yağ yakıcılar zararları var mı gerçekten ? animalcuts, hydroxycuts vs.

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve damnboy tarafından 20 Mart 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 12 üye.
  1. damnboy

damnboy Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    selam arkadaşlar daha önce sitede kısaca hikayemi anlatmıştım ama okumayanlar için kısaca hatırlatayım. dha önce 20 kilo verdim. şuan 82 kiloyum. daha vermem gereken 10 kilo var. boyum 1.82 m. göğüs ve karın bölgemde çok fazla yağ var hala. ben de animal cuts ve hydroxy cuts üzerine yoğunlaştım. araştırdım. artık alıyım felan derken. tanıdık bir eczacıya sordum ben animal cuts alıcam işte bu da içeriği. sence bir sorun var mı dedim. içeriğinde bulunan "subi.." ( öyle bişi dedi ) maddesi kanser yapma etkisi var dedi. bunlar şağlık bakanlığından onaylı ürünler değil dedi. kesin zararları var dedi. eğer dilekçeyle başvurursan bunlar piyasada varsa toplatılır felan dedi. ben de başladım kara kara düşünmeye. şimdi eczaneleri gezdim animal cuts satılmıyor hiç biyerde. Allstars ve weider markalarına rastladım. allstars'ın lipodex diye bir ürünü var. animal cuts gibi thermogenic nitelikteymiş. günde 2+2 alınıyor. eczanede de satılınca bir güven verdi açıkçası. 130 tl felan civarında. animalcuts la aynı fiyat denebilir. sizce napmalıyım? daha birilerini daha bulup sorucam bu ürünlerin içeriklerini. diyet+cardiyo+ buraya bir supplement koymaya çalışıyorum inşallah sonuç elde ederim. duh

2. Kspong

Kspong Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    0
    Etrafınıza ve yediklerinizi gözden geçirin ve araştırın. Sayın bakalım kaç tanesi kanserojen madde içeriyor ? Emiynim bir çoğu. Eczacılar ve doktorlar genelde supplement karşıtlarıdır. Bizim aile dostumuz bir prefesor Animal cuts kullandığımı öğrenince eroinman muamelesi yaptı resmen bana. Neden bu tepki anlamıyorum. Yanlız etkili olmadıklarını söyleyenler var. Doğru olabilir. Paranız çok değilse almayın bence. Onun yerine bcaa,glutamine,kafein,aspirin,amino acid gibi maddeler daha çok işinize yarayabilir bence.

un_i bunu beğendi.
  3. 2shae

2shae Üye

Beğenileri:
    368
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Animal serisinin onayı olması gerek çoğu eczacıda satıldığını gördüm ürünlerinin. Taksim İstiklal'in girişinde bir eczanede birsürü var hatta, Cevahir'dekinde de görmüştüm. Heralde onaylı olmasaydı vitrinlerine sıra sıra koyma cesaretinde bulunmazlardı

4. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.421
    Ödül Puanları:
    123
    Yanılıyor olabilirim ama Animal Cuts Tarım ve Köy işleri bakanlığı tarafından onaylı bir ürün şuan ürünün üstünde ki etikete baktım. Tarım ve Köy işleri bakanlığı Sağlık bakanlığının onaylamayacağı bir ürünü sokar mı bilmiyorum ama bana mantıksız geldi.

Bir de supplementler.com' a başka bir ürün sormuştum onlarda bahsettiğim ürünün yeni olduğu için Türkiye de yasal olarak satan bir firma bulamayacağımı söylemişti. Mail hala duruyordur bakarım. Yani sonuçda bu ürünleri yasal olarak sattıklarına göre bence sorun yok.

