviyenizi bu miktarın 100-200 kalori asagısına cekmeniz gerekir. 2 hafta oncesine kadar bende duraklama donemindeydim ve 2 gün diyete ara verdikten sonra kalori miktarını dusurerek devam ettim ve 2 haftadır yağ yakımı sorunsuz sekilde devam etmekte...

ek madde kullanımı bence su asamada gerekli değil ama azda olsa aldıgınız şekeri tamamen kesin.bunun yanında şekersiz olarak cafein iceren icecekler tuketin.yeşil çayında metabolizmayı hızlandırmada olumlu etki yarattığı söyleniyor hemde sağlık acısında cok faydalı kullanmanızda fayda var.

7. Deli333

Deli333 Yeni Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    0
    metabolizma derken benım anlayamadığım bazı şeyler var.

örnek verıyorum bitki çayı metabolizmayı hızlandırır denılıyor.

efedrın hızlandırır denılıyor daha dogrusu beta stimulan türü şeyler
    or
    dışardan alınan t3 ve t4

bunların hepsi aynı şekildemi metabolizma hızlandırıyor, nedir yanı aralarındakı fark. süre mi? etki ettikleri mekanizma mı? metabolizma dediğimiz şey tek değilmi, bunlar farklı farklı metabolizmaları mı hızlandırıyor. bunlar benım çok merak ettiğim şeyler. bu konu hakknda bilgisi olan varsa sevinirim.

coyote : herhangi bir madde almak istemiyorsan dışarıdan şunu bir dene istersen, : http://www.realfiesta.com/blog/labels/rejim.htm

tsh normalse, vücudu biraz şaşırtman gerekebilir, çalışma şeklini değiştir, interval cardio yapıyorsan uzun joglara geç mesela, salonda uyguluyorsan açık havada yapmayı dene. farklılık hem psikolojik destek olacaktır, hemde yararlı olma ihtimali var.

8. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    Salonda ve dışarıda uyguluyorum, inanın ne zamandır cola çikolata dondurma fındık fıstık vs vs bunların hiç birini yemedım. Özellikle coca colayı bırakalı 2 yıl oldu.

yağ yakmak için her türlü fedakarlığı yapıyorum ama nedense başaramıyorum.

Nedir bu metabolizma gerçekten ve neden bazı insanlarda yavas bazılarında hızlı bunun bir sebebi olmalı bence.

Yani artık gösteriyorki efedrin clenbuterol l carnitin sibutramin gibi maddelere başvurmayı dusunmeye basladım. Sırf bu yuzdende kendıme sınırleniyorum.

Özellikle sigarayı bıraktıgım 2 yıl öncesinden sonra yağ yakmanın bu kadar zor olacağını hiç dusunmemıstım. Neyseki akciğerlerim tertemiz.

Bu bel çevresi düzelmedikçe bana huzur olmuyor. Her şekilde insanı etkiliyor bence. Benim gibi yağsız vücut hayalleri kuran ve bunun icin mucadele eden insanlar varsa ne demek istediğimi anlıyorlardır.

70 cm bele sahip olmak için ne yapmam gerekiyor hala anlamıs değilim.

9. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    Tsh değerlerim. Ancak bunlar referans değerlere oldukça yakın seyrediyor. Yanlız doktor normal dedi bunlar için.

Serbest T3 (2.90)

Serbest T4 (0.77)

TSH ( 2.12)

Ferritin (30.7)

Glukoz (93.79) Açlık kan şekeri.

FE (88.44)

UİBC (322.34)

10. hakanarif

hakanarif Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    En iyi aerobik aracı bisiklettir. Önce bir nabız ölçer alman sonra bisiklet antramanlara başlaman Tabi koşu yaprak zayıplayabilrsin Koşu yaprken eklemlere ekrandan ağırlık binen vede kısa bir sürede eksersizi bırakmana yola açar ama bisikletle %60-70 le bir nabızla 8-10 saat bisiklet sürebilirsin. yağ yakımı olarak 8000- 10000 kcal gibi büyük rakamlara ulaşabilirsin
    Nabız ölçerinide %60- 70 sınırları aşmamak için geçerli Aşarsan ne olur hızlıca karbanhidrat depolaları boşalır ve yakman gereken yağları yakacak güç bulamasın.

