Yağ yıkımına yönelik antrenmanda protein tozu gerekir mi?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve svmszcck tarafından 27 Mart 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. svmszcck

svmszcck Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Ben yaklaşık 1.5 aydır düzenli vg yapıyorum.Kardiyo da yapıyorum.Antrenmandan yarım saat önce ve sonra protein tozu alıyorum(aldığım ürünün 1 ölçeği 40 gr protein) ayrıca antrenmandan sonra kas depolarını doldurmak için 40-50 gr kadar basit karbonhidrat alıyorum.Bunlar acaba fazladan kalori mi? Yani almamda sakınca var mı? Bu bir buçuk aylık süreçte yağ yıkımı pek olmadı gibi.Sorun bu mudur? Yoksa gün içi beslenme mi? Yoksa sabır mı gerek :D

2. Louisian

Louisian Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    8
    1 ölçekde 40 gram protein olan protein tozu markası nedir hiç duymadım gerçekten, o porsiyon olmasın? Antreman öncesi ve sonrası 40'ar gram alım yapıyorsan bu 80 gram eder. Bu ciddi bir oran ve vucut bunu sentezleyemez, yağa dönüşebilir bir miktari buda senin yağ yıkımında sorun verebilir.

Antreman sonrası aldığın basit karbonhidrat sana kilo aldırmaz, merak etme. Genel bazda Karbonhidrat alımını azaltarak, antreman öncelerine düşük hızlı bir kardiyo ekle ( 30 dk ) sonra ağırlık antremanına geç. :)

Hafttada 3 gün bölgesel antremanın varsa eğer, 1-2 günde kardiyo ekle oda yüksek hızlı bir kardiyo programı olsun. Protein alımını Kgx2 altına düşürme, yağ alımını azalt. Sonuça doğru ilerlediğini farkedersin, eksikleri gördükce artık kapatırsın. :)

3. FoReVeR_S.F

FoReVeR_S.F Üye

Beğenileri:
    92
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    40 gram protein varsa yarım ölçek antreman öncesi ve sonrası şeklinde bölsen yeter kalori alımınında hesap yap karbonhidratla yağı abartma yeterlidir.kolay gelsin.

4. svmszcck

svmszcck Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    1 porsiyonu 40 gr evet.Ama normalde bir alımda 1 porsiyon almamız gerekmez mi?Markası Hardline %100 Whey. Zaten kullanım önerisinde antrenmandan yarım saat önce 1 porsiyon sonrası 1 porsiyon şeklinde yazıyor. Ama tabi günde 1-2 porsiyon şeklinde de belirtmişler. O zaman ben 1.5 ay boyunca aşırı protein aldım antrenman öncesi ve sonrası :( Ne kadar zor iştir bu iş yaa.

5. Louisian

Louisian Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    8
    Spora yeni başladığın için alacağın ürün Hardline kullandığın için diyeyim aynı markanın Whey 3 Matrix ürünüdür. İçeriğinde BCAA + Kreatin + Glutamin bulunduğu için yağsız kas kütlesi kazanımında sana katkı verecektir. Antremanlarda enerji problemin yoksa ;
    1 ölçek ( 22 gram ) antreman öncesi
    1 ölçek ( 22 gram ) antreman sonrası kullan.
    Off günler sabah uyandığında 1 ölçek ( 22 gram ) kullan.

Antremanlarımı çıkaramıyorum bile çok güçsüzüm dersen antreman öncesi 1 porsiyon, antreman sonrası 1 porsiyon kullan. Off günler yarım porsiyon şeklinde.

Komplex protein tozu sana daha uygun şu an için, sanırım yanlış ürünle başlamışsın.

Sayfayı Paylaş