Yağ yakımı dietim - eleştirileriniz

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve atanerber tarafından 23 Şubat 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 10 üye.
  1. atanerber

atanerber Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bursa
    Abilerim Ablalarım Kardeşlerim herkese merhaba. Kilo problemi olan birisi olarak edindiğim deneyimler doğrultusunda kilo problemi olanlara bir kaç tiyo vermek istiyorum.

Çoğu diyetisyen ve diyet kitaplarına göre beyaz ekmek kesinlikle yasak, bu doğru.Beyaz ekmek yerine siyah(kepek),çavdar,tam buğday vs. gibi ekmekler öneriliyor.Fakat son zamanlarda ortaya atılan iddialar şu yönde; Ekmek her şekilde ekmektir beyaz ekmekte kepek,tahıl,buğday ekmeğide.Günde 1 dilim ekmek yediğiniz zaman 1 Çorba kaşığı toz şeker almış oluyoruz.

Bu doğrultuda kilo vermek isteyen arkadaşlar mümkünse ekmeğin tüm türlerini kesmeleri lazım.Bunun yerine yulaf-arpa tarzı ürünler tüketilebilir ve şekeri doğal yönden almamız lazım ek olarak çayımıza kahvemize ek olarak şeker atmamalıyız.

Bende 1 hafta oldu başlayalı sıkı bir diyet içerisindeyim.Şuan 6. günümdeyim 1.1kg vücudumdan yağ olarak atmış bulunuyorum :) Diyet listemi soracak olursanız;
    Sabah:
    1 kase yarım yağlı süt veya yoğurtla ek olarak içine az miktarda meyveyle yulaf.
    Öğlen:
    Sebze yemeği veya 150-100gr (haşlama-ızgara isteğe göre) tavuk eti.
    Akşam:
    1 kase yarım yağlı süt veya yoğurtla ek olarak içine az miktarda meyveyle yulaf.
    + günde 2 litre su + 1 bardak yeşil çay + programdan önce 1 bardak şekersiz kahve.(bunlara dahil olarak hiçbir ilaç kullanmıyorum)

Bu diyetle birlikte evimde P90x programını uyguluyorum.

Ek olarak günde 6 öğün yenilmesini söyleyenler var tam bilgi sahibi değilim fakat bilimsel olarak kanıtlanmış 6 öğün yemek kilo vermekle bir ilgisi yokmuş diye bir yerde okumuştum daha detaylı bilgi edinmek isteyenler araştırabilir.

Prqressive bunu beğendi.
  2. xlskk

xlskk Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    bence sabah akşam süt yerine onun yerini tutabilecek başka şeylerde alınmalı nerdeyse hergün aç kalıyosun bnmde programım var 1 haftada 1kg ya yakın yağ attım.

bence bünyeyi fazla aç bırakmamak gerek diye düşünüyorum.

atanerber bunu beğendi.
  3. Prqressive

Prqressive Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    13
    Ara öğün olarak meyve yoğunluklu ve süt yerine yumurta yulaf lor peynir tüketiyorum. Arada kuru yemiş olarakta beyaz leblebi atıyorum ağzıma bi kaç tane. Yaklaşık 13 gündür yapıyorum diyeti son 3 gündür P90x in diğer versiyonu olan Insanity antremanına başladım. Yarında spor salonuna kaydolucam bakalım önce diyet sonra spor :)

4. nofear

nofear Üye

Beğenileri:
    97
    Ödül Puanları:
    38
    ben bu diyeti yapsam açlıktan ölürüm yahu :) adam akıllı yemek öğle vaktinde sadece

5. atanerber

atanerber Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bursa
    Söylediklerinize katılıyorum. yazmayı unutmuşum bu benim 2 haftalık diyet listem en ve sıkı olanı :) gelecek hafta protein ağırlıklı bir listem var onu uygulacagım.

6. hhakkann

hhakkann Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    174 boyundayım 1 yılda 91 kilodan 67 kiloya düştüm ve bence senin yaptığın kendine eziyet. Ben ekmeği şekeri azalttım sadece fast food yemedim ve tüm öğünlerim sebze veya et tavuk balıktı çoğunlukla. sabahları da yumurta yedim sadece ve sonuç bu

atanerber bunu beğendi.
  7. hasim301

hasim301 Üye

Beğenileri:
    67
    Ödül Puanları:
    38
    ben yazın 83ten 65e dusmustum 2,5 ayda şuan eskı yememe donmem dolayısıyla 74 um geri başlıcam sana yapacagım tavsiye sütü tamamen kes bence protein agırlıklı beslen akşam 5ten snra bişe koyma agzına su dışında

atanerber bunu beğendi.
  8. yigot

yigot Üye

Beğenileri:
    48
    Ödül Puanları:
    38
    Günde 3 bardak Kahve tüketsen bunların yanında yararı olur 2 tatlı kasıgı nescafe gold tam ama boyle yarım kasık degıl ustune sıcak su gunde 3 bardak icersen metabolizmanı hızlandırır.

atanerber bunu beğendi.
  9. exsisman

exsisman forum Kurdu

Beğenileri:
    774
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Almanya
    sabah 3 tane yumurta beyazi+1 sarisi ve Lor eklerdim

atanerber bunu beğendi.
  10. atanerber

atanerber Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bursa
    lor'un tadını malesef hiç sevmiyorum midem kalkıyor :/ yumurtayı bol bol tüketiyorum önerileriniz doğrultusunda listemi deiştirdim zaten 3 yumurta 2 si sadece beyazı olmak üzere.

---------- Post added at 15:07 ---------- Previous post was at 15:05 ----------

tükettiğim kahve türü zaten nescafe gold fakat günde 3 barda ne derece iyi veya kötü olur bilemicem.Günde 1 bardak mutlaka tüketiyorum zararı olmassa tüketebilirim :)

---------- Post added at 15:09 ---------- Previous post was at 15:07 ----------

diyet listeniz hakkında bilgi verebilirseniz sevinirim. :) + verdiğiniz bu 18 kiloyu çok kısa sürede vermişsiniz herhangi bir sorun yaşadınızmı ve ne kadar yağ idi ?

---------- Post added at 15:11 ---------- Previous post was at 15:09 ----------

Diyet listemi tekrar gözden geçirdim teşekkürler :)

11. ScRyedd

ScRyedd Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Eziyetten başka birşey değil maalesef kusura bakma. Bir bünyenin günde minimum 1200 kalori alması gerek yiyeceklerden. Ben 3 ayda 13-14 kilo verdim sadece tatlıyı, hamur işlerini kestim. Diyette yaptım sporda.

Bu şekilde yaparak vücüdundaki gücüde kaybedersin kaslarıda.

12. atanerber

atanerber Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bursa
    yukarıdaki yorumlarada yazmıştım tekrar yazıyorum :) burda listelerimizi ve programlarımızı paylaşıp hatalarımızı düzeltmek için buraya yazıyoruz zaten yine söylüyorum listemi gözden geçirdim ve şuanki hali hiçte eziyet türünden değil dolu dolu yiyerek devam ediyorum :)

13. yigot

yigot Üye

Beğenileri:
    48
    Ödül Puanları:
    38
    Yararı Olur Günde 3 x 2 tatlı kasıgı nescafe gold şekersiz sütsüz acı halde ıcıcen metabolızmayı hızlandırır.

14. Ghettogospel

Ghettogospel Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    P90X en iyi antrenman programı bende senin beslenmene yakın bir beslenme uygulamayı düşünüyorum. Kafamda şekillendirdiğin için sağol :)

Sayfayı Paylaş