Yağ yakıcı sonrası?

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve lola tarafından 7 Kasım 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. lola

lola Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba, ben cla ve l-carnitine 500 mg. kullanarak evdeki bantla her gün 1 saat koşu yapacak şekilde bir plan yaptım kendime. Kullanacağım bu ürünler hakkında yeterli bilgiyide bu forumdan arştırarak öğrendim.

Ancak sormak istediğim şu, kilo verirken oluşan vücudun gevşemesinide engelleyecek bir ilaç varmı? Kollar ve bacakların iç kısımları kendini çok zor toparlıyor hatta toparlayamıyor. Koşu bacaklara biraz olsun faydalı olacak ama yeterli gelirmi bilmiyorum ve asıl sorun kollarda. Bir bayanda kasın hiç estetik durmadığını düşündüğüm için ağırlıkta çalışamıyorum. Kısaca benim sorum, l-carnitine ve cladan sonra yapacağım spor bana kas yaparmı? Yada kilo verirken hiç kas yapmadan vücudun gevşemesini engelleyip sıkılaşmasını neyle nasıl sağlayabilirim? Umarım yardımcı olabilirsiniz...

2. aneximandros

aneximandros Özel Üye

Beğenileri:
    2.154
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Teorik Kimya
    Yer:
    USA
    Pilates tarzi calismalara yonelebilirsiniz. Kas hacmi degil kas tonu sizin ihtiyaciniz olan. Derinin kendini toplamasi biraz zaman alacak, ama dedigim gibi pilates benzeri calismalar bu sureyi kisaltacaktir. Bahsettiginiz isi yapan bir ilac varsa da ben kullanmanizi onermem, birakin vucut dengeye zamanla gelsin ki sonuclar daha kalici olsun.

https://www.bodyforumtr.com/vbforum/showthread.php?t=9781

Son düzenleme: 7 Kasım 2008
    lola ve saydam bunu beğendi.
  3. lola

lola Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    teşekkürler pilatesi deniycem. bu konulara yabancı olduğum için ilaç olarak sordum, zarasız bişey yok sanırım tavsiyede etmiyorsanız uzak durayım.

4. El Diablo

El Diablo Üye

Beğenileri:
    1.595
    Ödül Puanları:
    103
    Merhaba Lola,

bir planın olması çok güzel. Bu işi ne kadar cidiye aldığını gösteriyor.
    Benim gitiğim spor slonunda ağırlıklarla çalışan bir bayan var. Ben bu bayanı yaklaşık iki senedir düzenli olarak görüyorum. Daha önce ne kadar bu sporu yaptı bilmiyorum. Kendisi bir erkek kadar hatta çoğu erkeklerden daha bilinçli ve ağır çalışıyor.
    AMA hiçte bir bayana yakışmayacak bir vücuda sahip değil. Yani bu bayan aşırı kaslı değil. Olamazda, yani Steroid almadığı sürece.
    Çoğu bayanlar iki hafta içinde bir dambele dokunduklarında Arnold kadar kasa sahip olacağını düşünüyorlar. Siz bana inanın biz erkekler ne mücadeleler veriyoruz kolumuz bir santim daha büyük olsun diye.

Yani hiç endişelenmenize gerek yok, yarın vücut yarışmalarına katılan birisi kadar kaslı olacağınıza. Bilmsel bir araştırmada en çabuk kilo kaybının kardio ve ağırlık çalışmasının beraber yapıldığında en yüksek olduğu kanıtlanmıştır. Bu zaten mantıklı. Vücuttaki kas oranı artıkça günlük yaktığınız enerji miktarıda artacaktır.

selamlar

lola bunu beğendi.
  5. lola

lola Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    diablo gerçekten güzel özetlemişsin durumu. Evde daha önce düzenli olmasada çalışıyordum ağırlıklarla. Ama şimdi durum farklı. l-carnitine'nin kas üzerinde etkisi olmasada, cla'nın var. Ağırlıktan korkum bu yüzdendi.

O bayanda fazla kas olmaması bilinçli çalışmasına bağlı olabilir, benim yeterli bilgim yok kas grupları hakkında. Mesela annem geçen seneden beri salon takımının ve yemek odasının yerlerini haftada bir kez değiştirirdi, değişiklik olsun diye. Geçen hafta gördüm kollarında baya baya pazu oluşmuş. Hemde 20 yaşındaki erkek kardeşiminkinden daha büyüktü:)) Gerçi kardeşim bodyle uğraşmıyor ama yinede tuhaf geldi bana.

Bilgilendirmen için için çok teşekkür ederim. Şİmdi bir pilates birde ağırlık tavsiyesi var elimde...

6. El Diablo

El Diablo Üye

Beğenileri:
    1.595
    Ödül Puanları:
    103
    Merhaba Lola,

inanın bana -bu işin içinde 25 senem geçti- daha ben ağırlık çalıştım diye kas oldu diye şikayette bulunann kimseyi görmedim.
    Boşuna endişelenişyorsunuz.
    Ben Platise karşı değilim. Hangi spora ilgi duyuyorsanız onu yapın. Benim belirtmek istediğim sadece buşuna çok kas olacak diye korkmanız.
    Piyasadaki tüm Suplementleri alsanızda çok kaslı çirkin bir bayan olmanız mümkün değil.
    Önemli olan sizin sevdiğiniz bir sporu yapmanız.

Selamlar

lola bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş