Yağ yakıcı gerekli mi gereksiz mi?

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve hknmtn tarafından 18 Nisan 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. hknmtn

hknmtn Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    İnşaat Mühendisi
    Yer:
    Balıkesir
    Forumlardan sorularıma cevap gelmediğinden tabiri caizse koca forumu hatim ettim. Supplement konusunda en gereksizi olarak yağ yakıcılar gösteriliyor. Gerçekten bu durum böyle ise neden koskoca bir başlıkta binlerce fikir alışverişi yapılıyor? Bu hafta yağ yakıcı supplementlerimi alıp 2 aylık diyet dönemime başlayacaktım ancak aklım yine karıştı. Neredeyse forumdan birşeyler öğrenmek imkansız halde. Her kafadan bir ses çıkıyor. Birileri çıkıyor en gereksiz supplement olarak yağ yakıcıları gösteriyor, diğer kesim yok şöyle verim aldım yok böyle verim aldım diyor. Bu çelişkiler ne zaman son bulacak? Net bir bilgi edinmek bu kadar zorken forum yetkililerinin pm ile veya açılan başlıklara cevap vererek yardım etmemelerini anlamak mümkün değil. 2 aydır forumlardayım, daha 1 adet sağlıklı bilgi edinemedim. Bir konuya yoğunlaşıyorum, 2 gün sonra bir bakıyorum tam zıttı konulara büyük destek verilmiş. E sonuç olarak doğru olarak yönlendirildiğimizi düşündüğümüz bir konunun yanlış olduğunu veya olabileceğini öğrendiğimizde oluşabilecek yıkımı bir düşünün...

Kısa ve net bir soru. Bilenler yanıtlasın.

Yağ yakıcı gerekli midir? Gerekli ise hangi yağ oranları için daha iyi sonuç verir?

örneğin benim yaşım:23 / boyum:1.70 / Kilom:68 / Yağ oranım:%15
    2 aylık hedef: Kilo:63 Yağ oranı:%7

2. sh0ck

sh0ck Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Antalya
    Yağ oranına göre yağ yakıcıların gerekliligi veya gerekmediği söylenemez.. Bu senin birazda ne yapmak istemene bağlı.. Vücut yağ oranını min. a mı indirmek istiyosun.. kullanıcaksın o zaman.. Yağ mı yakmak istiyosun.. Kullanıcaksın..

Cünkü esasta yağ yakıcılarının temel görevi vücudun harcadığı kalori yi enerjiyi yağ tarafından vermek.. yani yağ ı yakarak enerjiyi sağlatmaya calışmaktır.. Bence en gereksiz supplament bu değil cünkü L-carnitine vücutta zaten bulunan bişey ama o kadar az ki.. bi antremanda hepsini neredeyse harcaya bilirsin ve vücudun bu maddeyi yeniden bulması zor bu yüzden ek takviye olarak yağ yakarken l-carnitine kullanmakta fayda var aksi taktirde düzgün bir diyet yapmadığımızda yediğimiz en küçük yağlı bir besin direk yağ olarak depolanabiliyor ama bu küçük kacamakları yapıp l-carnitine düzenli bir şekilde kullanıyosa spor yapmasan bile vücut yağlanmayı önlüyor ki bide spor yaparsan olan yağlarıda enerjiye cevirerek yakıyorsun..

Yani sen kafa rahatlığıyla kullanabilirsin.. bir zararı yoktur faydasıda kesinlikle vardır..

narkoz30 ve hknmtn bunu beğendi.
  3. hknmtn

hknmtn Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    İnşaat Mühendisi
    Yer:
    Balıkesir
    Doğrusunu söylemek gerekirse thermogenic yağ yakıcı kullanmayı düşünüyorum. L-carnitine konusunda söyledikleriniz kafama yatıyor. Sizce ne yapmalıyım?