5. damnboy

damnboy Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    tarım ve köy işleri bakanlığı ürünlere onay verirken herhangi bir analiz labından geçirmiyor ne yazıkki. o yüzden onun verdiği iznin bi güvenilirliği olmadığı kanaatindeyim. bakalım biraz daha araştırayım. hydroxycut haberlerde çıkmış zararlığı olduğum için kullanılması yasaklandı felan diye. animalcuts ı da iyice bi soruşturmak lazım. bu hafta eczacılara ve diyetisyenlere sorucam. edindiğim bilgileri sizinle de paylaşırım.

6. 2shae

2shae Üye

Beğenileri:
    368
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    O zaman yeşil çay iç sen

7. asliok

asliok Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    Sorduğunuz eczacı sibutraminden bahsediyor olmasın? Bence içeriğine bakmadan konuşmuş, içinde sibutramin falan yok. Kaldı ki kanser etkisi değil, kalp sağlığına olumsuz etkisi var. Ben animal cutsa yeni başladım. Cinsiyetim bayan ve biraz ağır geldi açıkçası. Tek paket alacağım bir günde. Kutusuna baktım ve içerik olarak kötü bir şey göremedim.

Çok fazla küçük tuvalete çıkarıyor. Bir kaç ay önce böbrek taşı problemi yaşamıştım, kötü etki etmez umarım.

8. damnboy

damnboy Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    :D 2shae yeşil çay içmekten kusacam artık hergün 2 fincan içiyorum . ya sonunda yeter edip alacam bi kutu animal cuts heralde...:S bu hafta şu uzman şahsiyetlere biraz bi sorayım da ona göre artık. puff

9. viperking

viperking Üye

Beğenileri:
    124
    Ödül Puanları:
    53
    Hydroxy cuts ABD de yasaklı bir ürün, illa kullanacaksanız Animal Cuts öneririm. ama kalınızda olsun bu tür yağ yakıcıların yan etkileri bazen ciddi boyutlarda olabiliyor. Bence son çare olarak alınmalı.

Bozo-Baku ve damnboy bunu beğendi.
  10. altaylar

altaylar Üye

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    0
    eskisi yasak, yenisi değil yani HARDCORE X versiyonu kesinlikle yasak değil!

11. SSUO

SSUO Forumla Aşina

Beğenileri:
    170
    Ödül Puanları:
    53
    Ailesi eczaci ve doktor olan biri olarak ben Hydroxycut Hardcore X yutuyorum üçer üçer hergün, hapçı gibi baktıkları bir gerçek ama anormal bir tepki ile karşılaşmadım. Günlük hayatta kullandığımız veya tükettiğimiz birçok ürün bu supplement çeşitlerinden çok daha zararlı buna emin olabiliriz. Bu aralar NOW Foods'un 7-KETO isimli bir ürününü kullanıyorum buda fena değil. Hydroxycut Hardcore X şuanda yasak değil ki zaten Netrition.com'dan 210 Tabletine makul bir fiyatla ulaşabilirsin. Ürün ağır bir ürün ve farklı bünyelere farklı etkilere maruz kalınabiliyor. Çarpıntı yapması olasıdır fakat yağ yakıcı kullanmaya karar verdiysen bu normal. Başkalarında ne etki gösterir bilemem.

12. efeyle

efeyle Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bazı riskleri göze almadan bir gram yağ veremezsin ben çok uğraştım 6 ay kadar spor yaptım olmadı termojenik yağ yakıcılardan lipo 6 x öncelikle sonra l carnitin cla birleşimi kullandım şimdi lipo 6 black kullanıyorum neredeyse kalbim yerinden çıkacakmış gibi çarpıyor animal cuts aldım yaklaşık bir hafta ara verdikten sonra animal cuts a başlıycam eğer hala istediğim gibi değilse hot rox sırada beni bekliyor onunla perdeyi kapatırım herhalde diye düşünüyorum şu an çok çok iyiyim hatta bayağı bi vücut yaptım ben bile beğenmeye başladım vücudumu geçen sene adile naşit göbeğin var diye alay ediyorlardı hey be nereden nereye....

