Yağ Yakıcı Bana Uygun mu?

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve keremyilmaz tarafından 9 Eylül 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. keremyilmaz

keremyilmaz Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    İyi akşamlar,1993 Ağustos doğumluyum.1 senedir 6 ayı düzenli 6 ayı da bölük pörçük body çalıştım.Dersane olsun okul olsn ilk 6 ayı böldü.Son 6 ay çalışmam güzeldi kanatlar çıktı önkol parçalandı damarlandı Pazım şekillendi.Salon Temmuz ayında kapandı ancak bugun tekrar açıldı.Bugun itibariyle başladım Boyum 1.80 Kilo 90 civarı...Hocamla sabah görüştüm 9 aylık kayıt yaptırdım salona artık bu sene profesyonel olarak yapmak istediğimi belirttim bana yağ yakıcı önerdi geçen sene hiç kullanmadım.Yan etkisi olup olmadığını merak ediyorum.Hocama sorduğumda bitkisel olduğunu sağlığıma zarar vermeyeceğini söyledi,ancak ben emin olmak istiyorum...Acaba kullanacağım yağ yakıcı sağlığıma zarar verir mi? Bir yan etkisi olur mu?

Fiziksel olarak güçlü sayılırım yaşıtlarıma göre,mesela...

Bench Press Machine 110 kg girebiliyorum 30-35 şınav 5-10 arasıda barfiks çekebiliyorum gününe göre değişiyor.En son kullandığım dumbbel 17.5 kg sağ el sol 15 kg 8 tekrar 4 set çalışıyordum..SZ Barla 10-10 ön kol çalıştırıyordum hareketten çalmadan sadece kollarla koltuk altlarım sehpaya yapıştırarak...

Birde Omuzlarım artık genişlemiyor 136 cm çevresi Calflerimde güzel 49 cm çevresi 40 cm de pazı var yaşıma göre güzel mi?

Kullandığım program önce 15-20 dk hafif ısınma sonra 45 dk kadar makinelere giriyordum hergüne 2 bölge olacak şekilde sonrasında bench press'e , Smitch machin'e girip çıkıyordum. Bu arada lisanslı Kürekçiyim 1 senedir Kano-Kürek çalışıyorum,El yayıda kullanıyorum 2 günde 1 hepsini yapmam sorun çıkarır mı fiziki açıdan akşamda uyanıyorum arada bicepslerim atıyor içindeki damarın attığını hissediyorum.Yardım ederseniz sevinirim. Şimdiden teşekkürler iyi forumlar...;)

2. Tormentorius

Tormentorius Üye

Beğenileri:
    79
    Ödül Puanları:
    0
    Son düzenleme: 9 Eylül 2009
    keremyilmaz bunu beğendi.
  3. keremyilmaz

keremyilmaz Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle teşekkür ederim.Bana vereceği yağ yakıcının markasını bilmiyorum. Yazıyı okudum da yani L-Carnitine değilde başka bi yağ yakıcı verirse yaşımdan ötürü sağlığımı olumsuz etkiler mi? Hocam bana sadece bitkisel kaynaklı olduğunu zarar vereceğini düşünmediğini söyledi. Bu işte tecrübeli abilerimden cevaplar bekliyorum şimdiden teşekkürler...

4. Valerio

Valerio Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    38
    Başka yağ yakıcının adını öğrenmen lazım.
    Şunu unutma dietle zaten kilo verirsin bunlar sadece yardımcı maddeler şekeri karbonhidratı yağı azalt protein agırlıklı beslen zaten metebolizman hızlı oldukca yasın genç...

5. shownodese

shownodese Üye

Beğenileri:
    253
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    gayrimenkul danışmanı
    Yer:
    kocaeli
    16 yalındasın bech 110 kilo he maşallah kaç kilosun boyun kaç çok önemli bi hata yapıyosun bu arada bir kolunun diğer kolundan büyük büyük yada daha şekilli yada güçlü olabilir gayet normal ama asla farklı kilolarla çalışma biri 15 se diğeride 15 yap zamanla ortası bulunur

6. keremyilmaz

keremyilmaz Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    1,80 boy 88 kg şuan...

Bench press machine yi bilirsin....Normal bench Press değil yani.Normalde 17,5+17,5 + bide 8 kg düz bar takıp çalışıyorum.Denge olamadığı için korkuyorum smitch machine bench gibi yatırıp sehpayı 27-27 girdiğimde oluyor.
    Ancak onun barı nötr bar.Yani yaklaşık 10 kg daha fazla denk geliyor toplamda herneyse.O makinede yeni gelenler bile 40 kg giriyor.Bence normal yaptığım şey.Zaten max. 100 kg. extra 10 kg takıyorum.Bazen gaza gelip 120 de yaptığım oluyor.

Göğsümde sorun var yağlı yani tutunca yarım avuç kadar :(

Bide benim belim 92 cm iyi mi?yani göbeğim yok ama yanlarda yağlar var.Tek sorum iki bölge göğüs,yan yağlar...

Ölçüler nasıl? 40-41 cm kol, 34-35 cm önkol, 136 cm omuz, 48 cm de calf var resim yada video ekleyebilirim.Cevaplar içinde teşekkür ederim.