11. Deli333

Deli333 Yeni Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    0
    hakana koşu ( jog yahut interval) konusunda katılıyorum. kaç defadır tecrübeyle sabittir. kas gevşetici manyağı oldum.

yalnız 8000-9000 kcal / gün fena hardcore bir rakam gibi geldi bana. çok değilmi bu?

örnek veriyorum body antrenmanı üstüne 30 dakka interval şeklinde bisiklet yapsak yetersiz mi yani?

12. sleepy

sleepy Üye

Beğenileri:
    643
    Ödül Puanları:
    0
    Coyote şimdi neden interval cardioyu tercih etmediğimi anladın sanırım.

Birkaç aydır forumda intervalı çok hardcore savunuyorsun. Boş yere de değil, etkisini gördüğünü biliyorum.

Yanlız sana söylemiştim, kilo vermek belli bir evreye kadar kolaydır. Bunun nedeni aslında interval kardio değildi.

Bu noktadan sonra artık 120-150 nabız aralığından uzun kardiolar gerekiyor sana.

O bel çevresi diye tabi ettiğin kısım %7-8 yağ oranlarına düşmediğin sürece hep seninle olacak :)

Böyle erken pes edip clenbuterol-efedrin falan... yakışmıyor sana:)

Bu kadar kiloyu veren sen değil misin?

Bundan sonrası artık yöntem değiştirip diyeti sıkılaştırmaya ve en önemlisi sabırla beklemeye kalıyor.

Yağ yakımının matematiğini bildiğini farzederek yağ yakmanın aslında ne kadar zor olduğunu bildiğini biliyorum.

O yüzden büyük bir hedef koymak yerine, aylık ve küçük hedefler koy.

Tuz ve sodyum içeren herşeyi çıkar diyetten.

Yediklerinin üzerini sodyum ve tuz oranına dikkat ederek tekrar oku.

Ben dışarıdan hiç tuz eklememe rağmen ekmek,jambon ve peynirden günde 3 gram tuz aldığımı farkettim.

Diğer yediklerimin bir prospektüsü olmadığı için detayını bilmiyorum; ama meyve ve sebzelerden gelenler olması gerekenler zaten; fakat jambon ve tuzdan gelenler fazlalıktı.

Bu tarz detaylara dikkat et ve en önemlisi sabırla devam et.

Hedefini günlük 50 gram yağ yakmak olarak koy mesela.

Bu 30 günde 1,5 kilo yağ eder.

50 gram yağ yakmak için günde, %60-80 nabız temposunda 750 kcal'lik bir kardio yapman lazım.

Bu ufak hesapları sen yaparsın artık.

Pes etmek yok, daha sıkı ve daha sabırlı yola devam. :)

CEW!Q bunu beğendi.
  13. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    Tabiki sayın sleepy, aslına bakarsan hiç bir ekstra urun kullanmayı dusunmemiştim, bir an sinirle yazdım sanırım bunu.

Ama çok emek harcadım ve hala harcamaya kararlıyım sayın sleepy.

Ancak antremanıma şu şekilde devam ediyorum:

Pazartesi günü ağırlık çalışması

Salı gunu kardio

Çarşamba gunu ağırlık çalışması

perşembe kardio

cuma ağırlık çalışması

cumartesi kardio

Artık yağ yakmaya devam edicem evet. Bu kısa duraklama devresını mutlaka aşmalıyım. çok fedakarlık yapıyorum ve gerçekten uzun yol aldım.

Sayın sleepy ve diğer dostların yorumlarına teşekkür ederim.

Artık uzun kardio çalışmalarınıda haftada 4 defa

interval çalışmayı ise haftada 2 defa uygulayacağım.

Saygılar.

14. sleepy

sleepy Üye

Beğenileri:
    643
    Ödül Puanları:
    0
    Coyote, sabah koşuları yapabiliyorsan bunlara da yer ver ve kardioyu hergün yapmaya çalış.

Ben sabah koşusu yaptığımda, nedendir bilinmez, vücut ısım bütün gün yüksek seyrediyor. Bariz bir şekilde hissediyorum bunu.

Bunun dışında sporla hayatı kombine etmeye çalış.

Burda benim bisiklete binme gibi bir imkânım var. Türkiye'de bu zor, ama örnek olması açısından söyleyeyim.

Sabah koşularına vaktim olmadığında okula bisikletle gidiyorum. 25 dk gidiş 25 dk geliş, toplamda 50 dk bisiklet sürmüş oluyorum.