4. celalcaner

celalcaner Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    ternojenik yağ yakıcıların kesinlikle etkisi var. zaten kullananların vucut sıcaklığı artmasından anlarsın

l-carnitine hakkında işe yaramaz diyen de var etkili diyen proflarda var. 2000 mg ye kadar güvenli olduğunu biliyoruz bu yüzden ben sipariş ettim deneyeceğim

cla en belirsizi bu işte

bu arada 2 ayda %15 ten %7 ye düşme hedefini neye göre belirledin?

hknmtn bunu beğendi.
  5. hknmtn

hknmtn Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    İnşaat Mühendisi
    Yer:
    Balıkesir
    Normal yağ oranım %7-8 arası. 7 ay spor yapamadığım bir dönem oldu, o süre zarfında yağlanmalar meydana geldi. 2 ayda iyi bir diyet ile aynı yağ oranıma düşmeyi deneyeceğim inşallah başarılı olabilirim.

6. galois91

galois91 Üye

Beğenileri:
    187
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Akademisyen
    Yer:
    Eskişehir
    Söylediğin hedefe ulaşabilmen için kaba bir hesapla günde 900 kcal yakman gerekiyor, üstelik bu kalorinin hepsinini yağdan elde edilmesi şartıyla ki, bu da pek olası gözükmüyor. Hedefini biraz daha uzun vadeye yaymanı öneriyorum. Kısa zamanda fazla yağ yakma isteği genelde kas kayıplarıyla sonuçlanıyor.

Yağ yakıcı konusuna gelince, bu kişinin tercihine kalmış bir konu... CLA, L-Carnitine gibi yağ yakımına yardımcı ürünler de kullanabilirsin, agresif termojenikler de.. Ancak termojeniklerin ileride sağlığınla ilgili problemler çıkartabileceğini de göz önüne almak gerek. Tabii yağ yakıcı kullanmak mutlaka sağlık problemlerine neden olur demiyorum sadece metabolizmayla bu şekilde oynamanın ileride bizi nasıl etkileyeceğini bilemeyiz.

Termojeniklerin yağ yakımına bir miktar etkisi var ancak iyi planlanmış bir diyet ve çalışma programı bir termojenikten çok daha iyi olacaktır. Sağlık konusunda herhangi bir problem çıkarmayacağı da kesindir.

hknmtn bunu beğendi.
  7. hknmtn

hknmtn Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    İnşaat Mühendisi
    Yer:
    Balıkesir
    Hydroxcut'ın metabolizma üzerindeki etkileri nedeniyle 2 3 sene önce Amerika'da toplatıldığını biliyoruz. Bu aralar revaçta olan Lipo6 Black'i kullanmayı düşünüyorum ancak bir türlü emin olamıyorum. Tamam protein alımı her daim gerekli, orada bir şüphemiz yok ancak kötü görüntüye neden olan bu yağ birikintilerini daha çabuk nasıl gideririz sorusuna yağ yakıcılar ile bir cevap almak zor gözüküyor... Yanlış mıyım?

8. galois91

galois91 Üye

Beğenileri:
    187
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Akademisyen
    Yer:
    Eskişehir
    Yağ yakmanın pratik, kolay, kısa bir yolu yoktur. Yağlanma nasıl belli bir süreç içinde gerçekleşiyorsa telafisi de yine bir süreç gerektiriyor ;)

9. hknmtn

hknmtn Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    İnşaat Mühendisi
    Yer:
    Balıkesir
    O zaman iş güzel bir diyet ve programlı bir antrenmanda bitiyor :) Cevaplarınız için teşekkürler.

10. SAVAŞ74

SAVAŞ74 Üye

Beğenileri:
    1.287
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    l-carnitine kullandım, çok güzel kilo verdim
    l-carnitine bitti, göbek aynen kaldı, eritemiyorum bi türlü.
    gerçi BB işine daha fazla ağırlık verdim ama yine de kullanmaya devam edecem gibi...

11. sh0ck

sh0ck Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Antalya
    aynen.. düzenli diyet düzenli bir spor ve varsa yağ yakıcı takviyeler ile süreyi kısaltabilirsin ama 1 2 ay içinde mucizeler bekleme.. yağlanma yağ yakımından daha kolay ve daha kısa bir sürede gerçekleşir buna göre hesabını yapabilirsin :)

Sayfayı Paylaş