7. shownodese

shownodese Üye

Beğenileri:
    253
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    gayrimenkul danışmanı
    Yer:
    kocaeli
    resim olursa tabiki daha iyi olur

8. keremyilmaz

keremyilmaz Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ancak şuan elimde kol önkol we kanat resimlerim yok ilerleyen zamanlarda[​IMG] onları koyabilirim
    (pc de wardı ama formatlandı omuz we calf resimleri war)

9. keremyilmaz

keremyilmaz Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Calf yukardan çekildiği için belli olmamış çektiğim kamera flaşsız 2 mp samsung kamerası resimler çok net değil kusura bakmayın kanatta var baya üçgen oluyor sıkınca kol fena değil biraz yağlı ama önkol güzel damarlı ve parçalanmış biçimde :)

10. keremyilmaz

keremyilmaz Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Beyler elimden geldiğince ekliyorum fotoğrafları ama yorum gelmiyor...:mad:

Kol,omuz,calf tamam önkol ve kanatıda yarın eklerim yorumlarınızı bekliyorum lütfen...!!! :) bench_O

11. keremyilmaz

keremyilmaz Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
  12. keremyilmaz

keremyilmaz Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ya olumlu yada olumsuz bişey yazın bekliyorum 2 gündür.Tamam hemen cevap gelmez ama içinde 100 kişi her an online olan bi forumda 2 gündür cevap gelmez mi allah allah... kafa_

13. Tormentorius

Tormentorius Üye

Beğenileri:
    79
    Ödül Puanları:
    0
    ölçülerini okuduğumda iyi demiştim fakat bunların çoğu yağ gibi gözüktu bana ve cok iyi bir yağ yakma sürecine girmen lazim bana kalırsa.. Hocanın vereceği yağ yakıcı carnitine değilse de sen adını buraya yaz veya arama kısmından bir araştır, forum çok geniş neredeyse herşey tartışılmış şuana kadar..
    Eğer yan etkilerinden korkuyorsan antrenorunun verdiğini kullanmak zorunda değilsin.. Carnitine bulabilirsin bircok yerden, daha once attıgım linkte araştırması yapılmış ve zararsız bulunmuş.. yararı olduğu da kesin değil gerçi :)
    Bench press ile göğüsünü küçültmeye calışırken büyütüp üzülme aman.. Bölgesel olarak yağlarını eritemezsin, göğüsünü kücültmek istiyorsan cardio tek çözüm gibi birşey..
    Birde şu link e göz at, jinekomasti belirtileri görüyormusun kendinde.
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/jinekomasti-resimleri-t968.html?t=968&highlight=jineko
    Ben senin yerinde olsam en azından 2-3 ay yağ yakmaya yönelirdim, sağlam bir cardio, orta karar bir diyet ve hafif ağırlıkla götürürdüm işi. 16 yaşındasın boyun 2 sene falan daha uzar muhtemelen.. bunu engelleyen hareketlerden de kaçınırdım, yanlış hatırlamıyorsam leg press gibi.. Bel mide hareketlerini biraz arttırman yararlı olabilir . Tabii profesyonel hocalarımızın fikirleri daha doğru olacaktır, umarım yardımcı olabilmisimdir.

Son düzenleme: 13 Eylül 2009
  14. keremyilmaz

keremyilmaz Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    En başta yazdığım gibi geçen sene 112 kiloları falan gördüm.Şuan tartıldım 89 kiloyum...jinekomasti olayıda bende bebeklikten beri göğüs büyüküğü var. 5,400 kg doğmuşum zaten hepte kendimi bildim bileli kiloluyum.Bu son 6 ayda
    20 küsür kilo verdim ama göğüsler yarıya düştü eskiden 2 katıydı.Jinekomasti belirtileri derken yazıyı okudumda belirti olarak bişey yazmıyor tam olarak anlamadım.

15. keremyilmaz

keremyilmaz Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    resimlere yorum bekliyorum ne yapabench_Ocağım?

16. bruce123

bruce123 Yeni Üye

Beğenileri:
    169
    Ödül Puanları:
    0
    göğüs kesin demeyimde büyük olasılıkla jinekomasti olabilir doktora gidersin ameliyat oalbilirisn

birde sunu dicem cok yağlı oldugundan kanat dahil hicbirsey yok ortada kol 40 cm gibi durmuyor ama öyle oldugunu varsayıyorum cok yağlı oldugundan o da pek gözükmüyor

ön omuzlar güzel ama arka omuzlar lateral 3 baslı omuz hiç yok yan omuz yok

bech press videosunuda izledim orda 110 kg var ama salondan salona agırlıklar değişiyor mesela bizim salondaki 20 kg baska salonda 10 kg diye bulunuyor anladın umarım yani ordaki varsayışta 110 gercekte 110 değil tanesi 5 -6 kg dır 60 filan denk gelebilir

öncelikle l carnatine alıp az agırlıkla cok tekrar yapmalısın cardio yapmalısın yağları yakmalısın o zman kaslar ortaya cıkacaktır

17. Knec

Knec Üye

Beğenileri:
    81
    Ödül Puanları:
    38
    Bende izledim videoyu o makineden bizim salondada var ve o 5 er kademeler 5 kilo deil 2.5 kilo filan makinada 90 yapıyorum bar olan normal bench pressde 45 yapınca aynı zorlamayi alıyorum, yani makina tam orda gösterdiği kademelerin yarısı kadar ağırlık veriyor.

18. bruce123

bruce123 Yeni Üye

Beğenileri:
    169
    Ödül Puanları:
    0
    hmm demek 2.5 kilo o zman videoda 35 kilo basılıyo 110 değil cünkü 110 kg basmak kolay değil

ben dökme demir gercek kilolarla en fazla bar dahil 70 basabiliyorum burda 110 görünce alla alla dedim

19. Knec

Knec Üye

Beğenileri:
    81
    Ödül Puanları:
    38
    35 deilde yarısı dersek arkadaş normal barla 55 kilo basabilecek kuvvettedir işte

20. FtgO

FtgO Üye

Beğenileri:
    62
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Eskişehir
    Ağırlıklar boy uzamasını yavaşlatabilir...

Sayfayı Paylaş