Zaten spora da bisikletle gidip geliyorum, yarım saat de ordan. Bir de üstüne ağırlık antrenmanı...

Günde nerden baksan 80 dk civarı cardio yapıyorum ve haftada 6 gün ağırlık çalışıyorum.

Tempoyu bu şekilde yükseltmeye çalış.

15. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    Bende işe bisikletle gidiyorum ara sıra, bazen sabahları yürüyüş yapıyorum. Sabah hızlı yürüyüş tarzında spor yapıyorum. Ancak salon çalışmalarına başladım başlayalı 3. ay dayım su an, koşu bandı uzerinde sıkı bir interval uyguluyorum. Bisikletle destekliyordum. Ortalama bir antremanda 800 kalori yaktıgım yazıyor makinede.

Genel olarak kardio bu şekilde: 1 dakika hızlı yürüşü muteakip 17 km hız ile 40 saniye depar 2 dakika yokuş tırmanışı 1 dakika hızlı yürüyüş. bunu bir set olarak kabul edelım. 10 set bu şekilde çalışıyorum.

3 dakika bisiklet + 1 dakika 16 km hız ile koşu bunuda bir set alalım 20 dakikada böyle olmak uzere 5 set yapıyorum. kardio yu ortalama 1 saatte bitiriyorum.

Ağırlık çalışmalarını ise temel hareket ağırlıklı yapıyorum. Gücümde ve görünüşümde biraz değişim oldu ölçülerim değişti ama vücudumun ust tarafı yağla kaplı ve karın bölgemde biraz şişlik var. Hareket sayıları ise 3x8 seklinde. Son tekrarımı genelde zorla çıkarabileceğim ağırlıgı seçiyorum.

Şimdi söylemek istediğim benim yaptıgım kardio çalışması cokmu sert ve daha farklı mı çalışmalıyım.

Gecen yıl ile bu yıl arasında 7 kilogram fark var ve gecen sene miğdem yağlı değildi. Yani geçen yıl derken kardio yapmaya baslamadıgım o yağsız donemlerimden bahsediyorum.

Ancak performans olarak gecen yıldan ustun durumdayım diyebilirim.

Yağları yakamadıgım için karbohidrattan ve yağdan korkmaya basladım bu şekilde oldugu için gelişimimide yavaslatıyorum hatta durduruyorum.

Bu sorunumu çözersem eğer vücut yağını yuzde 10 lara düşürebilirsem gelişmek için çaba sarfedicem. Buda ortalama kış dönemini bulucak.

Tabiki yağı yakabilirsem.

16. sleepy

sleepy Üye

Beğenileri:
    643
    Ödül Puanları:
    0
    Daha önce de dediğim gibi interval çalışmada daha çok karbonhidrat yakarsın Coyote.

Ayrıca daha önce buna değinmedim, şimdi söyleyeyim.

Mantık olarak sürekli zorlanan kalp büyüyecektir.

Interval bu yüzden sürekli yapılmamalı.

Bunu bir doktora da sorabilirsin.

Interval cardio'dan sonra gelen yağ yakımı sana ne kadar daha yağ yaktırır bilmiyorum.

Bana kalırsa yöntem değiştirmen gerekiyor, çünkü vücudun artık tepkisiz bu duruma.

Bulgur-yulaf gibi karbolardan kesinlikle korkma. İyi beslen.

Aksine iyi beslenmeyen bir bünyenin, antrenman sonrası gelen epoc ile kalori harcaması düşüyor.

17. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    Bisiklet antremanlarının ne kadar etkin oldugunu biliyorum. Ancak şöyle bir durum var. Bisiklet antremanları insanda kas namına hiç birşey bırakmıyor.

Bisikleti bende severek kullanıyorum. Daha önce 250 km lik bir ultramaraton turu yaptım. Sayısız defa şehirlerarası yolculuk yaptım.

O zamanki resimlerimi görenler şimdi inanamıyor.

Artk amacımı değiştirdim açıkçası, 10. ayımdayım ve ortalama belden 30 cm inceldim. Doğal olarak vücut artık tepki vermiyor sanırım.

Tabiki iyi bir planlama ile bu evreyi aşıp, atletik ve yağı daha iyi yakabilen hızlı bir metabolizmaya sahip olmaya çalışıyorum. Buda göründüğü kadar kolay değil sanırım.

Daha çok emek harcamalıyım.