13. viperking

viperking Üye

Beğenileri:
    124
    Ödül Puanları:
    53
    Hyrodxycut ın yenisi henüz yasak değil :), unumayın ki ilk hydroxycut çıktığında da hemen yasaklanmadı. Yan etkileri çok sık görülmeye başladığında ancak bu yasak çıktı, kimse zaman içinde aynı etkilerin yeni hydroxycut da görülmeyeceğini garanti edemez.

Ben yağ yakıcılara sonuna kadar karşıyım, çünkü vücut için son derece tehlikeli maddeler içeriyorlar. Yağ yakmak için hemen bu maddelere başvurmak doğru değil. Profesyonel diyetisyen tarafından size uygun hazırlanmış bir diyet ve yağ yakma programı ile gayt başarılı sonuç alanlar var. Ha belki sonuçları hemen alamıyoruz ama böbreğime karaciğerime zarar vermektense yağlarımı 2 ay yerine 5 ay da veririm daha iyi

Bozo-Baku bunu beğendi.
  14. vucutooo

vucutooo Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    yağ yakıcı dışında cardio döneminde kas kütlesi kaybetmemek için hangi ek ürünü önerirsiniz ?

15. Extravaganza

Extravaganza Üye

Beğenileri:
    2.573
    Ödül Puanları:
    123
    Yeterli protein yanında, glutamine, bcaa kas kütleni korumana destek olabilir.

16. deep_hunter

deep_hunter Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    selam arkadaşlar bence bukadar risk almaaya deymez yani l-carnitin kullansak
    yeter dıyorum çunku kalıcı zararlar verırse(kalp hastalıgı )gibi şeyler son pısmanlık neye yarar yanı herseyı kararında yapmak lazım dıyorum bence.

Bozo-Baku bunu beğendi.
  17. Samet22

Samet22 Yeni Üye

Beğenileri:
    202
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar yağ yakımı ve yağ yakıcılar ile ilgili geniş ve kaynaklar içeren büyük bir yazı hazırlıyorum, orada daha geniş ayrıntıyla cevap vericem. ama burda kısaca özet geçeyim, kullandığınız ilaçların/yardımcı besinlerin/placeboların içeriklerini inceleyin, bu maddeleri araştırın. bu maddelerin olası risklerinden, sizler üzerinde etki ettiğinizi düşündüğünüz bir mekanizmanız varsa ( böbrek, karaciğer, kalp vs. ) bunların kontrollerini yaptırın. kardiyovasküler ve böbrek olarak tehlikeleri varsa bunlar risklidir. bu ürünlerde aşırı karaciğer toksisitesi yapıcak kadar madde yok, olsada tarım bakanlığı izin vermez zaten. gerçi tarım bakanlığı beta agonistlere de vermiyor diye biliyorum.

18. ick17

ick17 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    ürün şu anda elimde üzerinde tarım ve köy işleri bakanlığının onayı ile ithal edildiği yazıyor. dolayısıyla izin var.

19. onursal

onursal Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    su ürünleri mühendis & dalgıç
    Yer:
    samsun
    Arkadaşlar bu kadar haptan sonra benden tavsiye 3-6 ayda bir karaciger baktırın yağlanma olabilir

Bozo-Baku bunu beğendi.
  20. SAVAŞ74

SAVAŞ74 Üye

Beğenileri:
    1.287
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    doğru. karaciğer tuhaf bir organ, herhangi bir zarara uğrasa bile pek belli etmiyor. ancak kan testleriyle anlayabiliyorsunuz. etrafımda karaciğeri nerdeyse bitmek üzere olan ama hayatı boyunca en ufak bir sancı bile çekmemiş insanlar gördüm.
    ve karaciğer yetmezliği çok ciddi bir hastalık.
    vücudun karaciğersiz tek bir saniye bile yaşayamadığını biliyor muydunuz.

Bozo-Baku bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş