Yağ yakıcılar üzerine bilimsel yorumlar

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve teo tarafından 5 Ocak 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. teo

teo Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    0
    Journal of the American Pharmaceutical Association-2004
    "Overall, herbal products and dietary supplements promoted for weight loss lack sufficient supporting efficacy and safety data. More research is needed to draw definitive conclusions. Conjugated linoleic acid and pyruvate have the best supporting evidence, but larger and better-controlled trials are needed before pharmacists should recommend these agents to patients seeking to lose weight."

The American Journal of Clinical Nutrition-2004
    "The evidence for most dietary supplements as aids in reducing body weight is not convincing. None of the reviewed dietary supplements can be recommended for over-the-counter use."

American Family Physician-2004
    "Currently, no weight-loss supplements meet criteria for recommended use."

Journal of the American Dietetic Association-2005
    "Many botanical and other types of dietary supplements are purported to be useful for stimulating or enhancing weight loss. Evidence of their efficacy in stimulating weight loss is inconclusive at present."

Yukarıdakiler bir çok araştırmadan yapılan derlemelerin sonuçlarıdır. Özetle; Henüz kilo vermeye yardımcı olacak, güvenliği ve etkinliği insanlar üzerinde kanıtlanmış önerilebilecek bir supplement yoktur.

2. Miracle

Miracle Üye

Beğenileri:
    243
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Ticaret
    L-carnitınle kılo werenler noluyor pekı ?

3. ONR

ONR Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    İlaç piyasası milyarlarca,trilyonlarca dolarlık bir piyasadır.Ve bu piyasanın %95'i USA'in ve AB'nin kontrolü altındadır.
    İnanır mısın,yağ yakıcıları falan boşver,vitaminlerin,keten tohumunun,balık yağının,sütün faydasız olduğunu bildiren bir sürü bilimsel!!! makale okudum.
    Sebep?
    İnsanlar vitamin almasın,girip,zatüree olsun.Bizim ilaçlarımızı alsın.
    İnsanlar keten tohumu almasın,balık yağı almasın (Omega 3-6) kalp hastası olsun.Bizim ilaçlarımızı alsın.
    İnsanlar süt içmesin,boyları g*t kadar kalsın.40'ından sonra da kemik erimesine yakalansın.Bizim ilaçlarımızı alsın.
    İnsanlar sağlıklı ve doğal beslenmesin, (l-carnitine de doğal bir besindir ette ve sütte bulunur) Mc Donalds'a gitsin.Yağlı popolarını kaldıramaz olsunlar.Bizim pahalı zayflama ilaçlarımızı kullansınlar. (Bu ilaçların da marifeti şudur,15 dk. da bir sıçmak zorunda kaldığınız için hiçbir yediğiniz adam gibi sindirilemez ve vücudtan atılır.Bu da zamanla çok ciddi sağlık problemlerine yol açar.)
    Gelsin katrilyonlarca dolarlar.
    Verdiğm örnekler gelişi güzel verilmemiştir.Hepsini ıspatlayabilirim.
    Ben birşeyden fayda görüyorsam,hiçbir makale beni ilgilendirmez.Ispatı kendimim çünkü.

Bu arda yağ yakıcıların %90'ının para tuzağı olduğunu da yazımda belirtmiştim zaten.Fakat l-carnitine ve lipotropic factors gibi faydalı doğal besin destekleride vardır.Faydasızları daha önceden belirtmiştim zaten.Söylediğim gibi ıspatı kendimim.Konuyla alakasız fakat vitaminlere,keten tohumuna,balık yağına ve süte de kefilim.Unutmayın en büyük bilimsel makale kendinizsiniz.Çünkü birşeyden fayda görüp görmediğinizi sadece ve sadece kendiniz hissedebilirsiniz.

4. Miracle

Miracle Üye

Beğenileri:
    243
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Ticaret
    Katılıyorum.. Herkes yararını solerken senın etkısız demen yanlıs. ONR nın dedıgı gıbı en büyük bilimsel makale kendinizsiniz..

Sayfayı Paylaş