18. deathlifter

deathlifter Üye

Beğenileri:
    2.739
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    bilgisayar muhendisi
    Yer:
    istanbul
    Coyote ben de su interval olayina takmis durumdayim. Hatta forumda interval deyince senin yazdigin yazilarin hepsini okudum. İntervali acayip savunanlar oldugu gibi kaslari yaktigini soyleyenler de var. Youtube da aratinca intensive fat burning ve bunun disinda baska forumlarda baktigimda konuda cok profesyonel sertifikali anternor seklindeki kisiler intervali kesinlikle savunuyorlar. Uzun sureli dusuk tempolu kosularin da hic bir ise yaramayacagini vucudun zaten beliri bir sonra alistigini interval in de kas yakmayacagini soyluyorlar. Ote yandan bu tip kosularin kas kaybina neden olacagini soyleyenler de var en iyi yag yakma 6km hizda kosu bandinda 30-40 dk hizli yurume veya bisiklet diyenler var. Bence iyice arastiralim. Ben karar veremedigim icin soyle yapiyorum bilmem ne kadar dogru, 4 gun antrenmanin 3 gunu antrenman sonu 20dk bisiklet. Off gunlerde evde kosu bandi var 2 gun interval 1 gun de yurume seklinde.
    Sana bir tavsiye yag yakma ve kilo verme ile ilgili olarak, bu islerin ana kaynagi metabolizmayi hizlandirmaktan gecer. Bunun da bir yolu uyku saatlerini ayarlamak. Toplam uyku saatinden bahsetmiyorum. Gunde 6 saat uyudugunu farz edersek 12 de yatip 6 da kalkmak 2 de yatip 8 de kalkmaktan cok daha faydali. Cunki vucudun gh salgiladigi zamanlar sabit sen kacta yatarsan yat degismez. Gec yatinca o zamani pas geciyorsun.

Bunun disinda gecenlerde alacaktim l-carnitin son anda vaz gectim belki yine ek bir suppl. e yonelirim bu konuda.

19. deathlifter

deathlifter Üye

Beğenileri:
    2.739
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    bilgisayar muhendisi
    Yer:
    istanbul
    Coyote bunu beğendi.
  20. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    Sayın deadlifter, interval kardionun çok iyi yağ yaktıgını bende deneyerek öğrendim ve şu anda bu fizikle 100 metreyide 12 saniyede koşar hale geldim diyeyim ben sana sen anla.

Cok yuksek bir kondusyon çok iyi bir bacak yapısı oluşturdugunu söyleyebilirim.

Uzun kardiolar oldukça sıkıcı gelmeye basladıgından bu antremana geçtim ve aslında memnun kaldım.

Karsılaştırma yaparsak,

İnt cardio sisteminde hız ve mukavemet artışı, normal kardio sistemine göre daha fazla.

İştah açısından int cardio iştahı kapatmaya yardım ediyor.

Kalbinize guveniyorsanız ve kalbim sağlam diyorsanız sigara ve benzeri madde gibi alıskanlıklarda yoksa int cardio sistemi çok muthiş bir sistem aslında.

Ancak nedense pek rağbet görmüyor. Gerçekten cok iyi sonuclar aldım ne tam anlamıyla diyet yaptım nede baska birşey.

1 senede tam olarak 6 kilo yağ yaktım bu sureyi dahada kısaltabilirdim aslında 2 katınada çıkarabilirdim ancak iş yaşantısı ile beraber bu kadar oluyor. Üstelik kış dönemi yağ yakmaya çalışmanın insanı depresyona ittiğinide söyleyebilirim. Bunların hepsini yaşayarak tecrübe ettikten sonra, 92 cm bel çevresine indim.

Şimdi iki kardio sistemide gayet uygundur

uzun ve interval.

Ancak hedefiniz, ben süper bir kondüsyon yapıcam, gerçekten enerjik bir insan olucam diyorsanız, kesinlikle süper sprintler gerekiyor.

bisiklet uzerindede yapardım bunu ve 50-60 km yi bulan sürate ulaşabiliyordum.

Benim sadece en büyük sorunum iş hayatına kendımı kaptırıp, bisikleti terketmem oldu.

Herkez kendıne uyan sistemi deneyerek bulur ve ben bu sistemle fayda gordum.

Deneme açısından interval antremanına ara verip uzun kardio ya baslıyorum.

deathlifter bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş